September 18, 201510 yr Dajte neke preporuke za Barselonu i Valensiju. Sta videti, sta zaobici, gde i sta jesti i piti, kako se kretati po gradu...
September 18, 201510 yr Osim standardne posete Gaudijevih dela, ja bih preporučila Barselonetu. Ima turista, ali značajno manje, lokalne čađave taverne, karirani stolnjaci, tetke koje džedže ispred stanova na plastičnim stolicama. Krajem septembra, početkom oktobra je neki praznik Barselonete, kada ukrase ulice lampionima, i prave fešte napolju, plešu, šetaju korzo, ogovaraju komšije i sve liči na seoski vašar. Turista komada nula.
September 18, 201510 yr To ti je ovo: http://www.60by80.com/barcelona/whats-on-festivals/festes-de-la-merce.html Izgleda da se slavi i u centru, ali je u Barseloneti slatko, igraju, pevaju, merkaju se snajke i momčići, jede se šećerna vuna, igra se tombola da dobiješ plišanog medu ili peglu... Od ostalih stvari van suštog centra preporučila bih Camp Nou. Samo da sedneš i gledaš onako prazan stadion vredi. Možda što sam ja ukupno u životu bila tri puta na stadionu, dva puta na Marakani i jednom na OFK na krosu u srednjoj školi, pa mi se ovaj dojmio :)
September 19, 201510 yr S obzirom da si dugo u Barsi, probaj da rentas bicikl. Skroz je super fora i odlicno su obelezene staze. Mozes dosta toga da prodjes i vidis, kod svih atrakcija ima dosta mesta za zakljucavanje. Meni su dali i mapu sa stazama, ali kapiram da na netu mogu da se nadju i detaljnije mape. Sve je manje vise ravno, osim ako zapucas na Monzuik ili Tibidabo.
September 19, 201510 yr Kako lokalno stanovnistvo stoji sa govorenjem jezika koji nisu spanski i katalonski?
September 19, 201510 yr Ja sam trenutno u Barsi i koliko primecujem, slabo pricaju bilo sta osim spanskog/katalonskog. Engleski uglavnom po muzejima i restoranima i bude, ali ostalo tanko. Probaj da odes na tekmu. Sutra je sa Levanteom, najjeftinija karta je 39 evara, vidim da ih svuda prodaju pa kapiram da ih jos ima.
September 19, 201510 yr Jos nisam krenuo iz Beograda. Sledeci vikend sam u Valensiji, pa bih mogao da odem na Valensija - Granada, a vikend posle kad sam u Barseloni Barselona gostuje, a Espanjol ceka Sporting iz Hihona, pa mozda odem na tu utakmicu. U Barseloni sam i za ligu sampiona Barselona - Bayer Leverkuzen. Kakva je sansa da nadjem karte za to?
Create an account or sign in to comment