Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Iskreno, uvek sam se pitao 2 stvari:

 

1) koja budala je uzela da pravi kucu tik pored aerodroma. Koliko mazohizma je potrebno da se zivi na takvim mestu.

 

2) koja budala je dozvolila gradnju u blizi aerodroma? Pocev od bezbednosti pa do potrebe sirenja aerodroma, i kvaliteta zivota na takvim prostoru. GUP i DUP su prica za sebe, zasto ih prave ako ih ne postuju?!

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, namenski said:

:D 

Tacno na 60 godina jubilej, ustedelo se na projektu:

Tehnicka-Enciklopedija-JLZ-Aerodrom-002.

 

 

Eh, ova nova PSS je mnogo blize pored stare i koristice se kao taxiway posto se original renovira i vrati u upotrebu.

 

umetnuta_nova_pista.jpg

 

 

Edited by jms_uk
Link to comment
9 minutes ago, jms_uk said:

Eh, ova nova PSS je mnogo blize pored stare i koristice se kao taxiway posto se original renovira i vrati u upotrebu.

Ma video, nego se setio te nikad izgradjene druge surcinske PSS sa sve projektom i skice koju sam postovao, a koja je iz Tehnicke enciklopedije, izdanje JLZ, Zagreb, 1963... :D 

Negde jos imam i 10-ak santimetara debeo deo elaborata za izgradnju aerodroma za potrebe Kopaonika, neka sredina '70-ih, 20-ak km jugozapadno od Krusevca, doduse i sasvim drugacijeg pristupa problemu izgradnje mreze civilnih aerodroma...

Znam da su neki radovi, merenja i razmeravanja obavljeni, nesto otkupa zemlje takodje...

U svakom slucaju se dalje otislo nego sa fabrikom za montazu Land Rover-a u Ivangradu Beranama... :D koja je skoro do raspada imala direktora i nesto zaposlenih... :D 

 

Link to comment

Evo malo detaljnije to što je jms_uk napisao:

 

Quote

Umetnuta pista je izgrađena kako bi se omogućilo izvođenje radova na rekonstrukciji glavne piste, kao i u slučaju bilo kakvih nepredviđenih situacija ili potreba za zatvaranjem glavne piste. (...)

Druga, nezavisna pista je sastavni deo i novog planskog dokumenta za kompleks aerodroma, a izgradnji će se pristupiti kada za njom nastane realna saobraćajna potreba. Treba napomenuti da izgradnja druge, nezavisne piste, podrazumeva i izgradnju prateće infrastrukture sa svim servisnim, logističkim i tehničkim sadržajima, rulnim stazama, spojnicama, platformama, manipulativnim i parking prostorima, kao i novom terminalnom zgradom.

Dodatno , kao što smo naveli, postoje brojni aerodromi sa mnogo većim saobraćajem od beogradskog koji su „single runway operated“. Trenutno smo „slot non-coordinated“ aerodrom, što se može promeniti kada broj operacija pređe odredjeni nivo. Shodno tome nije presudan broj pisti, već kako i kojom veštinom upravljaš aerodromom, a mi smo izabrali najvećeg operatera na svetu sa preko 60 aerodroma u svom portfelju pa čvrsto verujemo da će organizovati saobraćaj u svom i našem najboljem interesu uz logističku podršku SMATSA-e i DCV-a. – kaže Vlaisavljević za naš portal.

Regulaturno ograničenje u pogledu zabrane korišćenja obe piste na „Nikoli Tesli“ u isto vreme je pre svega pitanje bezbednosti. Paralelne operacije neće biti ni potrebne beogradskom aerodromu još duže vreme:

– Tačno je da bi beogradski aerodrom trebalo da ostvari planirani saobraćaj do kraja koncesije od skoro 15 miliona putnika i da za to ne postoji saobraćajna potreba u pogledu istovremenog korišćenja dve piste. (...)

Kako kaže, nakon završetka radova na rekonstrukciji glavne piste, i njenom ponovnom puštanju u saobraćaj, umetnuta će se koristiti kao paralelna rulna staza, zajedno sa sistemom rulnih staza – spojnica. Dodatno, završetkom radova na glavnoj pisti, biće puštene u upotrebu i četiri nove rulne staze za brzi izlazak vazduhoplova koje će smanjiti vreme zauzeća piste omogućavajući avionu da napusti pistu sa određenom brzinom, nakon kočenja, ali bez zaustavljanja, što će značajno povećati kapacitet piste i upravljanje na manevarskim površinama.

