May 22, 201214 yr Ortaku su na aerodromu u trku iz ruke oteli torbu sa lap topom i nesto para sto je bilo unutra.@Glas_razuman koej su pare u pitanju? :)
December 18, 201213 yr Има ли какав познавалац прилика у Шпанији. Цене неких некретнина делују 200-300 евра по квадрату. Боље се држе викендице по Србији. Пало тржиште, ал опет... http://www.idealista...-por=precio-asc
December 18, 201213 yr Nije tržište palo već nikad nije ni postojalo, makar ne u obimu u kom su ga zamislili investitori. Celu proteklu deceniju se u Španiji sumanuto zidalo i već godinama par miliona stanova i kuća zvrji prazno. Sad su krenuli da prodaju za daj šta daš kako bi makar delimično izvukli štetu.Takođe, poslednje 2-3 godine su banke konfiskovale gomilu nekretnina na osnovu nevraćanja kredita i ta ponuda dodatno obara cene.
July 18, 201312 yr jesi se vratio?ovaj ne voli pescane: "ne znam, meni je more oko barse prilicno djubre... jedino gore ka severu, costa brava, cadaques..."pescane: "pa u samom gradu mozda bogatell... barceloneta ce verovatno biti prenapucena... a van grada sitges, koji je i kao mesto zanimljiv i sant pol de mar..."ima li u barseloni jeftine hrane i/ili forumaša?
January 14, 201511 yr jel' validno ovde kupiti kartu? nadam se da ukljucuje voznju linijom R2 :D gde mogu da vidim red voznje vikendom? Edited January 14, 201511 yr by extragluv
January 14, 201511 yr Na brošuri piše da Hola BCN karte pokrivaju samo R1 (od Rodalies linija, pored naravno metroa, buseva i tramvaja). Za grad takođe preporučujem kupovinu T10 karata u mašinama na ulazu u metro, to je 10 vožnji za malo preko 10 evra. Za R2 verovatno treba da se pogleda ovde.
January 14, 201511 yr Hola BCN karte pokrivaju prvu zonu prigradske zeleznice (Rodalies de Catalunya), tako da se uz nju moze putovati svim vozovima koji prolaze kroz tu zonu, pa i R2. Ukoliko se otputuje van granice iste placa se doplatna karta pri izlasku sa zeleznicke stanice. Moze da se koristi i za voznju od/do aerodroma iako se nalazi u zoni 4. Karta zona prigradske zeleznice u Barseloni >> Rodalies de Catalunya Na netu kupujes vaucer koji menjas za kartu na oznacenim mestima u gradu (aerodrom i zeleznicka stanica), vaznost ide od trenutka prvog validiranja.
January 15, 201511 yr vazi li ili ne? R2 mi treba za 4 voznje, mozda je pametnije da kupim 4 karte za R2 i tih 10 karata za po gradu, posto se ne zadrzavam.
January 15, 201511 yr jbg, piše ovo: "... Rodalies de Catalunya (Zone 1)", ne znam da li to isključuje R2.S druge strane, ovde piše ovo: Hola BCN! multi-day travel cardsIf you are visiting Barcelona choose your Hola BCN! for 2, 3, 4 or 5 days and plan your route around the city and metropolitan area on public transport: metro and bus (TMB), local train (FGC), tram (TRAM) and regional train (Rodalies de Catalunya) bez ove napomene za Zone 1. A možda da kažeš gde i kuda ideš pa da ti osmislimo itinerer :)
January 15, 201511 yr :) R2 Nord - Treba mi za T2 terminal i Montmelo. Iskopao sam da je karta samo 3 eura, kul :)
January 15, 201511 yr S druge strane, ovde piše ovo: bez ove napomene za Zone 1. Napomena za Zonu 1 se vidi na istom sajtu kada se krene u kupovinu karte. Ako je moj prethodni post bio neprecizan ponovicu da HolaBCN karta vazi za putovanje vozom izmedju aerodroma i bilo koje stanice u Zoni 1. Stanica Montmelo se nalazi u drugoj zoni i potrebna je doplata od 2.5 evra. Karta za jednu voznju vozom R2 Nord od aerodroma do Montmela je 4.10 evra. Karta za deset voznji na toj relaciji kosta 27.55 evra. Ako ima jos pitanja tu sam.
January 15, 201511 yr Super! Ponesi lovu i svrati u La Roca Village ko pravi turista :D pre bih rekao da se ko pravi streber spremam mesecima unapred. proci ce ta snizenja dok ja pristignem :)
January 15, 201511 yr U LRV su sniženja uvek, osim kada je sezona sniženja u samoj Barsi (januar i jul/avgust), that's the beauty of it.
Create an account or sign in to comment