Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Baš nekako u vreme kad je izašao Crysis 2, ja kupio sinu creme de le creme komp, neki quad, krš rama, HD Radeon 6950 etc i Crysis je uredno štucao :lolol:Zato cenim da i sad mora da se ubode grafika od +250 eur da bi mogao da ga teraš na nekim high podešavanjima (ne full, nego high)

Edited by historian
Link to comment
Baš nenako u vreme kad je izašao Crysis 2, ja kupio sinu creme de le creme komp, neki quad, krš rama, kRadeon 6950 etc i Crysis je uredno štucao :lolol:Zato cenim da i sad mora da se ubode grafika od +250 eur da bi mogao da ga teraš na nekim high podešavanjima (ne full, nego high)
A to, ja rekoh nešto sam omašio. :DKoliko vidim ova GT 635M bi korektno poterala Cysis2 u high.Mada realno, F. verovatno neće ganjati ni 2 ni 3 ni novi Tomb.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nezgodan cenovni rang, gledao sam iznad 40k, samsung NO350E5X-A03RS i Dell Vostro 2520 Core i3-2328Mi jedan i drugi 15,6", što je dobro, pošto se sada guraju ponovo 14" laptopovi i ljudi se često prevare, niža cena, a razlika je primetna.Dell ima tradiciju dobre izrade (koju polako izdaje čini mi se) i mislim da je jedan od retkih ako ne i jedini koji još uvek drži tri godina garancije, što je prilično značajno, ali, ovaj dell ima 2+1 gb rama što je loš raspored i samo 3 usb2.0, što nije strašno u principu.Samsung cenim, mada nije baš na dobrom glasu, u ovom slučaju deluje mnogo dobro, solidna je izrada, jeste samo dve godine garancije i jeste B pentium a ne i-3 procesor ali 1x4Gb i 2 usb2 + 2 usb3 su odličan zalog za budućnost.Ne treba uzimati male laptopove, ništa ispod 15,6", i nikako najjeftinije B815 i 820 celerone na 1.6 i 1.7, ako je moguće, ima za oko 34-36k pregršt takvih, sa 2gb rama, i on radi sve, ne štuca, ali imam utisak da je stalno na granici mogućnosti.Pogledaj ove modele. Ako naletiš na nešto što je B9x0 procesor (2Ghz i preko ne one ULV 9xx ) ili i-3, sa 4Gb rama ispod 40k to je ok. Što se tiče marke, ima nekih tradicija, ima nekih loših i nekih dobrih serija ima svega, ali,u principu, svaki bi trebao korektno odraditi svoju garanciju x2.

Link to comment

Ja dell vostro zbilja ne mogu preporuciti. Imam jedan ranije generacije (dual core) koji je dosta brzo razvio overheating issues, u sustini polako mu je rasla temperatura sve do isteka garantnog roka. Do cilja se dovukao kao ranjena mrcina i nekoliko dana nakon toga je otislo i napajanje (ili baterija, ne znam i ne zanima me vise, neka truli u plakaru).Komponente su bile OK, ali mi se cini da je konstrukcija jednostavno aljkava. Mozda su popravili Vostro liniju, ne kazem, samo upozoravam da se obrati 1 paznja.

Link to comment
Pogledaj ove modele. Ako naletiš na nešto što je B9x0 procesor (2Ghz i preko ne one ULV 9xx ) ili i-3, sa 4Gb rama ispod 40k to je ok. Što se tiče marke, ima nekih tradicija, ima nekih loših i nekih dobrih serija ima svega, ali,u principu, svaki bi trebao korektno odraditi svoju garanciju x2.
Nešto ovako?http://www.jakovsist...ntu-10-10-black Edited by Belaj
Link to comment

