Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Kad smo kod Savica meni je prva asocijacija na njega finale 97 protiv Italije i razmontiravanje Fucke sekiricom prvi put kad se spustio pod obruc... epilog 4/12 Fucke sa bacanja do kraja meca :)

 

Link to comment
3 hours ago, Tinman said:

 

Sto se tice te reprezentacije sa priprema 1992 ovo je fotografija koje se secam iz KOS-a

Sastav je bio:

REBRAČA Željko , MILIĆEVIĆ Mirko , DIVAC Vlade , STEVANOVIĆ Zoran , KOPRIVICA Slaviša, PASPALJ Žarko

IVKOVIĆ Dušan , DOBRAŠ Radenko . RADOVIĆ Zoran , ĐORĐEVIĆ Aleksandar , DANILOVIĆ Predrag , PRELEVIĆ Branislav , BODIROGA Dejan

 

 

YU 1992.jpg

do jaja 

radenko dobras! :hail:

zanimljivo da nema sretenovica ovde

 

ne znam zasto je meni onda ostalo u secanju da je topalovic bio na pripremama

Link to comment
12 minutes ago, MiddleClass said:

Drazen Petrovic je najbolji nas ikad. Kukoci, Divci, Savici, Radje, Djordjevici, Bodiroge, Jokici i ostali su nivo ispod.

+1

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+1

nemoj tebra :)

ako midlara kaze da je tako, neka bude

 

nego u kategoriji potcenjenih je mozda iz te generacije na prvom mestu najbolji cacanski centar ikad :)

 

gde god je igrao, trpao kao nezdrav

http://www.fibaeurope.com/compID_GSf9wrCdHBkDZZk9UQoqE3.season_1992.roundID_2542.playerID_7915.teamID_1184.html

http://195.56.77.208/player/?id=CUR-RAD

a igrao je za ozbiljne klubove

 

prvi cacanin u nba :hail:

https://www.basketball-reference.com/players/c/curcira01.html

 

i za njega prilicno cudno da nema mesta na ovom spisku 92

kao i 95

 

ko moze bez gugla da se seti dva cacanina birana na draftu? :D

 

Link to comment

U timu koji se pripremao za OI 1992. godine su (osim ovih sa slike) bili još i Savić, Sretenović, pokojni Guza janković i čak izvesni Rastko Cvetković. Željko Topalović bio u kombinaciji tek na pripremama za OI 1996. godine. Doduše, bio je u sastavu juniorske reprezentacije 1991. godine, ali ni blizu spiska za 1992. godinu. Ako nisam sasvim izlapeo, čini mi se da je Duda škartirao Ćurćića, Jovanovića (za njega nisam siguran), Dragutinovića i Trifunovića sa šireg spiska.

Zoran Savić je bio fudbalski golman, što se moglo primetiti po načinu kako je prihvatao lopte u skoku. Promenio je sport i odlično igrao u vrlo jakoj Prvoj B ligi grupa Zapad, je Čelik iz Zenice bio među boljim timovima. Posle sezone 1988/89. godine, zajedno sa Naglićem (igrao u  Kvarneru) postao član Jugoplastike. Već u prvoj sezoni je bio odličan, menjajući sa klupe startne centre Rađu i Sobina. To mu je donelo nagradu u vidu poziva za reprezentaciju. Pošto je SFRJ bila bez Vrankovića i Rađe, na SP 1990. igrali su Ćurčić i Jovanović, a Divac i Savić u svakom slučaju bili sigurni. Već naredne sezone je bio prvi centar POP84, ali treba imati na umu kako je "onaj Amer" po imenu Ejvi Lester igrao samo Kup šampiona, tako da su udarni tandem u reketu bili Savić na poziciji 5 i Naglić na 4, dok je sa klupe u domaćem prvenstvu ulazio Tabak, a u KEŠ i Lester. Naravno, Savić je momački pokraden za MVP titulu Final Four turnira te godine...

Ovaj intervju Milićevića je u najboljem maniru Telegrafa. Gomila netačnih izjava. Mirko Milićević je prešao u Cibonu pred sezonu 1988/89. godine, kada je Dražen prešao u Real, tako da nikada nisu igrali zajedno u tom timu.

Da ne zaboravim: svaka čast Kukoču za sve osvojeno u karijeri, ali Dražen je bio neko zbog se utakmica gledala bez daha.

