Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

hitno mi treba pomoc. ovaj laptop je na popustu u svim radnjama u svajcarskoj, a stvarno deluje odlicno na papiru:http://www.fust.ch/de/nav/shop/online-shop/category/notebooks/product/hewlett-packard-pavilion-dv7-6b50ez.html?cHash=18fba2fd228f7c5a91a606a6e7680fc9mene brine to sto je svuda na popustu posto sam imao negativno iskustvo sa hp-om. sta mislite o kompu?

Link to comment
Ako imas mogucnost da koristis garanciju, za ne daj Boze, kupuj odmah, Odlicna konfiguracija, pa ako ti treba takva azdaja - samo napred.
nije za mene, sledeci laptp koji cu kupiti nece biti ovako jak, sluzice samo za internet i gledanje utakmica. :D hp koji sad imam ima problem sa hladjenjem, bas le lose uradjen ceo sistem. mozda i ovaj ima isti problem, to me zanima.
Link to comment
  • 3 weeks later...
jel si pazario Zenbook?
evo i ja molim za savet. 'naći, rešio sam da uzmem Telenorov 3G modem i paket.Šta savetujete? Za koji od tri ponuđena laptopa najbolje da se opredelim?Šta da radim sa starim računarom? U pitanju je sony vaio, pažaren 2007. u Americi (dakle, ima onaj nakurnjak na adapteru da bi mogao da se priključi na 220w) i, u principu, dobro, radi. No, počeo je da tandrče ko traktor pre nekih mesec, mesec i po. Drugar kaže da je kuler, ili šta već... Ima li ko da mi preporuči neki servis gde mi neće odrati kožu s leđa, imam traume od domaćih majstora? Hoću da ga popravim i prodam - recite, kako cenite - isplati li mi se to uopšte, il' nema nikakvog smisla da se u to upuštam, nego bolje da ga čuvam kao relikviju?
Link to comment
Moj drugar je nosio svoju matoru Toshibu na sređivanje kulera u jedan servis na Studentskom trgu, tamo ispod Tehnomanije. Sredili su mu sve, za neku pristojnu sumu.To je bilo negde pre godinu dana. Valjda još postoji.
Link to comment
Moj drugar je nosio svoju matoru Toshibu na sređivanje kulera u jedan servis na Studentskom trgu, tamo ispod Tehnomanije. Sredili su mu sve, za neku pristojnu sumu.To je bilo negde pre godinu dana. Valjda još postoji.
Hvala.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ide leto, vreme je za vikendasenje i rekreaciju, pa i za novu makinu.Molim misljenje strucne forumske javnosti oDELL Inspiron N7110 Intel-Core i7-2670QM 2.2GHz 8192MB 640GB DVDRW 17.3'Napominjem da se bavim dosta zahtevnom grafikom, dakle velikim formatima u PS-u i projektovanjem i renderovanjem u Mayi.Ne ocekujem od laptopa da mi radi kao sto rade umrezene makine, ali barem da mogu da kreativni deo projekata(nekav dizajn ili modelovanje) odradim u prirodi, pa da posle finisiram na radnoj stanici. Hvala unapred.

Link to comment

Imam isti takav, samo sa i3 procesorom i integrisanom grafikom... šta znam, jeftinije sumnjam da ćeš nešto naći i ima 3 godine garancije - cena+garancija definitivno veliki plus. Izrada plastik-fantastik, ne znam koliko ti je taj detalj bitan, meni ne smeta. Moj se neznatno greje sa leve strane gde mu je izduv, moguće da će kod tvoga to biti primetno više s tim procesorom i grafikom, ali pretpostavljam da ima i jače hlađenje.Šta znam... tastatura sasvim dobra (nema osvetljenje i nisu razdvojeni tasteri), ekran takođe ok, činilo mi se isprva da je svetliji pri dnu, ali ili sam se navikao već ili sam tripovao nešto :P Ukupna težina sa punjačem, mišem i torbom oko 5 kg ako se dobro sećam.Ne radim u PS-u pa ću oko tog dela preskočiti, ali pretpostavljam da kad već radiš, imaš ideju da li ti je taj procesor/grafika dovoljno jak ili ne.Nije bog zna kakva pomoć, ali možda nešto od ovog ti koristi. :)