@vasa: generalno, napravili su toliko kompromisa, zbog cene, svi, da je laptop gotovo nemoguće održavati u savršenom stanju, sistemi hlađenja su jeftini i često loše projektovani, pa ti preporuče da ga stalno držiš na stolu ili podnožju, nikako u krevetu ili vani da ga vucaraš, pa smanjuju ekran, pa stavljaju mekanu plastiku gde mogu, pa ugrade jeftinu optiku računajući da je i onako niko ne korisit, ili izbace optiku skroz, baterije za koje mislim da većina, nezakonito, posebno odvaja u garanciji i kaže godinu dana, koje stvarno posle godinu dana postanu još malo pa mrtav teret, mada zavisi kako koristiš, pa ti ne dozvoljavaju da koristiš univerzalni punjač, tj. neće da puni bateriju nego samo radi, mada sa pravom pošto su često krš........... ali zamisli, 35k dindžera je, u njihovoj tarifi oko 300e, to je oko 270-280e na ulazu, koliko je to u proizvodnji?Meni je zato bitna garancija, taj dell ima tri, a neki acer koji će isto da se ponaša, ima dve, ta treća godina je period u kome je šansa da nešto otkaže povećana, i mislim da vredi.@belaj: tako nešto, ok cena, samo mi nije jasno šta to znači "do 7% popusta", to znači da može biti i sedam posto skuplji?

Link to comment
Dell ima tradiciju dobre izrade (koju polako izdaje čini mi se) i mislim da je jedan od retkih ako ne i jedini koji još uvek drži tri godina garancije, što je prilično značajno, ali, ovaj dell ima 2+1 gb rama što je loš raspored i samo 3 usb2.0, što nije strašno u principu.
Meni stigao n7110 sa zaglavljenim pikselom na sred ekrana.
Link to comment

Emi ima neku "opljackajte nas" akciju.Kazu da imaju garantovano najnize cene lapova i televizora i da ako se nadje negde jeftinije oni skidaju jos 2000 od cenehttp://emmi.rs/landingpage.321.htmlI bez te akcije su bili najpovoljniji kad sam ja kupovo pre par meseci. Na kraju sam uzeo verziju sa i5 i 750 GB hardom za manje para nego na drugim mestima sa nekim losijim procesorima (b950 i b960 ako se dobro secam) i hardom od nekih 350 giga.

Link to comment

Pa dobro ljudi, džabe gledate brend ako se radi o najjeftinijim modelima. Tu je kod svih proizvođača gledano da se uštine gde god može i marka ne donosi praktično ništa. Osim nekog svog prepoznatljivog izgleda/dizajna kućišta, tastature ili touch pada. Meni IBM/Lenovo pravio najbolji laptop koji sam imao ikad u rukama, a ujedno i najgori (onaj SL500), koji ne samo što je crkao na x mesta, nego sam se hvatao za glavu kad sam ga otvorio svaki put. Kod najjeftinijih linija ključna reč je "najjeftiniji" - razlike u toj klasi između brendova su minimalne.

Link to comment
Meni IBM/Lenovo pravio najbolji laptop koji sam imao ikad u rukama, a ujedno i najgori (onaj SL500), koji ne samo što je crkao na x mesta, nego sam se hvatao za glavu kad sam ga otvorio svaki put.
Oooovaj, jesi li siguran da misliš baš na SL500? Kucam upravo sa jednog starog 4-5 godina na kome se radi svaki dan 8-10 sati, ostatak vremena je uglavnom uključen, baterija riknula pre nekoliko meseci, ostatak funkcioniše bez kvara.Oko godinu i po dana je skoro svakodnevno šetan po rančevima i torbama. I bio je oko 1000 jura kada je kupljen a to baš i nije bilo jeftino, obzirom da je tada već moglo da se pazari neko sranje za 400-500...Dva puta padao otvoren na pločice, jednom sa stolice, jednom sa stola, bez ogrebotine.I da ne bude da se zadesio takav primerak, kolega istog dana dobio isti, njegov nije padao, ostatak upotrebe manje - više isti, i njemu samo baterija riknula.
Link to comment

Da, SL500, siguran sam. Ni ovde nije ništa padalo, štaviše koristilo se kao desktop računar na stolu sve vreme. I ovde su dva komada bila u pitanju, takođe baterije riknule na oba i to relativno brzo. pa onda otkazao jedan touchpad, pa onda one kontrole sa strane (volume itd), kontektor za PSU, na drugom takođe touchpad/fingerprint kontroler, a potom je bilo neko sranje sa invertorom, pa sam na kraju morao i ceo ekran da zamenim. Ali i kad ga otvoriš, dostupnost svih tih stvari, konektori unutra, kablići... jeftinoća živa, plus kao da je dizajnirano tako da se nikad ne otvara, nego frljne i dohvati drugi sa police. A otvorio sam i opravio, veruj mi, popriličan broj laptopova. Ovi su kupljeni za cirka 550-560€ komad tad kad su bili aktuelni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...