Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Paaaa... Moglo bi se razmotriti da li je to zaista bilo najbolje što smo imali. Recimo, Miloš Babić je u to vreme bio NBA igrač. Pecarski je u svakom slučaju bolji od Rastka koji je služio za sprdnju. Saša Radunović je odlično igrao te sezone, ali ga nije bilo na spisku.

 

Bez naslova.jpg

Link to comment

pitao je vec neko ranije, pa ostalo bez odgovora, seca li se neko zasto stojka nije bilo posle 89 u reprezentaciji?

negde na netu naleteh na nekakve probleme sa dioptrijom, ali to mi nema smisla

posebno sto je tih godina bio u nba

pre bi razlog trazio bas u tome sto je bio u nba

doduse bili su i drazen i divac, a bogami i paspalj :D

 

i da otkud da sabonis nije bio u green card five?

on je te godine otisao u valjadoid, dakle cak ne i u neku top evropsku ekipu

a uz drazena je tad definitvno bio najcenjeni igrac evrope

da ga nisu vec tad nacele povrede?

ali igrao je to leto za sovjete u zagrebu

 

listajuci sad statistike da se podsetim tih dana, vidim i da je arapovic bio draftovan 1987 :O

to sam nekako potpuno izbrisao iz memorije

Link to comment
5 minutes ago, Božo Crveni said:

Paaaa... Moglo bi se razmotriti da li je to zaista bilo najbolje što smo imali. Recimo, Miloš Babić je u to vreme bio NBA igrač. Pecarski je u svakom slučaju bolji od Rastka koji je služio za sprdnju. Saša Radunović je odlično igrao te sezone, ali ga nije bilo na spisku.

 

Bez naslova.jpg

uuu hvala za ovaj clanak

ali "ogromnih 20000 $ " osiguranja za divca :hail:

mislim da babic iako je dosao do nba nije bio taj kvalitet

radunovica sam skroz zaboravio, vidim sad da je trpao u spaniji tih godina

 

pecarski svakako, posebno sto je vec bio deo reprezentacije 88 u kvalifikacijama i bitan deo one juniorske ekipe iz bormija

ali on je 91 otisao u aris, ne znam da li je vec tad uzeo grcko drzavljanstvo

 

kad pominjem tu generaciju, nebojsa ilic je verovatno tih godina kvalitetom tu negde za siri krug reprezentacije

Link to comment

Nebojsa Ilic, Trifa i Sladjan Stojkovic, ruke od zlata, sipaju ko nezdravi, a odbranu ne igraju cak ni na PESu :D

 

Sta su ti bila vremena tada da o takvim strelcima ni ne razimsljas puno u kontekstu reprezentacije, a vamo pre sedam godina mi pustali jednog Danila Andjusica jer je rasni suter. Mos mislit.

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

rastko u denveru

:lolol:

 

dobra je prica divca za rastka, na početku tekme mu divac kaže da ide na levi ulaz i da če da ga pusti da da koš, i rastko krene, al desno

i popije bananu

ja se secam da je za predraga sasu pricao da su se tako dogovarali i pustao ga na ulaz, a onda faulirao

da se popune statisticke kolone :D

ko ce kome ako ne svoj svome :fantom:

Link to comment

Miloš Babić je zasigurno bio jedno neopevano drvo, ali ipak je imao nekakav kvalitet u poređenju sa Rastkom koji je bio možda najveći antitalent koji se može zamisliti. Kad sam ga video na spisku, mislio sam da se Duda zajebava. Zvezda je te sezone igrala finale plej ofa sa Partizanom i bilo je komično gledati kako su ga odvaljivali kao zadnjeg morona. 

Nebojša Ilić nije mogao da prismrdi reprezentaciji kod Dude u ona vremena, a nije se ni isticao nekim igrama sve od sezone nakon OI 1992. Recimo, Saša Obradović je te godine igrao mnogo bolje, ali nije bio na spisku. 

Trifa nikada nije bio izraziti šuter, naprotiv. Igrao je pleja u Zadru i Zvezdi, spor i šutirao je sa zemlje. Videlo se da kako je pismen igrač, ali daleko od kvaliteta koji su imali ostali bekovi koji su tada bili u kombinaciji (Đorđević, Danilović, Radović, Sretenović, Prelević...). Slađan Stojković jeste bio šuter, ali smatran za trpača iz Druge lige. S obzirom kakve smo bekove imali tih godina, ovi iz Zvezde nisu imali tu šta da traže. 

Link to comment
41 minutes ago, Božo Crveni said:

Miloš Babić je zasigurno bio jedno neopevano drvo, ali ipak je imao nekakav kvalitet u poređenju sa Rastkom koji je bio možda najveći antitalent koji se može zamisliti. Kad sam ga video na spisku, mislio sam da se Duda zajebava. Zvezda je te sezone igrala finale plej ofa sa Partizanom i bilo je komično gledati kako su ga odvaljivali kao zadnjeg morona. 

Nebojša Ilić nije mogao da prismrdi reprezentaciji kod Dude u ona vremena, a nije se ni isticao nekim igrama sve od sezone nakon OI 1992. Recimo, Saša Obradović je te godine igrao mnogo bolje, ali nije bio na spisku. 

Trifa nikada nije bio izraziti šuter, naprotiv. Igrao je pleja u Zadru i Zvezdi, spor i šutirao je sa zemlje. Videlo se da kako je pismen igrač, ali daleko od kvaliteta koji su imali ostali bekovi koji su tada bili u kombinaciji (Đorđević, Danilović, Radović, Sretenović, Prelević...). Slađan Stojković jeste bio šuter, ali smatran za trpača iz Druge lige. S obzirom kakve smo bekove imali tih godina, ovi iz Zvezde nisu imali tu šta da traže. 

 

Jedno od mojih prvih kosarkaskih secanja je tv prenos Zvezdine utakmice gde je Rastko sutirao bacanje i pogodio tablu (samo tablu).

Link to comment
35 minutes ago, pbg12345 said:

bolic, tomic

92, generacije 73 i 74 pred juniorsko u poljskoj

ne znam ima li na fotografiji ovog momka

https://sh.wikipedia.org/wiki/Edin_Salaharević

:(

 

 

ko je selektor ovde?

 

Ta slika je iz Suslinog albuma, na slici skroz levo. Moguće da je on selektor ili Vujošević, jer mu je u to vreme bio pomoćnik i u Zvezdi.

 

 

Dx5mPw4.png?1

 

 492cxFo.png?1

 

 

 

 

 

Link to comment

vujosevic je vodio onu (zapravo ovu sa fotki)godinu dana stariju generaciju 90 i 91

tu je bodiroga samo bio od ovih gore kao najmladji

mislim da nije on bio selektor 1992

 

malopre napisah u poljskoj, jer sam tako naleteo u nekoliko tekstova, ali posle vidim da se nijedno prvenstvo nije odrzalo u poljskoj

u18 su igrali 1992 u madjarskoj

moguce da je u poljskoj bio nekakav turnir, pripreme

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...