Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Vesti su bivsi Pink 3 Info, kome je samo izmenjen koncept programske seme i uradjen okrnjeni rebrand. Sadrzaj je ostao isti, kao i ranije. 

 

Jel Tanjug startuje sledece nedelje? 

 

@msv onda je u planu jedan od ova 3: Insajder, Istok 1 i Fajter. Najverovatnije Insajder.

 

Ja mislim da su iz UM zaboravili za NewsMax i u fazonu su ko sisa Georgijeva. Mada, jel je tacno ono sto se pisalo po stampi da CNN nije zadovoljan saradnjom (ili cime vec, ne secam se) sa N1?

Edited by DrIlic
Link to comment

Da Pink3.
A mislim da Georgijev imao neki fajt, pre godinu dana čini mi se, sa Insajderom na tw ili gde već.
Upućeni kažu da su se zakačili oko nekog kredita/granta koji je Insajder treba da upotrebi za pokretanje kanala. Pa je to odložilo pokretanje kanala
Pa ih je on prozivao da će biti na mts platformi itd...


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
9 hours ago, čekmeže said:

Bio sam pretplatnik EON sporta zbog SK i pred poslednje fudbalsko kolo me isključe jer mi je istekla kartica tekućeg računa i onda nisu mogli da povuiku pretplatu. pošalju mi obaveštenje da je istekla i da izmenim svoje podatke. Uradim to, ubacim broj nove kartice, ništa. Zovem kol centar kažu morate napraviti novi nalog, sa novom mejl adresom i novim telefonom. Ja kažem wtf da li ste vi normalni, dajte mi to napismeno. Pisao sam na info@ još mi nisu odgovorili što je abeceda poslovanja pod slovo A. Ponovo sam ih zvao, potvrdili su mi i priču o novom nalogu i da sam pisao na dobru adresu. Potpuni amateri.

 

kad ih cimaš javno, preko tvitera, budu jako brzi i efikasni

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, djeneralche said:

Mislis 2 godine.

 

Dve godine sigurno, toliko važi novi ugovor. Ja sam to projektovao dalje u budućnost pošto ne mislim da mogu da vrate staru cenu osim ako ne bude neka veća inflacija. Ovo u stvari nije popust nego spuštanje cene usluge koje će mislim biti dugoročno. Cenim da u budućnosti cena može usled konkurencije još da pada. 

Link to comment

Moj ćale ima full SBB paket i plaća oko 4200 din mesečno. Ima 10% popusta jer je penzioner i još neki popust kad je obbnavljao ugovor.

 

On stvarno često gleda TV a meni super što imam ultra brz internet.

 

 

Link to comment
 
Dve godine sigurno, toliko važi novi ugovor. Ja sam to projektovao dalje u budućnost pošto ne mislim da mogu da vrate staru cenu osim ako ne bude neka veća inflacija. Ovo u stvari nije popust nego spuštanje cene usluge koje će mislim biti dugoročno. Cenim da u budućnosti cena može usled konkurencije još da pada. 
Na osnovu čega mislite da će biti spuštanja cene...
Evo sad su uveli eon i nisu spustili cenu u odnosu na odgovarajuće "stare" pakete.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Na osnovu čega mislite da će biti spuštanja cene...
Evo sad su uveli eon i nisu spustili cenu u odnosu na odgovarajuće "stare" pakete.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ne znam na koji Eon misliš, ja imam SBB Premium paket sa Eonom na tv+pet drugih uređaja od decembra 2018. Sada su mi jednostavno smanjili cenu (5000din mesečno) za isti paket za 15%. Mislim da u tome ima uticaja povećana konkurencija od strane Telekom/MTS pošto im ranije nije padalo na pamet da mi smanje cenu kod produženja ugovora, iako sam kod njih od kad su se pojavili u Srbiji, a tražio sam neki bonus. Takođe mislim da bi cene tih paketa generalno trebalo da padaju (jednostavno internet je sve brži i dostupniji, dolazi 5G itd.) ili da se ne povećavaju uz bolju ponudu što mu dođe na isto. Bilo bi dobro da ima još jedan jak provajder radi konkurencije ali za to smo verovatno suviše malo tržište. Ovaj obračun za deset godina je malo u šali, čisto da zahvalim Šolaku (i Đilasu naravno oni su nerazdvojni).

