Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

On 7.4.2020. at 17:18, Mil@n said:

Odličan osvrt na najbolji tim skup igraca sa najvisim individualnim kvalitetom koji je ikad postojao i koji će ikada postojati...

 

 

oprala bi ih juga '92 (najbolji tim ikada :) ) ne bi znali de udaraju :fantom:

Link to comment

Mozda bi uz domacinsko sudjenje izgubili sa 10-15 koseva razlike. Malo sam gledao finale drim tima sa Hrvatskom. Igrali su sa pola snage uz povremeno dodavanje gasa, dok je sudjenje bilo takvo da se sve sviralo kao faul, preterivale su sudije, cesto su se cudili Jordan i ekipa zbog kriterijuma. I da, Bird propo. Vise je licio na povredjenog molera koji igra utakmice bez treninga u winston yuba ligi. Stokton mislim da cak nije ni ulazio, a moj najomiljeniji retroaktivni plej, Mark Price nije ni pozvan. Barkley je bio najnapaljeniji i cesto je zakuvavao stvari na terenu.

Link to comment

problem hrvatske i litvanije, a u velikoj meri i srj (o ostalima je izlisno govoriti) je mali broj dovoljno kvalitetnih igraca koje bi suprostavili amerima

sfrj taj problem nije imala, imala je 2 petorke koji su em imali taj kvalitet em im se ne bi stisla muda pred drim timom sto je u vezi sa ovim prvim, a ne manje bitno

kod hrvata tad je npr jedan franjo arapovic usao bez respekta i igrao sasvim solidno (poenta imali su 3,5 igraca odgovarajuceg kvaliteta, koje su ameir stisli, a ova druga garnitura em manjak kvaliteta em preplasena)

pricao je loncar npr o tim imresijama kad se igralo protiv dzordana tih godina

druga velika prednost sfrj u odnosu na sve nabrojane je uigranost, em je ta ekipa vec bila zajedno 5 godina u seniorskoj, em je veliki broj igraca od juniorskih dana zajedno uigravan

em se ekipa od 12 sastojala od cele petorke jugoplastike i gotovo cele petorke partizana sa kraja 80tih

pisali smo x puta

naravno ja sam potpuno subjektivan, ali eto ubedjen sam da bi to u najmanju ruku bila  neizvesna utakmica

ameri sa druge strane nisu bili ni izbliza tako uigrani, kvalitet jeste zastrasujuc, ali ta ekipa nije sklopljena bas najsrecnije

bird je bio u penziji, medzik takodje

nije nebitno ni sto bi igralo po fiba pravilima

 

jbt, nikad necu prezaliti sto se to nije odigralo :(

menjao bi (da neko npr garantuje zlato fudbalsko sa ep 92, pominjem posto jel ima i tu za cim da se zali) samo da odgledam tu utakmicu sa drim timom :S

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

Da li bi Dzordan preskakao SP '94 i OI '96 da su izgubili zlato u Barseloni? Da li bi uopste pauzirao sa kosarkom?

 

In other news

 

 

Dva utiska - Ewing je bio jeben igrac, zamisli trpas 30 po utakmici bez suta za 3p. I Kuki ko kap :)

 

Inace, ovo je notorious utakmica kad je Pipen ispizdeo jer je Fil Dzekson nacrtao poslednju akciju za Kukoca, i nije hteo da udje u igru za taj napad (trebalo je da izvodi loptu iz auta). Obratite paznju na snimku na dva napada pre toga, ko ih je izveo i na sta su licili.

Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Kuki je te sezone vec 3 puta donosio pobedu u poslednjoj sekundi.

 

Evo iz opsirnije o celom incidentu

 

 

 

jbt, pa ovo je Ernie Johnson :lolol: i ovaj lik pored, sta mu je ono na glavi jbt!

Link to comment

Dick Versace, bio glavni trener 80-ih. Takvu frizuru je stalno furao :D

 

btw. na snimku su vidi da su Suns na poluvremenu treće utakmice (polufinale konferencije) vodili protiv Rocketsa sa 8 razlike (a dobili su i prve dve u Hjustonu). To je sezona u kojoj je Hakeem uzeo prvu titulu.

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

da li vas ne smara malo raspravljanje o hipotetickoj utakmici od pre 30 godina na svaka 3 meseca? 

zapravo ne 

posto mi je to kao sto rekoh, van licne sfere, jedna od bitnijih stvari, koja se nazalost nije desila

mislim da prodje mnogo manje vremena od 3 meseca a da pomislim na to

jbg, ja sam tad odrastao , meni je to bas bilo bitno

nikad nijednog sportistu nisam voleo, kao tad decacki drazena petrovica

a i van toh licnog, to je valjda najvaznija kosarkaska utakmica koja se nije odigrala

na reprezentativnom nivou sigurno

 sa dodatnim aspektom da bi se igra vrlo moguce menjala posle nje, ili bi u najamnju ruku ubrzala neke promene koje su se desile

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...