Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

13 minutes ago, namenski said:

Tacno, Mi-35P su, i nije puno tuce, nego komada 11, Kipar ih dobavio neke 2001, prispeli u Srbiju od 19 - 21. novembra u 3 ture ukrajinskim An-124...

 

 

Sve lepo, transparentnotm... :fantom:

 

 

Edit: znavojskastaradi :sleep: 

 

 

Edit #2: glede hronologije, ugovor je navodno potpisan aprila 2021...

Zanimljivo je pratiti te ukr kargo firme iz/ka bg-a. :fantom:

Link to comment

Bas pre par nedelja, dok sam tocio gorivo video jedan an 124 sto polece iz Lajpciga, onako bremenito i tesko, jedva penje, pa sam se pitao sta i kome nosi. Aerodrom je bas pored auto puta, visina mu je bila tek par stotina metara, samo sam cekao da se iz zbunja pojavi neki stazi spavac sa iglom na ramenu. 

Link to comment
On 23. 12. 2023. at 11:49, burekdzija said:

Bas pre par nedelja, dok sam tocio gorivo video jedan an 124 sto polece iz Lajpciga, onako bremenito i tesko, jedva penje, pa sam se pitao sta i kome nosi. Aerodrom je bas pored auto puta, visina mu je bila tek par stotina metara, samo sam cekao da se iz zbunja pojavi neki stazi spavac sa iglom na ramenu. 

LEJ (Lajpcig aerodrom) je jedan od najvecih (4 ili 5) evrposkih cvorova za cargo transport i jedna od glavnih baza Antonov aviation :)

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Treba u ponedeljak da ubijem par sati sa klincem po Beogradu dok gospođa završi neki posao pa smo mislili da odemo do vazduhoplovnog muzeja koji vidim da ne radi.

Pošto klinac voli avione, alternativa je da se uvučemo na aerodrom i gledamo poletanja i sletanja, ima li takvog mesta na NT gde možemo da se uštekamo?

Pretraga na netu mi daje vesti iz 2016. da je predviđena izgradnja plane spotting vidikovca, postoji li to?

Link to comment

Iscimaj ih, verovatno nisu updateovali sajt od pre hrista. Ja sam bio par puta, nista fensi ali odlicna pozicija za gledanje poletanja i sletanja a njih hvala bogu sada ima koliko hoces na nasem aerodromu.

 

Ako mali voli istoriju tehnike preporucujem nas muzej tehnike, ima stvarno sve i svasta, od starih ceskih fotoaparata do jos starijih mainframe kompjutera koje je koristila drzava.

 

Edit: ne rade ponedeljkom :D 

Edited by Shan Jan
Link to comment
32 minutes ago, Shan Jan said:

Iscimaj ih, verovatno nisu updateovali sajt od pre hrista. Ja sam bio par puta, nista fensi ali odlicna pozicija za gledanje poletanja i sletanja a njih hvala bogu sada ima koliko hoces na nasem aerodromu.

 

Ako mali voli istoriju tehnike preporucujem nas muzej tehnike, ima stvarno sve i svasta, od starih ceskih fotoaparata do jos starijih mainframe kompjutera koje je koristila drzava.

 

Edit: ne rade ponedeljkom :D 

 

 

Ma znam, ništa od muzeja ne radi ponedeljkom, nego igra(mo) World Of Warplanes pa sam hteo da ga odvedem da vidi stare avione, ali muzej ne radi uopšte, pa onda bar ovu civilnu skalameriju da gledamo malo.

 

Znači postoji šansa da Pista011 radi bez obzira šta piše na sajtu?

 

 

Edited by JozoMujica
Link to comment
24 minutes ago, JozoMujica said:

Znači postoji šansa da Pista011 radi bez obzira šta piše na sajtu?

 

Pozovi ih i pitaj (pa podeli sa nama ovde posle)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...