Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

društvo, možete li mi preporučiti sajtove u sr za kupovinu laptop kompova, a da imaju okej odnos kvalitet-cena?znam samo za tehnomaniju i ovaj winwin i pcpractic (za koji mi se čini da ne šalje poštom).može i neka dobra prodavnica u NS-u. i kad već smaram - na šta da obratim pažnju kod kompa koji će se koristiti za standardnu obradu teksta, filmovanje i pikanje igrica tipa sims3? na šta vam ovo liči?avansno fala :)edip: sa win7

Edited by Joshua
Link to comment

Ja bih zaobišao HP, znaju dosta da zezaju sa kvarovima. ASUS je trenutni best buy. Dodaš još neku 'iljadu i imaš i5 u asus izvedbi.

Edited by ilija7777
Link to comment

eto zla!- a ja se kunem u hp... doduše, nisam nikada pikala igre na njima, ali su bili non-stop uključeni i nikad nikakav problem. ok- jedan pavilion je rešio da eksplodira, ali bio je prilično mator. :Dšto se asusa tiče, imam iskustva samo sa onim maćim eee pc-jem. taj zna da se isključi kad se pregreje, čak i ako nije nešto posebno jahan.

Link to comment

Teško je šta reći o kvalitetu, uglavnom "koliko para toliko..."Ja u zadnjih par godina uglavnom prilikom izbora gledam trajanje garancije i dodatne pogodnosti: Pick and return, produžena garancija, no matter what i sl.

Link to comment

videla gomilu boljih, ali bez OSa. bili bi kupljeni da je tajming malo drugačiji.na kraju uzeto ovo

Model Pavilion g6-1005em Procesor Intel Core i3-380M 2.53 GHz Memorija 4GB DDR3 Hard disk 640 GB SATA 5400 rpm Grafička kartica AMD Radeon HD 6470M (512 MB DDR3) Ekran 15,6" High-Definition LED HP BrightView Display (1366 x 768) Optički uređaj SuperMulti DL Mreža 10/100 BASE-T E-LAN, 802.11 b/g/n, Bluetooth Povezivanje VGA, RJ45, 3xUSB 2.0, Baterija 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) Operativni sistem Windows 7 Home Premium Garancija 24 meseci

pare date, sad jedino da se nadamo da nas muzika neće skratiti za strofu. happy.gifhvala na inputima :)

Link to comment
što se asusa tiče, imam iskustva samo sa onim maćim eee pc-jem. taj zna da se isključi kad se pregreje, čak i ako nije nešto posebno jahan.
+1 ... izdao me lane, na sred letovanja. Trauma zbog koje mislim da sam zavrsio sa laptopovima za sva vremena.Sledeci put sa sobom nosim neki narodni desktop, tipa Raspberry Pi - makar morao da teglim monitor & tastaturu u zasebnom rancu
Link to comment
+1 ... izdao me lane, na sred letovanja. Trauma zbog koje mislim da sam zavrsio sa laptopovima za sva vremena.Sledeci put sa sobom nosim neki narodni desktop, tipa Raspberry Pi - makar morao da teglim monitor & tastaturu u zasebnom rancu
hm.. pa ako ti treba nesto sto je pouzdano, onda uzimas nesto od pro serija "ozbiljnijih" proizvodjaca. u poslednjih 8 godina, drndao 1 vaio i 2 ibm/lenovo kompa, nijedan mi nije crkao. isto tako, nijedan nije bio od plastike (ono sto sam vidjao od asusa su bili iskljucivo plastikanci)
Link to comment
Errr, jel' vraćaju ameri VAT za laptope kupljene na privremenom boravku u USA?
Hmpf, info direktno sa svete zemlje američke: jok. <_< Ono što mi zovemo PDV, a neki drugi u široj okolini VAT, Ameri zovu Sales Tax, čiji se iznos razlikuje od države do države & ne vraća se turistima, privremenim blejačima, studentima i ostalim neamerikancima.
Link to comment
+1 ... izdao me lane, na sred letovanja. Trauma zbog koje mislim da sam zavrsio sa laptopovima za sva vremena.Sledeci put sa sobom nosim neki narodni desktop, tipa Raspberry Pi - makar morao da teglim monitor & tastaturu u zasebnom rancu
Ja već dve godine imam upravo Asus-a, UL30 serija, sumnjam da je iko ikad maltretirao laptop kao ja njega (na planinarenja sam ga nosio), još uvek je k'o nov. Od kad sam mu ubacio SSD radi bolje od moje kućne mašine. Ne greje se uopšte.Ali je koštao 650 evra+SSD, a ne 200. Jedino što patim za mat ekranom, moraću da mu stavim mat foliju.
Link to comment

ja samo da preciziram da je kod mene omanuo mali eepc asus, a ne neki normalan model za odrasle.crkavao je uglavnom tokom letošnjih tropskih temperatura i kad sam ga vukla u kabinu u kojoj je klima ko u kokošinjcu. recimo da uslovi u kojima je rešio da štrajkuje i nisu bili najstandardniji za tako malu skalameriju.dodajem i da su mi ove kompadžije ovde rekle da su full grown asusi mašala pouzdani.eto, da ne bude slučajno da sam asusu oštetila pazar. a ne bih ni da se u ovim informatički delikatnim trenucima zamerim nekome ko se odaziva na anonymous. biggrin.gif

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...