Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Imate li neki hint za best buy od 400-450 evra (heavy office, multimedia, i poneka igra)PsZasto cene lapova u Srbiji rastu, ako je evro nikad nizi. Zatvoreno Jarinje, velika potraznja?

Link to comment

Npr:http://pcpractic.rs/proizvodi/laptop/7568-dell-inspiron-n5110-pj8pw-bk-i3-23106470Ako ti igre nisu jako bitne, možeš uzeti isti taj sa integrisanom grafikom i uštedeti nekih 50-ak evra.I ovaj je isto izgleda dobro, bolji procesor, slabija grafika i kraća garancija:http://pcpractic.rs/proizvodi/laptop/7610-lenovo-ideapad-v560-59070772

Edited by Time Crisis
Link to comment

moj savet: ne gledati samo komponente nego i trajanje baterije, tezinu i izradu laptopa (kvalitet plastike, sarki na ekranu, tastature, mehanicku cvrstocu celog uredjaja)

Link to comment
moj savet: ne gledati samo komponente nego i trajanje baterije, tezinu i izradu laptopa (kvalitet plastike, sarki na ekranu, tastature, mehanicku cvrstocu celog uredjaja)
I displej! Displej najviše od svega!
Link to comment

Znam da je za ove pare dostupno samo dno i mulj sa dna, pa me zanima da li je moguce probrati nesto sto se pokazalo kao iole kvalitetno. Npr tastature su trenutno sramotne na 99% lapova ove kategorije, nezavisno od proizvodjaca. Sve se ugiba i krcka.Baterija je najmanje vazna.Unapred hvala svima.

Edited by Dark Wader
Link to comment
Onda lepo kupi desktop, veći ekran, dobra tastatatura, bolji procesor, više memorije, veći hard-disk...
da, a onda ga mogu uprtiti na ledja sa sve jos boljim 23-incnim monitorom i krenuti na put :isuse:
Link to comment
Znam da je za ove pare dostupno samo dno i mulj sa dna, pa me zanima da li je moguce probrati nesto sto se pokazalo kao iole kvalitetno. Npr tastature su trenutno sramotne na 99% lapova ove kategorije, nezavisno od proizvodjaca. Sve se ugiba i krcka.Baterija je najmanje vazna.Unapred hvala svima.
Ja npr. imam Dell inspirona, doduše 17", ali pretpostavljam da je kvalitet izrade sličan kao i pomenuti 15", budući da je slično koštao (oko 550e). Tastatura je odlična (mnogo kucam) i minimalno se ugiba/ne krcka, ali to srećom možeš najčešće i sam proveriti, pošto ih obično imaju izložene u iole bolje opremljenim radnjama :)
Onda lepo kupi desktop, veći ekran, dobra tastatatura, bolji procesor, više memorije, veći hard-disk...
Ne obavezno. Za pomenutu upotrebu (office/net/itd) većina desktop procesora je overkill, tj. svaki je dovoljno dobar. Isto važi i za memoriju i hard disk. S druge strane desktopi zauzimaju puno više mesta (osim u slučaju slim/mikro konfiguracija), žice na sve strane, skupljaju prašinu kao ludi i najčešće prilično drndaju. Ja nemam prevelike potrebe za mobilnošću, ali ipak sam radije uzeo novi laptop (desktop-replacement) nego novi desktop. :) Edited by Time Crisis
Link to comment
S druge strane desktopi zauzimaju puno više mesta (osim u slučaju slim/mikro konfiguracija), žice na sve strane, skupljaju prašinu kao ludi i najčešće prilično drndaju. Ja nemam prevelike potrebe za mobilnošću, ali ipak sam radije uzeo novi laptop (desktop-replacement) nego novi desktop. :)
Pitanje ukusa.Meni desktop u kući ima status koje je ognjište imalo kod predaka. -_-
Link to comment
S druge strane desktopi zauzimaju puno više mesta (osim u slučaju slim/mikro konfiguracija), žice na sve strane, skupljaju prašinu kao ludi i najčešće prilično drndaju. Ja nemam prevelike potrebe za mobilnošću, ali ipak sam radije uzeo novi laptop (desktop-replacement) nego novi desktop. :)
Ne znam, ja sam se spremao na prelazak na laptop, ali sam odustao, delom jer sam sve pare spičio na nešto pametnije, a delom jer sam skontao da ću opet imati gomilu kablova, jer ne mogu da zamislim da kuckam na tasaturi laptopa duže od par minuta i buljim samo u 17'... Obaška što sam se navikao da na dva monitora (24' i 22'), pa bi i to malo pravilo problem... I ne bih znao šta ću sa viškom monitora... :)Na poslu imam jednu 19' , (4:3) i znam koliko mi je to komplikovano, sa jednim monitorom, da radim išta ozbiljnije, da mi se ta misao o prelasku na laptop, kao glavnu mašinu, sve više odaljava...S druge strane, mogao bih da bežim od žene i deteta po stanu, ako bih imao nešto mobilno, što me opet malo približava ideji... I tako, u krug, dok stvarno ne kupim novu mašinu... :)
Link to comment

Naravno, ako ti je standard da radiš na dva 22/24 monitora, bilo koji laptop teško da će zadovoljiti :) U suprtnom je ekran/rezolucija sasvim dobra, kod mene je 1600x900 na 17" i ne žalim se.Što se tiče tastature, svaki dan kuckam i na klasičnoj desktop (na poslu) i na laptopu (kod kuće) i skoro da mi je bolja tastatura od laptopa - slova su mi bolja i jedino mi smetaju mali, odnosno sprčeni del/home/end tasteri. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...