https://tangosix.rs/2023/05/06/ekskluzivno-sasa-vlaisavljevic-za-tango-six-druga-pista-na-nikoli-tesli-je-opravdana-bez-nje-bi-zatvarali-aerodrom-ocekujem-i-vise-od-15-miliona-putnika-godisnje-u-nekom-trenutku/

Edited by vememah
Link to comment

Ja ovo "razumem" bice nova pista nikad, a mozda ni tad.
Onako laicki...
Ali dobro su odradili sa marketinske strane. Sad ljude da pitas, ANT ima dve piste u fulu...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Nije baš u fulu jer ne mogu da se koriste istovremeno. Ali svakako je korisno imati ovu novu, tako da stara može da se zatvori za ful rekonstrukciju. 

Link to comment
Iskreno, uvek sam se pitao 2 stvari:
 
1) koja budala je uzela da pravi kucu tik pored aerodroma. Koliko mazohizma je potrebno da se zivi na takvim mestu.
 
2) koja budala je dozvolila gradnju u blizi aerodroma? Pocev od bezbednosti pa do potrebe sirenja aerodroma, i kvaliteta zivota na takvim prostoru. GUP i DUP su prica za sebe, zasto ih prave ako ih ne postuju?!

Pod
1) To je deo grada gde se generalno divljalo sa gradnjom, plus one price "ja cu tu kucu da stavim i oni ce da prave drugu pistu i kad im lupim cenu ima praunuke da obezbedim, a morace da mi plate koliko trazim"

2) Eh te skracenice vaze za "budale" koje misle fa treba postovati zakone. A i istinu govoreci to je bilo pre "privatizacije" ANT, a verovatno je pitana i SMATSA ili ko vec treba makar i kod kupovine ANT.



....shiit has hit the fan.
  • +1 3
Link to comment
Nije baš u fulu jer ne mogu da se koriste istovremeno. Ali svakako je korisno imati ovu novu, tako da stara može da se zatvori za ful rekonstrukciju. 

Ovo:
НАЈАÐ'Е И ОÐ'АÐ'ЕШТЕЊА
06.06.2023. - 12:17
Најава за медије за 07.06.2023. Церемонија пуштања у рад нове полетно-слетне писте на Аеродрому Никола Тесла Ð'еоград
Председник Републике Србије Александар Ð'учић присуствоваће церемонији пуштања у рад нове, друге полетно-слетне стазе (писте) на Аеродрому Никола Тесла Ð'еоград у среду, 07. јуна 2023. гoдинe, у 11.30 часова.



....shiit has hit the fan.
Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:


Ovo:
НАЈАÐ'Ð Ð ÐÐ'ÐÐ'ÐШТÐÐÐ
06.06.2023. - 12:17
ÐаÑава за медиÑе за 07.06.2023. ЦеÑемониÑа пÑÑÑаÑа Ñ Ñад нове полеÑно-ÑлеÑне пиÑÑе на ÐеÑодÑÐ¾Ð¼Ñ Ðикола ТеÑла Ð'еогÑад
ÐÑедÑедник РепÑблике СÑбиÑе ÐлекÑÐ°Ð½Ð´Ð°Ñ Ð'ÑÑÐ¸Ñ Ð¿ÑиÑÑÑÑвоваÑе ÑеÑемониÑи пÑÑÑаÑа Ñ Ñад нове, дÑÑге полеÑно-ÑлеÑне ÑÑазе (пиÑÑе) на ÐеÑодÑÐ¾Ð¼Ñ Ðикола ТеÑла Ð'еогÑад Ñ ÑÑедÑ, 07. ÑÑна 2023. гoдинe, Ñ 11.30 ÑаÑова.



....shiit has hit the fan.

 

New Rosetta Stone :ziga:

  • Haha 5
Link to comment

Ajd sad...
Dakle ovo je svrha
Najava za medije za 07.06.2023. Ceremonija puštanja u rad nove poletno-sletne piste na Aerodromu Nikola Tesla Beograd
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće ceremoniji puštanja u rad nove, druge poletno-sletne staze (piste) na Aerodromu Nikola Tesla Beograd u sredu, 07. juna 2023. godine, u 11.30 časova.



....shiit has hit the fan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Primetih i ja jutros da ih je bilo dosta.

Dosao u Cirih na tri nedelje starom Air Baltic A223, pa idem dalje za London.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Moja mama je dosla sa nekim Dancima (avion+posada) na JU letu. Ovo se desavalo i pre, da nemaju avione i da kombinuju pa da kako dan ide, kasnjenja budu sve veca, ali ove godine je najgore do sad.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...