Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Lančiću, pogledas ekran, da li ti odgovara, dijagonala i kvalitet boja, ja bi iskao da ima ssd hard disk i video šta ima od izlaza za povezivanje sa TV-om i slično *+ ako ima USB 3.0 eto radosti. Sve ostalo će ti itekako završiti posao. Muzika i filmovi. To sve može da pogura. Ionako će za 5 godina da stigne naslednik, ako ne i ranije. External storage uvek može da se priključi.Kukaju neki programeri kako su se razočarali u Dell laptopove. Kupili, kao kvalitet, a sve sam problem do problema. Više nema pravila da je neka marka kvalitetnija ... sve zavisi od inspiracije kineza i ručka koji su im dali pre sklapanja.

Link to comment

lose sam se izraziona laptopu postoji 3.0 konektor (izgleda isto kao i prethodni) u koji ukljucujes svoju memorij (usb flash stick, kako ga vec zoves). Ako je ta memorija 3.0, primetices da radi dosta brze, a ako nije 3.0 radice kao i do sada.

Link to comment

Lancia, USB 3.0 jos uvek nije u potpunosti "zaziveo", ali se nadam da hoce. Poenta pisanije je bila da Laptopovi imaju omanje do srednje hard diskove, a da se mlatimudija lako prenosi putem flesheva. Ono sto nervira je kada ubacis flesh i kopiras dvd ili bluray to traje i traje jer USB 2.0 koji je u opticaju ima ogranicenja po pitanju prenosa i upisa. USB 3.0 bi teoretski trebalo da izbaci do 5 Gbit/s u sekundi iliti oko 625MB u sekundi. U prevodu na filmski jezik divx koji staje na jedan cd za malo vise od sekunde, a dvd za oko 8 sekundi prebacuje sa flesha na hard.USB 3.0 has transmission speeds of up to 5 Gbit/s, which is 10 times faster than USB 2.0 (480 Mbit/s).Konektori za USB 2.0 i 3.0 su potpuno jednaki po izgledu tako da ce fleshevi koje imash i dalje raditi, a novi koje ces tek da kupis radice jos bolje :-)Druga lepa stvar u svemu tome je da ce se sa eksternih hard diskova koji rade na 3.0 standardu mnogo lakse i brze prebacivati podaci. To je sa jedne strane dobro za hard diskove (stovarishta mlatimudije) i njihov vek trajanja, a sa druge strane ne moras da se opterecujes velicinom harda prilikom kupovine laptopa tj. mozes vise paznje da obratis na druge detalje. Licno bih gledao da laptop ima hdmi izlaz da mogu da ga prikacim na TV.edit: da se dopunim. cela prica oko 3.0 ima poentu i u tome da se prave sve veci fleshevi 32, 64 i 128 GB sto je dovoljno za par dana/nedelja uzivanja u visokoj rezoluciji.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Jel probao neko da koristi 3.0 fles sa LCD TV-om?Ja sam jednom probe radi zakacio neki eksterni 3.0 hard i radilo je ali je zujao ko blesav pa sam ga odmah iskljucio.

Link to comment

Ja imam hard, koji radi sasvim normalno na usb2, probao sam ga na samsungu 32c450 i radio odično, samo kada ga ubodem na usb3 svetlo nije narandžasto nego plavo :wub:i radi bržegotovo svi laptopovi sada, osim onih starih ili mnogo jeftinih, imaju makar jedan USB3

Link to comment
U prevodu na filmski jezik divx koji staje na jedan cd za malo vise od sekunde, a dvd za oko 8 sekundi prebacuje sa flesha na hard.
... a disk data transfer rate ništa, ha? Što bi rekli naši stari, lipši magare do zelene trave dok se ne desi da to radi tako kako si zamislio. ^_^Da ne detaljišemo sad, tih 5 Gb/s bolje shvati kao maksimalno ograničenje interfejsa i baš samo to, inače upadaš u istu cheap marketing zamku kao ljudi koji su kontali da će im SATA II disk doneti 3 Gb/s sam po sebi. Nisam istraživao™, ali zdrav razum nalaže da sve to zavisi od mnogo faktora, od diska, od kontrolera na matičnoj, od načina korišćenja, tj. onoga šta i kako prebacuješ (3.0 recimo dozvoljava istovremeni read & write, što je kul). USB 3.0 trenutno ne treba da predstavlja odlučujuće važan faktor kod izbora računara - ako ima, lepo (evo recimo onaj Twist koji sam ranije pominjao ima, a ima i SSD, pa to ima nekog smisla), a ako nema, uglavnom je to zato što mu ni ne treba (u njemu je spor disk i/ili neka stara matična).
Link to comment

Imam 3.0 i na laptopu i na desku a fles bih najpre uzeo zbog gledanja filmova sa flesa na LCD-u. LG je LCD btwPlasi me jer je taj eksterni hard zujao kao blesav kad sam ga zakacio :)edit: citam sad malo na benchu o ovoj problematici i vidim da 3.0 cesto zeza kad se utakne u LG LCD :(Nastavicu da se patim sa 2.0 flesom

Edited by katamaran
Link to comment
Imam 3.0 i na laptopu i na desku a fles bih najpre uzeo zbog gledanja filmova sa flesa na LCD-u. LG je LCD btwPlasi me jer je taj eksterni hard zujao kao blesav kad sam ga zakacio :)
Flash neće zujati sigurno, a hardu je verovatno bili malo "struje".Iznenadio bih se kada bi bilo nekih problema.Mada te moje iznenađenje sigurno neće utešiti ako bude.
Link to comment

Samo sto sam ga vratio sa servisa. Neki problem sa napajanjem koji je najverovatnije nastao upravo zbog flesa :cry:Mislim da ga je moja pametna sestra izvadila dok je islo nesto sa flesa i tv krenuo da se restartuje sam od sebe.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...