Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Koliko znam nema planova za dalje prosirenje. Sadasnja rekonstrukcija je prosirila broj gejtova na 24 (moze i drugacije da se broji), razdvojili su dolazni i odlazni saobracaj i prosirili deo za check-in. Zgrada kao takva je sasvim ok. Treba optimizovati osoblje za pasosku kontrolu, sto je zadatak MUPa, i tu ce dodati deo za masinsko ocitavanje/propustanje domacih putnika i deo vezan za kofere, to je usko grlo i treba dodati jos malo opreme i ljudi.

 

Od "dodatne" opereme treba uraditi voznu liniju i hotel/kongresni centar na aerodromu. Plus, treba da se sredi kargo deo koji je kao vremepolov.

 

Ostaje problem PSS, do sada je uradjena umetnuta PSS i to je bolje nego nista. Svako sledece sirenje aerodroma treba prvo da pokrije novu PSS, pa tek onda i dodatni terminal. Trenutni kapacitet A i C terminala je izmedju 25-35 letova na sat u za normalne operacije. Istovremeno, ova 1,5 PSS to moze da opsluzi na granici "pucanja" operacija zato sto je vreme rotacije na PSS izmedju 2 i 3 min u maksimumu.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Mel said:

Gde se pishe o stanju na aerodromu u BG?

Treba mi informacija kako to sad izgleda, dal da se upushtam u letenje u Crnu Goru sa detetom od 4 godine ili je bolje autom.

Zavisi od dana i vremena leta. 

Ja sam u letnjem periodu imao par letova, obicno sredom poslepodne i nije bilo guzve. Sletanja su bila random dani, u kasnim satima, i uvek sam dobro prolazio. 

Generalno, mislim da sam samo imao puno srece.

 

Ako ides sa manjim detetom, ispod, imas prioritet generalno.

 

Mislim da je 2h na aerodromu sasvim ok vreme. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Da targetujem neko rano jutro/kasno popodne?

 

Tesko je napraviti preporuku :(

 

Recimo danas je AB imao oko 30 poletanja u periodu od 6:25 do 8:00. A izmedju 8 i 8:40 ujutro samo bez letova i onda samo 2 od 8:40 do 9 sati. 

Zato bi let za Podgoricu (TGD) u 8:55 trebao da bude vrlo lak za prolazak kroz aerodrom. Da li ce tako biti onda kad ti letis nemam pojma?

Ja najcesce letim sam i imam puno privilegija na aerodromima pa moja iskustva nisu relevantna za tebe sa detetom.

 

@jms_uk je burzuj, britanska aristorkratija, leti bizMis ili prvom klasom, i njegova percepcija letenja nije relevantna, ustvari ja mu zavidim do koske, za nas (ekonomske) smrtnike :)

 

 

Edited by x500
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Je l koristio ko usluge ovog dnevnog parkinga (P11 Tesla su ga krstili), vidim da su cene popularne (300 dan)? Kakva su iskustva, ide li shuttle redovno kao što piše (na 10 min) i treba li kakva rezervacija prethodno? 

Link to comment
5 minutes ago, ducca said:

Je l koristio ko usluge ovog dnevnog parkinga (P11 Tesla su ga krstili), vidim da su cene popularne (300 dan)? Kakva su iskustva, ide li shuttle redovno kao što piše (na 10 min) i treba li kakva rezervacija prethodno? 

 

Drugar vise puta, kad god ide poslom na dan-dva-tri.

 

Kaze da ne treba rezervacija i da shuttle ide cesto (ne rece tacno na koliko).

  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam koristio jednom, odlicna stvar, cak nam je odlazni let bio nesto sabajle, u 5:00 smo se parkirali i sacekali autobus, za 10ak min bili u terminalu.

 

Ne treba rezervacija.

  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...