Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

... a disk data transfer rate ništa, ha? Što bi rekli naši stari, lipši magare do zelene trave dok se ne desi da to radi tako kako si zamislio. ^_^
Nece masha da lipse jer sam napisao da gadja laptop sa ssd hardom, a kao sto si napisao to ima smisla. Kako se fleshevi i eksterni budu pravili sa 3.0 sve vise ce da ima smisla. Od kada sam ubacio ssd u desk svi SATA diskovi koji su ushrafljeni mnogo "bolje" rade.Probao i jos uvek gledam serije i neke filmove sa flesha. Za potrebe prikljucivanja na TV koristim postolje od TP Linka sa donje slike. Ima kabal koji se prikljuci na USB ulaz TV-a, a ostatak moze da se izvuce ispred ili pored TV-a, pa nema zavlacenja iza ....2i1hw00.jpg
Link to comment

Ma okej, naravno da radi par puta brže i kudos što koristiš media streaming, samo kažem da nema šanse da radi brzo kao u citatu (maksimalna podržana brzina specifikacije interfejsa) any time soon (or ever). Plus mi se učinilo da mu sugerišeš kao neki faktor to da li komp ima 3.0 slot, a sad vidim da to nije bio slučaj, već da si pominjao kao koristan bonus, t.d. onda ništa™...Inače, sad malo čeprkam i vidim da su sustained sequential access brzine sada kod SSD-ova tamo gde su unapred predviđeni i fasilitovani u konfiguraciju nekoliko puta veće nego prošli put kada sam se interesovao (iako je to "up to", but still), a da je tamo gde se navode testirane realne brzine obično seq-read nekoliko puta veća od seq-write i bliska tih 500 MB/s, što je super. Na kraju krajeva, i ja ću uskoro da si nabavim 1 convertible sa SSD-om, pa ću moći o tome iz prve ruke. :)

Link to comment

Da li je ovaj drasticno losiji od ranije predlozenog mu Lenovo kolege?Propustam li nesto sem manje RAM-a i manjeg HDD-a? If not cijenim da ta razlika nije vrijedna 140$ razlike u cijeni.Btnj ovo im je neka trodnevna ponuda, inace je skuplji. www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834310628&nm_mc=EMC-IGNEFL022113&cm_mmc=EMC-IGNEFL022113-_-EMC-022113-Index-_-LaptopsNotebooks-_-34310628-L023A

Link to comment

Vidim sada da je link sugav s telefona, dakle ova ponuda je u pitanju.Sem ove razlike koju sam i sam primjetio sve ostalo je isto?Onaj prvi sam istrazivao od onda i stvarno djeluje kao najbolja opcija za te pare.Koliko kosta tih dodatnih 2 GB rama?Sa HDD-om nemam nikakav problem, 250 gore dole, k'o da cu ga nekad napuniti...

Link to comment

A super onda, moglo bi se to uzimati ovih dana.Vidim skoro svaki revienj™ sere po Uindousu 8, valjda to nece biti neki problem. Ja za bolje od XP-a ne znam tako da svakako ne bih ni skontao da je gori od sedmice kao sto svi pisu :seljak:

Link to comment

Link baca na ozbiljno dobar notebook od 6 GB RAM-a? :DO kakvim 2GB Rama se radi?Elem, nije ozbiljno ostajati na win xp-u, planiraj win 7 a tu bi onda ipak trebalo imati 4 GB.Svakako će raditi OK i sa 2 GB i recimo 32bit win7, ali nov računar ne treba da bude OK na dan kupovine.

Link to comment

Cek cek, pobrkao si nesto...Taj ozbiljno dobri je losiji od jednog ozbiljno dobrog koji mi je bio predlozen ranije a ima 8 GB za razliku od doticnog koji ima 6. To je dakle razlika od 2 GB, nikad nije postojao neki sa 2 GB a ni sa 4 :DDolaze oba sa osmicom, ne pita se tu mene nista :)

Link to comment

Ma ima milion takvih, ne brigaj...Da ponovimo sta trazis: i7 proc, 8gb (pozeljno), sto veci disk (ili SSD ako ti znaci manji kapacitet, a veca brzina, a da filmove i goodies cuvas na eksternom), ekran po zelji.Ove ostale pizdarije (usb3, n wireless, gigabit lan, bluetooth, citaci kartica...) se svakim danom ugradjuju u sve vise modela...

Link to comment

Danas, trebalo ženi za firmu novi laptop, zaposlila još jednog čoveka, mi u Metrou i ja gledam šta da uzmemo, da li nešto da uzmemo, jer se uglavnom užasavam takvih mesta za kupovinu, pa makar i potrošne tehnike, i žene ugleda ovo (Gateway WTF!) za 29.999. Ja se nešto opirao, vidi tastaturu, vidi ovo, ono, ne znam ni koja je to marka ali ona me lako ubedi jer sam još rovit, da se ne jebavam po drugim radnjama i donesemo mi to čudo kući. Ionako će ga rabiti neki klinja, malo worda i excela, to će da radi na svemu, a nisu bog zna kakve pare.Prvi šok, po otvaranju, ima za te pare instaliran Win8 (što u radnji, naravno, nigde ne piše, a ni na njemu).Drugi šok, sad sam ga njakao jedno sad vremena, uprkosm svom crapwareu radilo je pričično tečno. Crapware je sklonjen, naravno, ali lepo to fercera.E sad, kako će se pokazati u kancelarijskom radu, videćemo, ali je to nešto najjeftinije što sam video ovde, a čak izgleda i sasvim pristojno.Javim se za nedelju-dve sa dodatnim utiscima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...