Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

On 21.4.2020. at 20:12, pbg12345 said:

i jel zna neko nesto o savicevoj karijeri pre splita?

obicno se navodi samo podatak da je igrao b ligu za celik iz zenice

njegov put je prilicno cudan imao je vec skoro pune 23 kad je dosao u jugoplastiku i maltene odmah postao jedan od najboljih igraca sfrj

 

Мислим да је касно и почео да тренира кошарку, са 16-17. Поред Челика му се у биографији спомиње и Чапљина, не знам детаљније.

Link to comment

da, sad kad kazes i meni se cini kao da se secam da sam citao/cuo da je kasno poceo trenirati

sa tim je njegov slucaj jos zanimljiviji

 

ne znam za jos neki takav slucaj u yu kosarci

da se sa maltene vec 23 pojavio niotkuda u godini dana postao jako bitan deo klupskog i reprezentativnog prvaka evrope i sveta u ovom drugom 

potcenjen kod nas

jer nije bio nista manje bitan od ostalih u onoj nasoj petorci sestorci posle sankcija

te 1991 pored kukoca najverovatnije najvazniji igrac jugoplastike, kao sto sam pisao verovatno mu je mvp titula f4 nepravdeno uzeta

zato je uzeo 1998

igrao za real, barsu, kinder i naravno split, sve vrhunske ekipe

jedini evropski igrac koji je mogao cuvati sabonisa

 

siguran sam da nas je njegova povreda delila od u najmanju ruku neizvesne zavrsnice u finalu 1996

falio nam je "ko god" u reketu, a ako je neko mogao da se pegla sa onim ludacima (robinson, hakim, sek, barkli, meloun jbt :hail: ) onda je to on

jos da su "grci" imali pravo igrati ne bi bilo ni neizvesno :fantom:

pedja je vec tad trpao 20 u proseku u evrokupu iako je imao 19 godina :hail:

http://www.fibaeurope.com/compID_GSf9wrCdHBkDZZk9UQoqE3.season_1996.roundID_2546.playerID_18339.teamID_1003.html

ima inace na ovom fibaeuropa sajtu gomila statistickih podataka

 

 

nego, trazeci duele zokija i sabonisa naleteh na ovo:

 

prvi turnir srj posle sankcija, neki bozicni reala u decembru 1994

ovo je finale, zapravo trece zavrsno kolo dve neporazene ekipe, igrali jos selekcija moskve i selekcija sao paula

https://www.endesabasketlover.com/historia-del-baloncesto/momentos-epicos/2759/yugoslavia-vuelve-a-escena-por-navidad

https://en.wikipedia.org/wiki/1994_XXX_FIBA_International_Christmas_Tournament

 

jel se seca neko jesmo igrali mi 92 pripremne utakmice pre nego su nam zabranili ucesce na oi, odnosno uveli sankcije?

znam da je ekipa bila skupljena, secam se fotke topalovica sa priprema :D

 

 

Edited by pbg12345
Link to comment

teško da je savić bio drugi ključni igrač jugoplastike posle kukoča. rađa, ivanović, sretenović, on i sobin su tada bili rame uz rame

 

a i u toj reprezentativnoj petorici posle sankcija je realno bio 6 igrač đorđević, bodiroga, danilović, paspalj, divac. na njegovu ličnu “žalost” bio je deo takvog tima, i jugoplastike i reprezentacije, gde je biti  6 igrač bilo ništa manje značajno nego mu je i pomoglo da je dobijao ulogu koja mu najviše odgovara igrač specijalnog zadatka, jak ko bik i sa njim u petorci postaneš čvršći, a umetnici automatski više slobode. sreća te je bio operisan od sujete(bar je tako delovao) pa je i on svojim prisustvom ozbiljno nadograđivao kvalitet tima, a time i lični kvalitet

Link to comment

1991. g je bio drugi igrač Jugoplastike, posle Kukoča (Radja, Ivanović i Sobin su otišli tokom prethodnog leta). U finalu KŠ u Bersiju je Barseloni ubacio 27 poena. 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

teško da je savić bio drugi ključni igrač jugoplastike posle kukoča. rađa, ivanović, sretenović, on i sobin su tada bili rame uz rame

 

a i u toj reprezentativnoj petorici posle sankcija je realno bio 6 igrač đorđević, bodiroga, danilović, paspalj, divac. na njegovu ličnu “žalost” bio je deo takvog tima, i jugoplastike i reprezentacije, gde je biti  6 igrač bilo ništa manje značajno nego mu je i pomoglo da je dobijao ulogu koja mu najviše odgovara igrač specijalnog zadatka, jak ko bik i sa njim u petorci postaneš čvršći, a umetnici automatski više slobode. sreća te je bio operisan od sujete(bar je tako delovao) pa je i on svojim prisustvom ozbiljno nadograđivao kvalitet tima, a time i lični kvalitet

kazem 91 tad su radja i ivanovic bili otisli

petorka je bila sretenovic(pavicevic), perasovic, kukoc, savic i onaj amer

kukoc-savic-peras tako nekako ja to vidim

mada nije da je sad to nesto bitno dal je bio 2 ili 3ci igrac te godine

 

kao sto rekoh meni je tu fascinantno da se covek tako pojavi niotkuda i upadne u vrh druge kosarkaske sile sveta

i to u jednoj opakoj generaciji

 

 

nego, sto prelevic nije igrao za reprezentaciju?

u onom periodu posle sankcija

on je tad bio medju najboljim bekovima evrope

isto zbog drzavljanstva ili nesto drugo?

Link to comment
41 minutes ago, Ivo Petović said:

1991. g je bio drugi igrač Jugoplastike, posle Kukoča (Radja, Ivanović i Sobin su otišli tokom prethodnog leta). U finalu KŠ u Bersiju je Barseloni ubacio 27 poena. 

jel se secas mozda tog f4?

pitah gore, statisticki deluje da je savic "pokraden" za mvp titulu

pored tih 27 u polufinalu je ubacio 25

Link to comment

ovo gore sto sam pitao za pripreme za oi 1992

nalazim ivkovicevu izjavu da su saznali za sankcije na turniru u monpeljeu

i da su tu igrali protiv grcke

 

nema ili ne umem naci tekmu ili turnir  na youtube

ne znam cak ni sastav tadasnji

od ovih "nestandarnih" mirko milicevic je tu

naleteh na nekakav njegov intervju na telegrafu

ima zanimljiv detalja

ali je ocigledno da je u pitanju ozbiljan komad budaletine

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3011953-rekao-sam-drazenu-brate-moj-ceka-te-saobracajka-neka-ti-je-bog-u-pomoci-neispricana-ispovest-legende-zvezde-mirka-milicevica-video

 

Link to comment

 

Sto se tice te reprezentacije sa priprema 1992 ovo je fotografija koje se secam iz KOS-a

Sastav je bio:

REBRAČA Željko , MILIĆEVIĆ Mirko , DIVAC Vlade , STEVANOVIĆ Zoran , KOPRIVICA Slaviša, PASPALJ Žarko

IVKOVIĆ Dušan , DOBRAŠ Radenko . RADOVIĆ Zoran , ĐORĐEVIĆ Aleksandar , DANILOVIĆ Predrag , PRELEVIĆ Branislav , BODIROGA Dejan

 

 

YU 1992.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...