Link to comment
 
Ne znam na koji Eon misliš, ja imam SBB Premium paket sa Eonom na tv+pet drugih uređaja od decembra 2018. Sada su mi jednostavno smanjili cenu (5000din mesečno) za isti paket za 15%. Mislim da u tome ima uticaja povećana konkurencija od strane Telekom/MTS pošto im ranije nije padalo na pamet da mi smanje cenu kod produženja ugovora, iako sam kod njih od kad su se pojavili u Srbiji, a tražio sam neki bonus. Takođe mislim da bi cene tih paketa generalno trebalo da padaju (jednostavno internet je sve brži i dostupniji, dolazi 5G itd.) ili da se ne povećavaju uz bolju ponudu što mu dođe na isto. Bilo bi dobro da ima još jedan jak provajder radi konkurencije ali za to smo verovatno suviše malo tržište. Ovaj obračun za deset godina je malo u šali, čisto da zahvalim Šolaku (i Đilasu naravno oni su nerazdvojni).
Dakle kad su izbacili te nove pakete nikakvog pada cene nije bilo, ti popusti nisu pitanje odluke, nego je to reagovanje na trenutnu ekspanziju drugog provajdera.
Cena je ono što se istakne kao osnovna cena. Te akcije budu i prođu i dogovaraju se u ličnom kontaktu, pa kome prođe.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Dakle kad su izbacili te nove pakete nikakvog pada cene nije bilo, ti popusti nisu pitanje odluke, nego je to reagovanje na trenutnu ekspanziju drugog provajdera.
Cena je ono što se istakne kao osnovna cena. Te akcije budu i prođu i dogovaraju se u ličnom kontaktu, pa kome prođe.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Pa ja i kažem da je to odgovor na ekspanziju drugog provajdera. S tim da ja ništa nisam dogovarao, a bio sam spreman da se preganjam, nego su mi odmah i bez pitanja rekli za tih 15% i napravili takav aneks. I to za dva ugovora koji su produženi. Za mene je to znak da cena pada i da će i dugoročno padati ali ne mogu da dam neke stručne analize jer nisam u materiji. Pošao sam i od pada cena mobilne tlf. odnosno koliko se za isti novac dobija više.

Link to comment
 
Pa ja i kažem da je to odgovor na ekspanziju drugog provajdera. S tim da ja ništa nisam dogovarao, a bio sam spreman da se preganjam, nego su mi odmah i bez pitanja rekli za tih 15% i napravili takav aneks. I to za dva ugovora koji su produženi. Za mene je to znak da cena pada i da će i dugoročno padati ali ne mogu da dam neke stručne analize jer nisam u materiji. Pošao sam i od pada cena mobilne tlf. odnosno koliko se za isti novac dobija više.
To koliko je vama ponuđeno piše na sajtu u cenovniku?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

To koliko je vama ponuđeno piše na sajtu u cenovniku?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ne znam, nisam gledao cenovnik, očigledno svima to nude jer je @Grunf to prvi spomenuo. Ne bi ja sad cepao dlaku na tri dela, što se mene tiče to je za mene smanjena cena sa 5000din na 4250din mesečno. Kako će drugi to da shvate nemam pojma a i nije mi mnogo bitno, novac ostaje u mom džepu.

Link to comment

Danas mi apdetovalo i EON i <MOVE android boksove. Kod oba prošlo bez problema, ali kod oba je prebacio rezoluciju na 1080p60 ???!!!!

 

Dakle, nakon apdejta mora ručno da se podesi na  boksu sa Full HD televizorima 1080p50 ili 1080i50 na onim jeftinijim ili 720p50 na HD ready TV.

Sve u svemu nikako ništa sa 60. 

 

Pokreti gube smisao ako se stavi 60Hz jer je u Evropi standard 50Hz pa samim tim sve tv kuće emituju tako i nikako drugačije.

(postoje varijante 50i kao i 50p, ali to je čisto tehnička priča)

Link to comment

Ako ima neko stručan kad se pise o ovome da mi objasni .Zasto je slika da kazem tako jasnija na EON smart aplikaciji u odnosu na EON Box gde boje izgledaju nekako isprano i boje su nekako bledje u odnosu na smart aplikaciju .Na EON boxu vidim da se slika skalira na 4K format na 4K tv .Na smart EON aplikaciji nije moguce da se vidi u kom se formatu emituje .Zbog cega je to tako i sta je u pitanju da postoji razlika u slici .Cak ne i ton na Eon smart aplikaciji jači i jasniji od EON Boxa .

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока



Link to comment

Sliku sa aplikacije generiše sam TV dok onu sa box-a generiše boks. 

 

na EON uređaju u meniju podešavanja Androida

-proveri podešavanje boja (kod mene je najbolje YCbCr444)

-ako tv nema HDR isključi tu opciju, a ako tv ima HDR uključi na EON-u pa onda proveri podešavaja na tv-u

-rezolucija mora da bude nešto@50 NIKAKO @60. Dakle, u redu je 4Kp50, 1080p50, 1080i50 ili 720p50 (od najbolje do najslabije)

 

na tv-u

-kao što sam napisao, ako tv ima HDR uključi na EON-u pa onda proveri HDR podešavaju na tv-u

-proveri postavke boje za HDMI ulaz na kome ti je EON. Većina novijih televizora pamte različita podešavanja za svaki ulaz. Možda su ti tu ubijene boje

 

Smem da se kladim da ako je 4k tv problem leži u HDR podešavanjima

 

Ako ništa od ovog ne pomogne proveri da li tv ima neku opciju za "poboljšavanje" slike koja često može zapravo da je pokvari.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...