June 7Jun 7 nije bas jednostavno izracunati kako bi im tekle karijere i kakav bi bio trofejni saldo na kraju.po mojoj nekoj gruboj proceni osvojila bi jos toliko slemova koliko ih je uzela do atentata i bila bi otprilike poravnata sa nemicom ... nesto kao evert i navratilova, koje su istina igrale duze od njih (a monika i stefi do 30-te)ovako, graf je proglasena za najbolju teniserku proslog veka ... i u teniskim krugovima smartana za wta goat-a, do pojave serene
June 7Jun 7 Za mene je Navratilova i dalje GOAT. Era 3 GS turnira/AO nejednak + igrala i doubles i mix + Evert kao glavni rival. A Monika bi bila iznad Graf, da atentata nije bilo. Pitanje je samo: da li bi bila bez WBa GOAT ili ne? Btw, za mene broj osvojenih GS turnira nije jedino merilo.
June 7Jun 7 to da.mada kod zena je broj 1 i dalje u najmanju ruku jednako znacajan kao i slemovi.no kod muskih je situacija takva da su GS turniri danas bukvalno sve i vsja, sto mi se bas i ne svidja, jer ostala vredna postignuca sve vise padaju u drugi plan
June 7Jun 7 Pogledah kraj četvrtog seta, pa da napišem svoja dva neka zapažanja… Zverko, a.k.a. Sašica, je mentalni miđet neslućenih razmjera… a ovaj komentator na zerbiše eurosportu je jebeno nepodnošljivIsključujem tenis do vimbledona
June 7Jun 7 Zato Becker dominira sa komentarima. Navijamo za Sashenku, kao da je Njolo 2015. Ja i zbog ovoga:
June 7Jun 7 3 hours ago, Hele said:Taj majmun nije bio ni zatvoren, a Monika je razvila PTSD. Fizičke posledice i nisu bile toliko teške. Ako se u takvoj situaciji vratila i još uzela i slem, teško je zamisliti da bi se u normalnom okolnostima samo smorila i polako počinjala da bataljuje tenis. Bila je veliki ratnik i borac.7 hours ago, Hele said:Posle povratka nije bila ista, razorilo ju je to mentalno skroz.Ne možemo znati, Štefi ne bi ispala u prvom kolu 1994. godine, tj. najverovatnije ne bi jer bi jednostavno sve bilo drugačije.U trenutku kada je ubodena, Monika ima 8 slemova i u naletu je, Graf ima 11 slemova i nije preko tri godine osvojila slem koji se je zove Vimbldon.Pobedom na Rolan Garosu koji je sledio, Monika bi imala 9 slemova, a Štefi Graf 11 i krenula bi trka za koju bi sigurno bila motivisana.Monika je i ovako osma po broju slemova i šesta u oupen eri.Ne moramo pričati o dugoj karijeri sa kojom bi skinula sa trona Margaret, mogla je recimo potpuno da pokvari planove Štefi, da ova nikad ne dođe do 22 slema odnosno da Monika ima više od nje.Seleš je jednostavno imala potencijal da uzme baš mnogo slemova sve i da ju je samo još par sezona zanimao tenis.A svaki njen slem je uglavnom značio i jedan manje za Graf.da li je bio ptsd ili je podsvesno želela odmor od tenisa, a znamo svi kako je to kada moraš da odradiš nešto što ti se ne radi, obično takav posao traje duže i bude odrađen ofrlje, ta povreda od koje se oporavila za mesec dana i mogla da se vrati na teren već za američku turneju, da je imala motiv da trenira i igra, na kraju kada se konačno vratila je posle 2 meseca igranja tenisa došla do finala uso i kada je par meseci kasnije uzela kengur open izgubila je inat da se dalje dokazujeda se vratila u leto 93 štefi bi imala 13 titula a ona 8 pred uso, na kraju 95 bi mala mo mogla imati 16 titula a švabica 13, posle kengur opena 96 bi to bilo 17:13, ako bi tu završila sa osvajanjem titula na kraju bi mogle biti izjednačene sa po 17 titula....
June 7Jun 7 Ne znam za koga mi je draze, Zvereva, koji je svojim kvalitetima zasluzio da konacno osvoji jedan slem, ili Midzetu, ciji jos jedan luzer uspeva da konacno predje liniju.
June 7Jun 7 Sad samo fali da mu Tim dodeli trofej 😂Mnogo mi je drago zbog Sase.Nadam se da ce ovo biti prvi od nekoliko.
Create an account or sign in to comment