Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Znam da sam dosadan sa Rastkom, ali njegov slučaj zaslužuje dosta prostora i pažnje. Matoraći poput mene se zasigurno sećaju juniorske reprezentacije koja je 1988. godine osvojila PE odigrano u našoj zemlji. Dujan je sastavio interesantan tim, u kom se našlo mesta i za tri retko viđena antitalenta, što su i pokazali u kasnijem toku karijere. Bilo je gušt gledati kako Rale legenda ulazi sa klupe da odmeni startne centre Alihodžića i Tabaka, a u nekim utakmicama su po par minuta dobijali Kaličanin i Mirko Pavlović. Zaista nema veze što su sva trojica bila iz Zvezde, ali nijednom nije bilo mesta u bilo kojoj ekipi ranga višeg od časa fizičkog vaspitanja.

U vezi Naumovskog, uvek mi je bilo cool njegovo izvođenje slobodnih bacanja. Nikakva priprema tapkanjem, ništa ono duboko izdisanje, bez uobičajenih rituala. Samo uzme loptu iz sudijinih ruku i baci prema obruču. Pogađa bez greške!         :happy:

 

Link to comment

Ja se secam Luke Pavicevica tek s kraja karijere, bio je u Zvezdi i imao onaj sedi pramen. Pojma s pojmom nije imao, sokirao sam se kad sam saznao da je bio prvak Evrope 3x.

Link to comment

Ih, ti si onda dijete Grujica ako ga ne pamtiš kada je bio član tima u Bormiu, igrao u Ciboni jednu sezonu, tek posle otišao u Split. Duda je imao planove oko njega, zvao ga je u A tim i igrao je u nekim kvalifikacionim mečevima. Umeo je da odigra od sjaja do očaja. Ponekad je onim svojim ulazima znao da izludi protivnike, prođe kroz odbranu kao među čunjeve i samo položi jednako dobro levom ili desnom (to je u ona vremena bila retkost). Odbrana sasvim dobra, šut onako. Kako je vreme odmicalo, bio je sve gori.

Inače, jedan momenata koji me je najviše zabezeknuo u onoj SFRJ ligi se odigrao negde 1987. godine kada je Stevan Karadžić u jednoj kontri zakucao obema rukama preko glave!!! Čovek je bio pojam sporoće, lošeg refleksa i izostanka odraza. Imao je svoje odlične sezone, ali je uvek delovalo kako ne može da dohvati ni mrežicu...       :ohmy:

 

Link to comment

jeste

 

u početku je bio nepoznanica jer se vratio iz usa sa koledža

 

u početku dobar, posle sve lošiji je najbolji opis njegove karijere

Link to comment
3 hours ago, Plajvi said:

Luke Pavicevica

Luka je nekakav dalji rod mojoj gospodji tako da smo - kao 4 godine stariji - bili u prilici da mu ili preporucimo ili cak i damo (vise se ne secam) nekakve knjige iz matematike kad se kao lozio da ide na nekakav koledz u Amerike - da igra basket... Na kraju valjda nije ni otisao ili se brze vratio nego sto je otisao... To je - po razlici u godinama - moglo da bude 87/88 ili godinu ranije... :) 

@kud u maglu Simoviću je l' se ti secas da je bio na koledža, uopste otisao?

Link to comment
11 minutes ago, MocaVukotic said:

Bio je u utah 2 godine 85-87

Ima smisla. Mi smo zavrsili srednju 1983. a on je tamo otisao na ekvivalent Y3 i Y4 nase srednje skole. Ili tako nesto. Mislim da ga nikad nisam (privatno) video uzivo - uvek je bio negde na kampu, pripremama ili sta god. Gospodju njegovu i decu smo vidjali valjda u Petrovcu (na morE).

 

Link to comment
15 hours ago, ToniAdams said:

Lol

Ja bih rekao da je Midl u pravu.Možda samo za Dražena od nabrojanih ne bih napisao "nivo ispod".I Jokića ne bih poredio dok ne prođe još nekoliko godina,a na dobrom je putu.

Link to comment
6 minutes ago, Milošica said:

Ja bih rekao da je Midl u pravu.Možda samo za Dražena od nabrojanih ne bih napisao "nivo ispod"

zato što je nivo iznad

:fantom:

 

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

On je beše imao neku gadnu saobraćajnu nesreću?

Jedno vreme mu falilo pola skalpa?

jel se seca neko kad je on imao tu saobracajku

poksavam se setiti kad se pojavio oziljak ali ne ide

 

inace ozbiljan talenat bio, sa 14 igrao za prvi tim buducnosti u prvoj ligi

84 igrao na juniorskom ep sa paspaljevom i perasovom generacijom kao ubedljivo najmladji, on 68, oni 65 i 66

u onoj svojoj cuvenoj generaciji bio jedan od glavnih igraca, sa djordjevicem iako godinu mladji delio na ravne casti minutazu na pleju

vec sa 20 prva titula evrope, te godine kao prvi plej

 

pise u jednom intervjuu da je bio najbolji djak gimnazije, za godinu zavrsio 2 razreda, prvak crne gore u matematici

smatra da je dosta izgubio odlaskom na koledz

jer je izabrao pogresnu sredinu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...