Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

XLR? On valjda jos nije poceo da se pravi a lista cekanja koliko hoces.

 

U svakom slucaju podrzavam Air Serbia u njenoj zelji da se siri. Sto vise letova iz bga meni bolje.

 

  • +1 1
Link to comment
XLR? On valjda jos nije poceo da se pravi a lista cekanja koliko hoces.
 
U svakom slucaju podrzavam Air Serbia u njenoj zelji da se siri. Sto vise letova iz bga meni bolje.
 

Jbga sad sa ovim kiksom i otkazivanjem je bilo manje letova [emoji12]
Al dobro, valjda će da se uozbilje...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
9 hours ago, x500 said:

Laicki gledano A319-100 bi bio bolje resenje od E190/195 zbog posada i odrzavanja. 

Takodje, mislim da bi A321XLR bio bolja opcija od A332 iz istih razloga.

 

Air Serbia već duže vreme razmišlja o letelici sa 100 sedišta jer im treba nešto izmedju 70 koliko ima ATR i 140 koliko ima A319. Pri tome im je namera da polako izbace A319 i ostave samo A320 za okosnicu plus par A321 za ključne evropske rute. A319 je sve stariji i manje ekonomičan za njihov biznis model. Sa održavanjem svakako moraju da pronadju neko dugoročno rešenje jer im Jat tehnika ne radi posao, tako da će možda da dodje neka druga firma nekog u Beograd koja može da održava i Embraer.

 

A332 je trenutno pravi radni konj tj. krava muzara za dugolinijske letove. Ubedljivo najisplativija opcija. A321XLR od BEG do JFK ili ORD stiže na zadnjim kapima goriva ako je pun putnika i tereta. Nema neke preterane potrebe eksperimentisati sa njim, pogotovo u legacy prevozniku. On može da bude dobro rešenje za lowcostere.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, Redoran said:

Sa održavanjem svakako moraju da pronadju neko dugoročno rešenje jer im Jat tehnika ne radi posao, tako da će možda da dodje neka druga firma nekog u Beograd koja može da održava i Embraer.

 

Ne znam koliko se mešaju vojne i civilne avio-strukture, ali nakon naručivanja dva C-390, Embraer je otvorio kancelariju u Budimpešti, možda ima neke veze? Već imaju kancelariju u Amsterdamu, a KLM u Evropi ima najviše E-Jet-ova u floti.

Link to comment

@Shan Jan ja sam malo prezubcio, XLR je jos uvek u testiranju. Tek sledece godine bi trebao da bude na trzistu.

 

Generalno, meni se svidja ideja A320 familije gde su avioni od 120 do 220+ sedista. Takodje dolet od 2000 do 4700 milja. I sve to je, uslovno receno, jedan avion - posada, odrzavanje i delovi. Pogotovo deo vezan za ljude, posto ljudi, koji imaju znanje, ima sve manje.

Link to comment

Ma da, to je ova prica da ce narrow body da postane standard i za dugacke letove. To je super sa jedne strane jer otvara vise destinacija ali kao neko ko je putovao cesto sa wide body, mogu ti reci da bih uvek njih radije birao, cak i da su malo skuplji. Kvalitet putovanja je nemerljiv.

Link to comment

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vesic-upozorava-koncesionara-aerodroma-izgleda-da-nisu-culi-sta-im-je-receno-imaju-24-sata-2355039

 

Spoiler

"Na aerodromu pred poletanje prvog aviona za Čikago predsednik Srbije Aleksandar Vučić javno je zamolio kompaniju Vansi da montiraju nove trake i da zaposle više ljudi. Ali nije vredelo pošto izgleda nisu čuli šta je predsednik rekao", izjavio je Vesić

 

  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment
7 hours ago, Shan Jan said:

Ma da, to je ova prica da ce narrow body da postane standard i za dugacke letove. To je super sa jedne strane jer otvara vise destinacija ali kao neko ko je putovao cesto sa wide body, mogu ti reci da bih uvek njih radije birao, cak i da su malo skuplji. Kvalitet putovanja je nemerljiv.

 

 

Donekle. 

 

Deset sedista u redu u ekonomskoj klasi B777 nije mnogo bolje od ovih sest u A321...

  • +1 1
Link to comment

Hm... ne znam za sirinu sedista ali, iz mog iskustva, veci avioni obicno imaju bolju opremu, veci izbor jela, vise sadrzaja i meni takodje bitno - manje se osecaju turbulencije. Kad sam leteo sa A380 imao sam utisak kao da sedim u nekoj zgradi a ne u avionu koji leti na 10 000 metara. 

Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

ali, iz mog iskustva, veci avioni obicno imaju bolju opremu, veci izbor jela, vise sadrzaja

 

Ovo pretezno zavisi od kompanije do kompanije. Ima ih raznih, pa i nekih gde veci avion ne spašava od lose opreme/hrane/sadrzaja/usluge.

 

Jesi li leteo nesto dugacko na uskotrupnom?

 

2 minutes ago, Shan Jan said:

meni takodje bitno - manje se osecaju turbulencije. Kad sam leteo sa A380 imao sam utisak kao da sedim u nekoj zgradi a ne u avionu koji leti na 10 000 metara. 

 

Za ovo boldovano se slazem - valjda se bolje rasporede sile. Mada, bio sam i na velikim (ukljucujuci i dvospratne B747 i A380) koji su se tresli, ljuljali i škripali.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, jms_uk said:

ukljucujuci i dvospratne B747

Ne znam za 380, ali kada sam iz pozadine u koju sam se mudro sklonio, video kako se talasaju fijoke/police za rucni prtljag iznad srednjeg reda sedista okacen na neke sipke precnika 10 mm, mozda nesto jace, rekao sam sebi: konju jedan, sada si u ovo usao i vise ga majci neces pa ma morao i da plivas... :fantom: 

Link to comment

Razmisljam nesto, moj najduzi let uskotrupcem je bio TLV - DUS, nekih 4,5-5h leta A321. Meni je u ekonomiji bilo ok, doduse i sediste je bilo tipa 10A (ogroman prostor za noge na drugim vratima pre krila). Druga stvar, ja obicno prespavam svaki let :)

 

Sto se tice hrane, udobnosti sedista i usluge generalno, to zavisi od operatera i avio kompanije. I u uskotrupcu moze da bude ok ako je avio kompanija spremna da ulozi.

AS je 2013/4 imala sredjene A319, sa onim plavim buckastim sedistima, i imali su dobru klopu na liniji BEG-TLV (3h let). 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...