Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Sliku sa aplikacije generiše sam TV dok onu sa box-a generiše boks. 
 
na EON uređaju u meniju podešavanja Androida
-proveri podešavanje boja (kod mene je najbolje YCbCr444)
-ako tv nema HDR isključi tu opciju, a ako tv ima HDR uključi na EON-u pa onda proveri podešavaja na tv-u
-rezolucija mora da bude nešto@50 NIKAKO @60. Dakle, u redu je 4Kp50, 1080p50, 1080i50 ili 720p50 (od najbolje do najslabije)
 
na tv-u
-kao što sam napisao, ako tv ima HDR uključi na EON-u pa onda proveri HDR podešavaju na tv-u
-proveri postavke boje za HDMI ulaz na kome ti je EON. Većina novijih televizora pamte različita podešavanja za svaki ulaz. Možda su ti tu ubijene boje
 
Smem da se kladim da ako je 4k tv problem leži u HDR podešavanjima
 
Ako ništa od ovog ne pomogne proveri da li tv ima neku opciju za "poboljšavanje" slike koja često može zapravo da je pokvari.
Hvala na trudu i na pojašnjenju .Nisam bog zna kako uspeo .Tv ima HDR i 4K je .U Eon boxu sto se boja tice uspeo sam da nadjem u meniju 2 opcije ograničeno i potpuno .Namestio sam na 4k i 50h sliku .Na tv ne vidim podešavanje HDR ili ne umem da nadjem .Primetio sam i da je ton takodje osetno bolji puniji i kvalitetniji na EON Smart aplikaciji. Baš je osetna razlika u bojama i u slici .Crvena je crvena na smart aplikaciji a na box skoro pa bordo da se plasticno objasnim razliku .Tv je relativno nov Samsung 7122 iz 2020 model .. Baš je velika razlika izmedju boxa i smart aplikacije .Sad nisam siguran da box kad skalira sliku na 4k ne pravi tu razliku u kvalitetu i boja i zvuka ..

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока


Link to comment
45 minutes ago, Mario Kempes said:

...sto se boja tice uspeo sam da nadjem u meniju 2 opcije ograničeno i potpuno .Namestio sam na 4k i 50h sliku ...

Tu se radi o HDR spektru boja a ne o zasićenosti., kod druga na LG smo uspeli sličan problem da rešimo tako što smo stavili na  "ograničeno".   Mislim da kod tebe nije do toga.

Probaj igraj se, ako ne uspeš zovi ove iz Samsunga, oni možda znaju.

 

A što se zvuka tiče, možda si smanjio nivo tona na boksu.... Meni se čuje isto.

 

I za kraj, da se setim jednog starog kolege ko je pričao "uvek prvo proveri da li kablovi dobro uključeni"

HDMI je digitalan i ne bi smelo da ima veze, ali ništa ne košta da i to proveriš.

:Jova:

  • +1 1
Link to comment

Pokušavao sam sve .Jedino sto mogu da potvrdim da kada namestim na EON boxu sliku u 4K 50 p UHD onda je onda su boje ispranije bledje . Kad na EON boxu namesto 1920×1080/50P i na HD onda je slika istog kvaliteta na EON Boxu i na smart EON aplikaciji . Eto mozda ce nekom da koristi ovo .

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока



Link to comment
On 5.6.2021. at 15:32, Mario Kempes said:

Pokušavao sam sve .Jedino sto mogu da potvrdim da kada namestim na EON boxu sliku u 4K 50 p UHD onda je onda su boje ispranije bledje . Kad na EON boxu namesto 1920×1080/50P i na HD onda je slika istog kvaliteta na EON Boxu i na smart EON aplikaciji . Eto mozda ce nekom da koristi ovo .

Onda isključi HDR na EON boksu i imaćeš ok boje, dok ne saznaš u čemu je fora.

...nego, da li si probao onu opciju "ograničeno"?

  • +1 1
Link to comment

Danas mi jedna biserka sa sbb mrtva ozbiljna krenula objašnjavati kako ja EP paket koji sam pazario mogu gledati samo na telefonu, laptopu i tabletu, ne i na smart boxu. Kaže, vaš smart box nalog je vezan za drugi paket i to je to. Ja pitam, a šta ako bih sa sportskog prešao na porodični paket, kaže može, ali samo ovaj EP paket ne može da se gleda preko boxa :lolol:. Onda kaže, sačekajte da proverim još jednom, nema je 5 minuta, vraća se sa definitivnom potvrdom "ne možete gledati EP paket preko boxa, ali opušteno, možete kastovati sa telefona na box i to vam je rešeno" :lolol:. Naravno, nazovem par sati kasnije, da mi se javi neko ko nije imbecil, i naravno rešila devojka problem u roku od odmah, tako što je spojila stari nalog koji sam imao na boxu sa novim. Zaista svakakve ljude zapošljavaju tamo.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Večeras u poslovnici SBB-a, neki par srednjih godina, čovek ima mts adsl i iptv, a sad hoće da gleda EURO.

Devojčica radi sama i nikako da mu objasni sve mogućnosti a ja  čekam. I onda ja uletim u priču, i kažem mu da ako ne želi da napušta mts, može da uzme pripejd samo za mesec dana ili da uzme postpejd pretplatu na 2 godine, dobije gratis period, uređaj i naloge za mobilni i laptop.

Kad sam pomenuo pojmove pripejd i postpejd ljudima se ozarile oči, sve su shvatili. Što ga tako nisu krstili "pripejd paket, bez obaveza" ili tako nešta, da svima bude jasno?

Link to comment
Danas krenuo Radoičin i Joksimovićev Tanjug TV, dostupan samo kod Telekoma i Oriona.
ne znam shta cu s njima, nemam energije da se iznenadjujem :unsure:

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

ne znam shta cu s njima, nemam energije da se iznenadjujem :unsure:
 

 

pa bravo, kao pare da peru..to se samo shalta

 

ako su samo vesti

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Za one koji (izmedju ostalog) prate Wimbledon, ubačen je Eurosport 4K (na poziciji 132).

 

Ne sećam se da li je ranije bio Viasat Nature u HD-u, ako nije, sad jeste, a u video klubu je neki Cinemix katalog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...