Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

^to e ta rutina :wub:

prosetali se, nabijali sve, prosecna razlika preko 20

i to bez  najboljeg

 

stojko umesto jovanovica tu

i drazen umesto komazeca/perasa/sretenovica

 

prosetali bi se barsom :fantom:

Edited by pbg12345
Link to comment

Bio je jako lep osećaj pred finale 89 sa Grcima kad znaš da ćeš pobediš i gledaš utakmicu skroz opušteno. Jedino je Galis dao više koševa od Dražena, i to u Zagrebu.

Link to comment
14 hours ago, Joe D said:

da li vas ne smara malo raspravljanje o hipotetickoj utakmici od pre 30 godina na svaka 3 meseca? 

 

Kosarka je uvek bila tu negde a 1990/1 je prvo reprezentacija odigrala odlicno na SP u Italiji (furbalska), Zvezda uzela Kup shampiona,,, 

To je sve pocelo da lici na nesto a onda se skenjasmo - sto sami sto uz pomoc MZ - a Danska (bez plasmana) uzela EP... Basket - naravno da se to uvek vraca kao tema - ko je odrastao gledajuci basket od polovine 70tih pa do raspada taj je video - brate - sve sto je imalo u toj zemlji od basketa da se gleda. Jugoplastika, Cibona, Partizan, Zvezda, reprezentacija. Dream Team 1 nije imao s kim da igra '92ge - jedina firma koja je mogla malo ili malo vise da ih potegne™ je bila SFRJ - a nje vise nije bilo... 

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

 odrastao gledajuci basket od polovine 70tih pa do raspada taj je video - brate - sve sto je imalo u toj zemlji od basketa da se gleda. Jugoplastika, Cibona, Partizan, Zvezda, reprezentacija. Dream Team 1 nije imao s kim da igra '92ge - jedina firma koja je mogla malo ili malo vise da ih potegne™ je bila SFRJ - a nje vise nije bilo... 

zaboravio si Bosnu, ne?

Link to comment
34 minutes ago, Peter Fan said:

zaboravio si Bosnu, ne?

Zaboravio sam da spomenem izrekom™, al' se secam kad sam gledao ono finale - ne znam vishe ni protiv koga - 15 godina sam imao. Zapamtio sam da je neko (Mirza ili neko drugi) ulazio pod kos, prolazio ispod i iza ledja, kao 'za sobom' ubacivao loptu u kosh.

Ok, i Bosna... :) 

Link to comment
3 hours ago, iDemo said:

 

ko je odrastao gledajuci basket od polovine 70tih pa do raspada taj je video - brate - sve sto je imalo u toj zemlji od basketa da se gleda. 

Pazi, ja sam ponikao polovinom 70ih pa ne mogu iz prve ruke da kazem, ali pricaju da je 60ih bio neki igrac, dal u okk beogradu ili tako nesto, kao mnogo dobar i ono, daje 30 poena po utakmici, popularan, donosi ploce iz londona ovo ono, ne mogu da se setim imena, neki kup su nazvali po njemu, da ga jebem valjda je poginuo ili tako nesto. Mislim da ima film na jutjubu, probacu da nadjem. 

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Bio je jako lep osećaj pred finale 89 sa Grcima kad znaš da ćeš pobediš i gledaš utakmicu skroz opušteno. Jedino je Galis dao više koševa od Dražena, i to u Zagrebu.


Isti takav osecaj sam imao 2001 i 2002 u finalima, cak i dok smo gubili lagano.

Taj osecaj se ponovo pojavio 2014 pred osminu s Grckom, posle raspada u grupi... Svi oko mene su mislili da sam umobolan, sta ja pricam. A onda Kalina krece... 

I naravno protiv Hrvatske u Riu. Stizu, stizu, i znam da nece stici. Kao da pikas GTA sa siframa. 

Link to comment
12 hours ago, bradilko said:

evo jedno odlično finale za nas

Ja ovaj šampionat nisam gledao, otišao sam par dana  pre njega u US gde sam radio preko leta. Pratio sam rezultate u novinama, još pamtim ovaj hvalospev iz magazina Sports Illustrated.

United, They Stood

Share & Enjoy

Link to comment
13 minutes ago, MocaVukotic said:

Pazi, ja sam ponikao polovinom 70ih pa ne mogu iz prve ruke da kazem, ali pricaju da je 60ih bio neki igrac, dal u okk beogradu ili tako nesto, kao mnogo dobar i ono, daje 30 poena po utakmici, popularan, donosi ploce iz londona ovo ono, ne mogu da se setim imena, neki kup su nazvali po njemu, da ga jebem valjda je poginuo ili tako nesto. Mislim da ima film na jutjubu, probacu da nadjem. 

E pa sad, on je rekao da je to bilo ono što je imalo da se gleda. Jesi li ti ikad video kako je taj žuća izvodio slobodna bacanja?

 

SaE

Link to comment
2 minutes ago, MocaVukotic said:

Ma nema veze, hteo sam da kazem da je bilo dosta toga i pre navedenog perioda. Ne samo taj zuca

Naravno, i meni se sviđa kako si to uradio, samo sam dodao da je on onako kako se izrazio verovatno u pravu.

 

I Ćosić i Simonović su igrali atraktivno pre sredine sedamdesetih, ali ne znam koliko je to moglo da se gleda na TV (ja nisam dovoljno star, prvi sport koga se sećam sa TV je SP u fudbalu iz SR Nemačke). Sredina sedamdesetih označava EP u Beogradu, ne znam da li je iDemo to imao u vidu ali meni zvuči logično.

 

SaE

Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

probacu da nadjem.

 Mislio sam na to vreme - sigurno da je bilo i ranije dobrij i boljih - i da je SFRJ osvajala zlato/a i tada - al' tog™ nisam gledao. Korać.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...