Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

23 minutes ago, Peter Fan said:

Todor18:16, 20. sep. 2023.

Dovoljno su prostrani da se i Mile Dodik vozi u njima.

Mislim da Mile ima svoje Ansat letilice da ga vozaju. 

 

Znacaj ova 2 protivpozarna Ka-32 je u tome da nove, a i stare, visoke zgrade u Bgd ne mozemo efikasno da gasimo bez njih. Takodje, mogu da se koriste za gasenje pozara na planinama i sl.

 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, x500 said:

Mislim da Mile ima svoje Ansat letilice da ga vozaju. 

Nije li ga nedavno vozilo™ na sastanak sa Milanovicem u helikopteru MUP-a Srbije?

19 minutes ago, x500 said:

 

Znacaj ova 2 protivpozarna Ka-32 je u tome da nove, a i stare, visoke zgrade u Bgd ne mozemo efikasno da gasimo bez njih. Takodje, mogu da se koriste za gasenje pozara na planinama i sl.

 

svakako

Link to comment
9 minutes ago, Peter Fan said:

Nije li ga nedavno vozilo™ na sastanak sa Milanovicem u helikopteru MUP-a Srbije?

svakako

Ne pratim Mileta bas tako detaljno + ovo je prica o letilicama, a ne instant politika na "severu" foruma.

 

Ako sam dobro razumeo vesti sa kraja jula meseca, Mile se dva dana vozio u H215 Puma (YU-VIP). I tu postoji osnovno pitanje - za koje babe zdravlje Mile koristi resurse Republike Srbije. Kao sto rekoh, to je politicko pitanje i nema veze sa tehnikom :)

 

takodje, YU-VIP je civilna letilica koja je registrovana na MUP RS, tako da "prdjenje" novinara u HiB i RH o nekakvim bezbedonosim propustima je letnja zabava za razbijanje monotonije u toplim dosadnim danima.

Link to comment
57 minutes ago, msv said:

Verovatno da iznajmi, za pocetak, 2 Embreara 145 i da pokusa da napravi low-cost pricu. 

Po meni je svion sa 50 sedista previse mali da bi bio profitabilan na lc trzisru.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Quote

... mlađi piloti sa završenom obukom na PC-9 u RH, u Francuskoj su obuku započeli prvo na PC-21, koji posjeduje kokpit 4. generacije, a onda s njih prelaze na Rafale. Ubuduće HRZ će u Francusku na obuku na PC-21 i dalje slati naše mlade pilote koji će potom u Hrvatskoj prijeći na obuku na dvama Rafaleima dvosjedima HRZ-a.

Kad se bratska srca slože sve se može sve se može

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...