Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

1 minute ago, x500 said:

Redovi na pasoskoj kontroli je odgovornost, pre svega, granicne policije. Ili imaju spor sistem provere pasosa ili nemaju dovoljno ljudi na kontroli, ili oba jednovremeno. Odgovornost upravljaca aerodroma je samo ako nema dovoljno kucica za policajce.

 

Takodje, zasto je uklonjen automatski sistem za proveru, ranije je bio na levoj strani kod dolazne provere i cesce nije bio u funciji.

 

Sve ostali cekanje, npr isporuka prtljaga, je do uprave/organizacije aerodroma.

 

nije samo do policije, ovaj haos je itekako i do aerodorma. policija je odvojila kućice na kontroli za srbia/EU/ostale zemlje, raspoređivanje putnika do šaltera je nadležnost aerodroma, a oni puštaju da se svi nabiju u jedan red u nekom uskom hodniku bez vazduha. I nisam mislio samo na ovo sa pasoškom kontolom danas, nego inače kako aerodrom funkcioniše već mesecima, totalni raspad. 

Link to comment

Mislim da je x500 ipak u pravu, bezobzira na jedan red, da policija obavlja brze posao ne bi se osetilo. Plus, ta raspodela se i ne postuje toliko iz mog iskustva. 

 

Najkrivlji su planeri na aedromu sto kad su videli da ce se povecati broj letova nisu krenuli da proveravaju gde sve treba povecati propusnu moc. 

Link to comment

Raspodela se ne poštuje jer niko ne usmerava ljude i ne kontroliše ko ide na koji šalter. To treba da radi aerodrom, al jebiga, treba zaposliti troje ljudi. A ti vrsni planeri su isto angazovani od strane super efikasnog privatnog operateratm. Šarlatani.

Link to comment

Kada pospani americki policajac u 3 ujutru krene da gleda pasos i one papire koje si popunio i ispisao, skroz ovaj fazon:

 

Pretpostavljam da je ovde veliki deo problema sto ima previse letova za tu konstituciju prostora, ljudstva i slobodnih mesta na dolascima. Meni se cini da su nasi policajci uvek brzi, provuku te nase pasose i EU licne i ne gnjave mnogo. Umeju da budu super bezobrazni i nevaspitani (maltene po pravilu) ali nisam ih do sad videla kao spore.

 

Mi smo se malo razmazili od kako imamo decu pa po svim aerodromima brzo prolazimo, jer je uvek neko tu da nas usmeri kao prioritet. Samo na Tesli nam je to kocka, ali ovog puta smo sledili neku majku koja je bila sama sa dva deteta i ljudi su nas sami propustali.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

Ajd da pitam i ovde...
One dodatne baterije za mobilni jel idu u ručni ili predati prtljag?



....shiit has hit the fan.

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ajd da pitam i ovde...
One dodatne baterije za mobilni jel idu u ručni ili predati prtljag?



....shiit has hit the fan.

Samo rucni

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ponovo British Airways u Beogradu! Prvi put od 2012, pocinju krajem oktobra.

Za sada tri puta nedeljno: utorak, petak i nedelja.  

Povratna karta iz Londona je £118 samo rucni prtljag ili £166 sa jednom cekiranom torbom.

  • +1 3
  • Wub 3
  • Hvala 3
Link to comment
3 hours ago, jms_uk said:

Ponovo British Airways u Beogradu! Prvi put od 2012, pocinju krajem oktobra.

Za sada tri puta nedeljno: utorak, petak i nedelja.  

Povratna karta iz Londona je £118 samo rucni prtljag ili £166 sa jednom cekiranom torbom.

Super, to znači da sad mogu da AA miljama direktno do BEG. :nobles:

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, jms_uk said:

Ponovo British Airways u Beogradu! Prvi put od 2012, pocinju krajem oktobra.

Za sada tri puta nedeljno: utorak, petak i nedelja.  

Povratna karta iz Londona je £118 samo rucni prtljag ili £166 sa jednom cekiranom torbom.

 

Kud nije krajem septembra :(

To je jako dobra cena.

Jedino, da li išta staje na T5, tube wise?

Link to comment
4 minutes ago, Vapad said:

Jedino, da li išta staje na T5, tube wise?

 

Staje, kako ne: Piccadilly Line, Elizabeth Line, a ima i Heathrow Express

 

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, Peter Fan said:

Super, to znači da sad mogu da AA miljama direktno do BEG. :nobles:

 

Ili bilo kojim drugim iz OneWorld-a (npr. Alaska ;) )

Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:

 

Staje, kako ne: Piccadilly Line, Elizabeth Line, a ima i Heathrow Express

 

 

Top, zadnji put kad sam bio Piccadilly nije imao pet, verovatno se radio a Elizabeth nisam vozio još, mada ni neću, još nisu razrađeni airBnB oko stanica ;)

 

Još jedno pitanje, kako se leti sa petice, ako imaš iskustva :D
AirSerbia je uvek na četvorci bila i tu mi je bilo opušteno u povratku nazad, ono, klasika, a sa dvojke mislim (Queen's terminal) kada sam išao za nemačku mi je bilo stresno, za kofere i to, nekako neprirodno, dosta selfservice stvari, koje ne volim da radim, nešto tu na sredini, nije pomoglo ni što sam imao neke likove sa onim narko maramicama pa su mi detaljno gledali torbe, baš mi je bilo čudno iskustvo (jbg nemam baš puno milja u vazduhu)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...