Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Heh, pa da, to je i pravljeno da baterije traju dugo, verovatno je i baterija bolja. Koje su njene specifikacije?U dellov mali N5050 sa B815 dc procesorom, recimo, ide baterija od 2.2Ahr...

Link to comment

Nego, pošto mi taj Acer 722 stiže za koji dan, zanima me koji OS da stavim na njega, XP ili sedmicu? U pitanju je C-60 procesor (dual core, 1 GHz), sa 2 giga rama.

Link to comment

mrzim sedmicu,meni ugradili bez pitanja tj deckov brat mi sve instalirao pa meni stigao komp samo da ga upalim...ali da me je pitao ja bih stavila xp..ne znam zasto nekako sam navikla i ima nekih sitnica koje me nerviraju kod sedmice..e pa hvala za info tako nekako i moj top,tj nisam bas merila niti bas pustala do kraja da se isprazni ali moze oko 2sata i malo jace da pusta filmove..

Link to comment
sedmicu, naravno
Misliš, radiće okej?Pošto je XP meni bio savršen, na starom desktopu sam ga samo jednom reintalirao za pet godina i kontam da bi ovaj mali leteo sa XP-om, a ne znam kako bi mi se 7-ica ponašala na toj konfiguraciji. Ova moja kućna nije merilo jer je naravno neuporedivo jača.
Link to comment

Meni je Acer stigao sa Vistom ali su mi posle nekoliko meseci poslali postom sedmicu za dzabe i to malo nakon sto je izasla. jos je ni jednom nisam reinstalirao niti je pravila probleme. jedini put da je isao na servis je bio kada mu se cuo kuler pa su to sredili u PC klinici za 1000-2000

Link to comment

XP ti verovatno nece ni raditi, ne prave drajvere za njega. Tako je barem bilo kod svih laptopa koji su u poslednjih godinu, dve (mozda i duze) dolazili meni pod ruku.Stoga, Win7.edit:Proverio sam. Za Aspire One 722 postoje drajveri samo za Win7 i 8.

Edited by ExicPL
Link to comment
  • 3 weeks later...

Iz objektivnih razloga, treba mi novi laptop. Nisam zahtevan - da lepo šljaka Office, muzika, da ne zapinje niđe sa filmovima (ovo je najbitnije), da na netu sve radi i sve tako i u tom stilu. Dakle, bez podržvanja kojekakvih igrica i ostalih sličnih džidža-bidža. Što dugotrajnija i baterija da bude, pošto će se koristiti. Eto. 300, 350 u sigurnoj valuti, do 40k maksimalno ako je baš dobra ponuda i za ne propustiti... Palite.

Link to comment

Pogledaj sledećeASUS X501U-XX030 - integrisani AMD, nije neki procesor, 1.65GHz, ali je ok grafika. 4GB rama, samo 2USB ali jedan od njih je 3.0. 6-ćeliska baterija. Blagi plus što je ASUS, mada ima samo dve godine garancije. Radio sam na sličnom, nije bio toliko spor koliko sam mislio da će biti :D. Oko 36k.ACER Aspire V5-531-967B4G32Makk - spori Pentium 967, 1.3GHz, tj. štedljivi 17wTE, naspram AMDovih 16w, ali sendi bridž, i nije celeron, grafika - kod novih intela možda nije u rangu AMD rešenja, ali radi posao. 3USBa od kojih je jedan 3.0, samo ćetvoroćeliska baterija. Minus mu je što je Acer :), i ima dve godine garancije. Oko 38k.HP 650 - Pentium Dual Core B970 - 4GB - Pentium, full-fledged, brži 2.3GHz, ali i dvostruko veći potrošač. Ali je rad udobniji. Tru USBa, ali bez 3.0. Šestoćeliska baterija. Meni lično lepši od pandana iz DELLa N5050, koji ima, doduše, godinu dana veću garanciju, i to znači. Tako da pogleda slobodno i DELLa u sličnoj konfiguraciji. On je oko 40k.Svi ovi navedeni su ok za to što ti treba. Lično bi išao na pun intel Pentium, kao na ovom HPu.Ili istu takvu konfiguraciju kod DELLa ili Lenovoa.Lenovo je isto dve godine garancije, malo drugačiji dizajn, braon, lep pod prstima, i HP je lep, crno siv i plastika deluje kvalitetnije no što jeste, samo DELL deluje nekako jeftino, ali daju tri godine garancije.Gledaj da bude sa 4GB rama u komadu, i dodaj odmah još 4, dok je jeftina, mada je poskupela već, i očekuju se dalji skokovi, proizvođači žele da poskupi, mislim da sam čuo, oko 30%, i očekuje se pojavljivanje DDR4 platforme do kraja godine. Ram pruža udobnost u radu, a ne troši nešto puno energije.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Iz objektivnih razloga, treba mi novi laptop. Nisam zahtevan - da lepo šljaka Office, muzika, da ne zapinje niđe sa filmovima (ovo je najbitnije), da na netu sve radi i sve tako i u tom stilu. Dakle, bez podržvanja kojekakvih igrica i ostalih sličnih džidža-bidža. Što dugotrajnija i baterija da bude, pošto će se koristiti. Eto. 300, 350 u sigurnoj valuti, do 40k maksimalno ako je baš dobra ponuda i za ne propustiti... Palite.
I meni je doslo vrijeme za novi laptop pa dodjoh da se raspitam.Dakle treba mi nesto slicno samo sto mi je budzet veci, nekih 500-600 evara. Moze i vise ako je bas zapelo, nisu pare problem nego ih ne bih bacao na neku zvijer od laptopa koja mi realno ne treba.Bitno mi je da baterija bude najdugotrajnija moguca a koristio bih ga za gledanje filmova i drndanje po netu koje uglavnom ukljucuje otvaranje izmedju 5 i 74 flash tabova pa bi valjalo da bude dovoljno kvalitetan da to izdrzi :).Takodje krucijalno™ je da ne ugradjujem nikakve memorije niti bilo sta drugo, nista da ne dodajem i sl. vec da kupim laptop koji ce mi trajati vise od nekoliko godina, kao sto mu je ovaj prethodnik sa kog pisem potrajao nekih 6-7-8, vise se i ne sjecam kad je kupljen.U mogucnosti sam™ da narucujem na USA adresu i sa americkih sajtova... preporucili su mi tigerdirect.com, newegg.com i sl. pa bi bilo lijepo ako bi mi neko od vas ljubaznih ljudi preporucio nesto iz njihove ponude.Vjecno zahvalan :* Edited by Feindouno
Link to comment
Lakše bi bilo kada bi rekao veličinu displeja, ili probrao par kom koji su ti OK pa onda...
A ne znam, koja je standardna velicina displeja? Nisam o tome razmisljao.Nisam birao jer ne znam ni sta da gledam ni sta da trazim, ne pratim scenu™ uopste, kupujem kompjuter jednom u 10 godina.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...