Edited by Time Crisis
Link to comment
Imam isti takav, samo sa i3 procesorom i integrisanom grafikom... šta znam, jeftinije sumnjam da ćeš nešto naći i ima 3 godine garancije - cena+garancija definitivno veliki plus. Izrada plastik-fantastik, ne znam koliko ti je taj detalj bitan, meni ne smeta. Moj se neznatno greje sa leve strane gde mu je izduv, moguće da će kod tvoga to biti primetno više s tim procesorom i grafikom, ali pretpostavljam da ima i jače hlađenje.Šta znam... tastatura sasvim dobra (nema osvetljenje i nisu razdvojeni tasteri), ekran takođe ok, činilo mi se isprva da je svetliji pri dnu, ali ili sam se navikao već ili sam tripovao nešto :P Ukupna težina sa punjačem, mišem i torbom oko 5 kg ako se dobro sećam.Ne radim u PS-u pa ću oko tog dela preskočiti, ali pretpostavljam da kad već radiš, imaš ideju da li ti je taj procesor/grafika dovoljno jak ili ne.Nije bog zna kakva pomoć, ali možda nešto od ovog ti koristi. :)
Itekakva pomoć - baš sam takvo iskustvo i želeo da čujem. Ne mogu ja da očekujem da renderujem na njemu, to je prosto mali pomoćni računar sa kojim preko leta mogu da pobegnem iz studija i odradim nešto najhitnijeg posla.Za plastiku mi je bilo jasno da za te pare nemam šta da očekujem, ali upozorenje u vezi hladjenja smatram zlata vrednim savetom i sa prodavcem ću svakako potražiti dodatno rešenje. Moj posao zahteva monitor koji laptopovi u ovoj klasi ionako ne mogu da dosegnu, pa ću poslednje kolorne korekcije raditi u studiju na kalibrisanim panelima. Inače, u testovima prijavljuju nešto manju težinu, ali te torbe nikad nisu prazne, pa ukupno 5kg jeste realna procena.Detalj oko garancije jeste bezmalo presudan kad su laptopovi u pitanju, tu ću se posebno potruditi da se raspitam o prodavcima i da oslušnem kakva je podrška.Samo mi još bateriju nisi spomenuo, molio bih te za odgovor koliko drži i da li si je menjao do sad? U svakom slučaju, hvala ti.
Link to comment

Mala ispravka, sad kad sam proverio moj je N7010, dok je taj tvoj N7110... moj je star oko godinu dana, ovaj je verovatno noviji, ali pretpostavljam da nema bitne razlike. To oko hlađenja treba uzeti sa rezervom - ja slabo koristim procesorski zahtevne aplikacije, tako da se ventilator najčešće ni ne pali dok se temperatura ne podigne preko 50 stepeni, ali ispod leve šake definitivno se oseti da je mlak. Ne mogu nikako tvrditi kako će biti kod tog drugog modela, ali uz mnogo jači procesor i zasebnu grafiku ne bi me čudilo da se više oseti.Što se tiče baterije, ja ga koristim kao desktop zamenu, tako da ga ni ne skidam sa napajanja. Nisam je do sada menjao. Sad kad ga otkačim sa napajanja, Windows 7 mi prijavljuje da je oko 3,5 sata preostalo. Ne znam koliko je taj merač pouzdan, ali nije loša orijentacija - naravno zavisi od upotrebe/osvetljenja i ostalih uobičajenih faktora. Mislim da bi nekih 2,5 sata morao da izvuče kako god.

Link to comment

Poceo je u zanej vreme da mi glasno zuji jedna strana lap topa i to se najcesce javi kada krenem da ga pomeram. Jel zna neko da li postoji zvanican ili bar dobar servis za Acer?

Link to comment
Ima li ko da mi preporuči neki servis gde mi neće odrati kožu s leđa, imam traume od domaćih majstora?
Jel zna neko da li postoji zvanican ili bar dobar servis za Acer?
Ovde.Opravljao sam tri komada, jedan mi uradili za dž (grejao se mlogo, ja mislio rino kuler, oni ga otvorili, izduvali prašinu kompresorom, zatvorili i vratili bez naplate :Hail: ). Inače imaju cene "za juče" i za čekanje na red, pa ko šta voli (može da priušti).
Hoću da ga popravim i prodam - recite, kako cenite - isplati li mi se to uopšte?
Pitaj njih da ti procene da li se isplati.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...