Link to comment
9 hours ago, pbg12345 said:

jel se secas mozda tog f4?

pitah gore, statisticki deluje da je savic "pokraden" za mvp titulu

pored tih 27 u polufinalu je ubacio 25

 

Sećam se jako dobro. Jeste pokraden (pretpostavljam da je Kukoč uzeo). Kukoč je tad bio najbolji igrač Evrope i uzeo to na ime. U finalu je dao samo 8 poena ako se ne varam i generalno je prepustio Saviću liderstvo.

 

Kao kad su Palji na poluvremenu finala '94 dali MVP-ja, a on na kraju zajebao titulu.  

Link to comment
2 minutes ago, Božo Crveni said:

U timu koji se pripremao za OI 1992. godine su (osim ovih sa slike) bili još i Savić, Sretenović, pokojni Guza janković i čak izvesni Rastko Cvetković. Željko Topalović bio u kombinaciji tek na pripremama za OI 1996. godine. Doduše, bio je u sastavu juniorske reprezentacije 1991. godine, ali ni blizu spiska za 1992. godinu. Ako nisam sasvim izlapeo, čini mi se da je Duda škartirao Ćurćića, Jovanovića (za njega nisam siguran), Dragutinovića i Trifunovića sa šireg spiska.

Zoran Savić je bio fudbalski golman, što se moglo primetiti po načinu kako je prihvatao lopte u skoku. Promenio je sport i odlično igrao u vrlo jakoj Prvoj B ligi grupa Zapad, je Čelik iz Zenice bio među boljim timovima. Posle sezone 1988/89. godine, zajedno sa Naglićem (igrao u  Kvarneru) postao član Jugoplastike. Već u prvoj sezoni je bio odličan, menjajući sa klupe startne centre Rađu i Sobina. To mu je donelo nagradu u vidu poziva za reprezentaciju. Pošto je SFRJ bila bez Vrankovića i Rađe, na SP 1990. igrali su Ćurčić i Jovanović, a Divac i Savić u svakom slučaju bili sigurni. Već naredne sezone je bio prvi centar POP84, ali treba imati na umu kako je "onaj Amer" po imenu Ejvi Lester igrao samo Kup šampiona, tako da su udarni tandem u reketu bili Savić na poziciji 5 i Naglić na 4, dok je sa klupe u domaćem prvenstvu ulazio Tabak, a u KEŠ i Lester. Naravno, Savić je momački pokraden za MVP titulu Final Four turnira te godine...

Ovaj intervju Milićevića je u najboljem maniru Telegrafa. Gomila netačnih izjava. Mirko Milićević je prešao u Cibonu pred sezonu 1988/89. godine, kada je Dražen prešao u Real, tako da nikada nisu igrali zajedno u tom timu.

Da ne zaboravim: svaka čast Kukoču za sve osvojeno u karijeri, ali Dražen je bio neko zbog se utakmica gledala bez daha.

:hail:

hvala bozo (dobra ti i boja u svakom smislu :) )

jbt ja genije posle 10 postova o savicu, nisam uspeo skapirati da njega nema na onoj fotci gore :isuse:

kapiram da se sa ovakvim znanjem sprdas za "izvesnog" :)

za svaki slucaj vladimirov sin, dogurao i do nba (to su godine kad je evropljanima preko 210 bilo prilicno lako upasti tamo)

za topalovica si definitvno u pravu

ne znam otkud meni on u glavi uopse 92, definitivno mu jos nije bilo vreme

 

sad kad si naveo sve ove igrace i ove otpale a spiska

na prvu mi deluje da je to to

grupa od 20ak nasih tad najboljih igraca

Link to comment
6 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Sećam se jako dobro. Jeste pokraden (pretpostavljam da je Kukoč uzeo). Kukoč je tad bio najbolji igrač Evrope i uzeo to na ime. U finalu je dao samo 8 poena ako se ne varam i generalno je prepustio Saviću liderstvo.

 

Kao kad su Palji na poluvremenu finala '94 dali MVP-ja, a on na kraju zajebao titulu.  

to je to dakle

i pretpostavio sam da su mu dali na ime

sto je malo bzvz, pogotovo sto je on vec uzeo godinu ranije

Link to comment

rastko u denveru

:lolol:

 

dobra je prica divca za rastka, na početku tekme mu divac kaže da ide na levi ulaz i da če da ga pusti da da koš, i rastko krene, al desno

i popije bananu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...