Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

@jms_uk @x500 

 

Najduze sam leteo na uskotrupnom BG - Dubai, onim Fly Dubai, to je bio takav raspad da bih pre isao Nis Ekspresom tih 5 sati. Leteti low costom toliko dugo je bas mucenje. Sa druge strane skoro sam leteo Turkisom BG - Istanbul i bilo je odlicno iako je let trajao manje od 2 sata. Super klopa, veliki izbor pica (ima i ajran da se uzme:D), sasvim ok ekran za gledanje filmova itd... 

Od tih kratkih letova najzanimljiviji mi je bio Sa Express u Juznoafrickoj gde smo pored stjuardese imali i lika koji je specijalizovan za sluzenje vina :nobles:

 

Ja sam od duzih letova jedino leteo ranije Lufthanzom i pokojnim Olympicom a u poslednji 10tak godina bliskoistocnim operaterima. 

  • +1 2
Link to comment

Trebalo je da se vidim sa prijateljem danas koji je sinoć doleteo iz inostranstva.
I kao ajde da ga nazovem ako hoće da sednemo negde "dok je još ladovina".
Kad ono on spava, mrtav...
Rekoh:
Šta je bre pa nisi kasno sleteo video sam na sajtu oko 21?
On:
Jeste ali čekao sam do pola 3 prtljag...
Ja:
Pa što nisi otišao kući pa nek ti jave lad ga naÄ'u i donesu...
On:
Eeee malo sutra, ne mogu da prijavim na L&F jer oni imaju podatak da je kofer na aerodromu...negde
I tako...



....shiit has hit the fan.

  • Tužno 3
Link to comment

Vrlo neiskusno da objavljuje i prezime i PNR za putnika na internetu.

 

Sakrila je (svoju) email adresu, ali mozemo da vidimo datum rodjenja, broj pasosa i mejl Urosa, plus da mu promenimo/otkazemo rezervaciju.

 

Inace, sredila je - ide danas popodne preko Ciriha.

  • +1 1
Link to comment

Mislim, znam da postoje takvi protokoli, ali bilo je i ranije oluja pa nije bilo ovakvih pravdanja.
Jel moguće da oni izvlače sad svakog keca iz rukava.
Ono sa "rendgen aparatima" na gejtovima ili čekinovima je blamaža...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Koliko ja pratim, situacija i u Er Srbiji i na aerodromu je baš teška. Dok kod ovih prvih ima nade za nekakvo poboljšanje kako budu pristizali dodatni avioni, kod ovih drugih nema planova da prime još radnika niti da im povećaju mizerne plate. Otvaranje polunezavršenog terminala da ne pominjem. 

 

Deo tog haosa zaista potiče od globalnog haosa u industriji ali svi ti faktori su njima bili unapred poznati i imali su vremena da nešto preduzmu ili koriguju. Bilo šta što nije “neće valjda”. I na kraju im se sve svelo na neće valjda.

  • Tužno 1
Link to comment
5 hours ago, jms_uk said:

Vrlo neiskusno da objavljuje i prezime i PNR za putnika na internetu.

 

Sakrila je (svoju) email adresu, ali mozemo da vidimo datum rodjenja, broj pasosa i mejl Urosa, plus da mu promenimo/otkazemo rezervaciju.

 

Inace, sredila je - ide danas popodne preko Ciriha.

 

Iskrena da budem, uz sve šta se dešava mi je ipak malo teško da poverujem da su putniku poslali mejl uoči Božića da mu je promenjen let za narednih sat vremena.

I ja sam dobila mejl 10 dana pred put da je pomeren za jedan dan. Čekala sam 20 minuta na telefonu, ponudili su mi let sa drugom aviokompanijom tog dana ili drugog sa njihovim letom, i to sam i očekivala, nije prvi put da se takvo nešto desi. Nike bila baš takva katastrofa.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mi na JU letu dosli sa nekim Nemcima, "LEAV". Pretpostavljam da smo imali i fine srece sa N.Teslom posto smo stigli iza 22:00 pa nije bilo preterane guzve nigde (ili smo dovoljno brzo sjurili do pasoske kontrole), iako je bilo dosta letova istovremeno (gde se ceka kofer je na nasoj traci bilo jos tri leta)

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, vememah said:

 

 

Ovo je pasoska kad se stigne, zar ne? Ne snalazim se dobro sa novim izgledom hodnika i svega.

Mi treba da se vratimo nazad za vikend, u vremenu kad ce nam mala biti u punoj snazi posle podnevne dremke. Drzite palceve.

Link to comment
16 minutes ago, palikaris said:

kakav raspad je ovo sve na aerodromu zadnjih meseci. privatniktm će efikasnije upravljati aerodromom od državnih preduzeća :fantom:

Redovi na pasoskoj kontroli je odgovornost, pre svega, granicne policije. Ili imaju spor sistem provere pasosa ili nemaju dovoljno ljudi na kontroli, ili oba jednovremeno. Odgovornost upravljaca aerodroma je samo ako nema dovoljno kucica za policajce.

 

Takodje, zasto je uklonjen automatski sistem za proveru, ranije je bio na levoj strani kod dolazne provere i cesce nije bio u funciji.

 

Sve ostali cekanje, npr isporuka prtljaga, je do uprave/organizacije aerodroma.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...