Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ok, 17 onda, ovaj je valjda 15-ak.... cisto da bude neki apgrejdJos nesto sem toga?Bacicu se na pretragu ovih dana.

Edited by Feindouno
Link to comment

Pa to je neka osnova, ostale stvari (ako ne juris neku gaming grafiku) se manje vise svode na svidja mi se/ne svidja mi se...Evo ti jedan Lenovo na NewEgg-u koji se taman uklapa u 600e (800 usd) i ima sve sto vole mladi.17.3'', i7, 8gb, 1tb, n wireless, usb 3, bluetooth, card reader...

Edited by historian
Link to comment

E, a zašto uzimaš veliki ekran ako hoćeš da ti dugo traje baterija? Uzmi nešto sa 12-13" ekranom i integrisanom grafikom, ali osim toga moćno, npr. sa SSD-om (pročitao sam tamo na Kindle temi da koristiš passport disk za podatke, pa kontam da ti nije frka da disk na lapu bude samo za sistem i aplikacije) i drugim sitnicama, npr. da bude convertible i lep ili šta već. Lenovo Twist, tako nešto, svaki proizvođač ima nešto svoje tog tipa, dostojno čo'eka...

Link to comment

Vodi računa da 17" znači i ozbiljniju masu, makar i za povremeno nošenje.Takođe, bilo bi dobro da vidiš par komada oko kojih se budeš odlučivao, zbog tastature, materijala, kvaliteta izrade...Čisto da ne uzmeš nešto što ćete nervirati sledećih par godina.

Link to comment

Jel valjaju cemu ovi DELL laptopici sto se nude za cca 30 hiljada ? Nije za mene, no za staramajku - drugim recima, treba joj da malo prozuji netom, pogleda neki jutjub klip i proveri postu. Eventualno da gleda filmove, ali to 2 puta godisnje, na odmoru.

Link to comment
Jel valjaju cemu ovi DELL laptopici sto se nude za cca 30 hiljada ? Nije za mene, no za staramajku - drugim recima, treba joj da malo prozuji netom, pogleda neki jutjub klip i proveri postu. Eventualno da gleda filmove, ali to 2 puta godisnje, na odmoru.
Za to što si nabrojao valjajuПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Link to comment
gledam ovaj Lenovo sajt sto je Oxymoron ostavio, koja je razlika izmedju ultraportable, entertainment i netbook pc-a?:zozon:
Pa ono... Dizajn (odeš u radnju pa ih sve pipneš, klikneš i obrneš, zamisliš se s njim na trosedu), battery life i težina (ultraportable je tu kao jači), da li može da se uzme sa grafičkom, koliki i kakav je ekran (tu je entertainment kao u prednosti), da li je neki manji dodatni SSD opcija ili ne (ovo je isto plus za ultrabook). Netbook je praktično isto što i ta prva dva, samo sa isključivo najmanjim ekranom i bez ičega specijalnog, facebook računar, mada su u današnje vreme i oni više nego solidni.Ovo ti je onako u grubim crtama, sve veoma zavisi od konkretnih konfiguracija (slično košta neka bolja komponenta u svakom od njih, ergo se na kraju sve svodi na koliko si spreman da iskašlješ i koliko 'oćeš to da ti traje). Sve mi je to što si pomenuo IdeaPad, a ne ThinkPad i tu se prelazi na čitanje/uklapanje tech specs, te pod-kategorije su više guidelines koje treba da ubede neinformisanog kupca da čini pravu stvar kada se zagreva™ za nešto iz ponude, PR-ovska fejk-dilema.
Link to comment

Pa da. Dosta ti je za tako nešto i integrisana grafička (Intel HD Graphics 4000 recimo da piše...), ali gledaj da ti se dopadne ekran ako kaniš s njega gledati (ovi iz Z-series svi imaju sličan, razlika je u Glossy vs Glare, go for Glossy ako ga kaniš koristiti indoors, a možda možeš i neki osnovni Y series, pošto njih ima sa FHD oznakom, što im dođe Full HD, 1920×1080). I računaj da ti treba veći disk ili eksterni, movies keep gettin bigger. -_-

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...