Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Italija - Ostrva - Sicilija, Sardinija

Featured Replies

Bejah proslo leto na istocnoj obali, a propo Taormine - sta znam, gore se kolima ne moze, parkiraju se na pola puta i ide se linijskim busom koji je free. Taormina je simpaticna, pogotovu ako se skrene sa te glavne setacke ulice u manje stepenisne i izgubi medju njima (mada se ne moze daleko). U principu koliko sam video to je na neki nacen bas mondensko mestasce gde dolaze bogate babe i dede Italijani, Nemci i Englezi mostly i tu se proseravaju u ultra skupim hotelima i restoranima. Ali prosecnom coveku je zanimljivo da provede par sati, fotka se i bezanija :P Sirakuza me nije nesto odusevila, Modica je pak zivopisna sa delovima grada koji bukvalno izgledaju kao favele u Riu. Stari gradic koji otprilike od svega sto sam video najbolje docarava ono iskonsko sto Sicilija ima da ponudi, tourist shit free (bar je meni tako izlgedalo, gotovo da bih se zakleo da sam bio jedini nerezident toga dana koji sam proveo lutajuci malim prastarim ulicicama - gde btw zive duse nije bilo na vidiku veci deo dana, spooky :) ) Nadjes li se slucajno na jugu ne propustiti Ragusa Iblu :wub: Neponovljivo!

  • Replies 271
  • Views 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Sicilija, kasna 2025. ali sa rent-a-car. @arheolog1981 u jednom trenutku, pre no što smo se odlučili za auto gledao sam razne opcije, jako mi se svidela ideja Rim-Catania, gde voz pakuju na trajekt,

Posted Images

ja sam na istocnoj obali prvih 10dana avgusta, baza - catania. moj skromni plan ukljucuje samo istok - etna (lo zingaro hvala na snimku!:)), siragusa, taormina, ali obavezno idem na dan-dva na maltu (katamaranom sat vremena?), a mozda odatle i do lampeduse cija plaza mi deluje za klasu lepsa od svih ostalih na samoj siciliji.

ja sam na istocnoj obali prvih 10dana avgusta, baza - catania. moj skromni plan ukljucuje samo istok - etna (lo zingaro hvala na snimku!:)), siragusa, taormina, ali obavezno idem na dan-dva na maltu (katamaranom sat vremena?), a mozda odatle i do lampeduse cija plaza mi deluje za klasu lepsa od svih ostalih na samoj siciliji.
U Taormini sam boravio 5 noci u periodu ferragosta i pamtim je po nezapamcenom haosu (narocito 15 augusta), neverovatno skupom smestaju u hotelu od 2 zvedice (ali u samom centru) ali i po neprocenjivom pogledu na more iz istog tog hotela, s glavnog trga/terase i jednom od najlepsih grckih amfiteatara. Zanimljivo je da se na plazu silazi zicarom direktno iz centra, ali ista ta plaza je klaustrofobicno mala medju stenama sa mali milion oznojenih turista da bukvalno moras da budes non stop u vodi jer vani nema mesta :lol: Relativno blizu Catanie je i Palazzolo Acreide u kojem imas festu S. Sebastiano 9.augusta, zesto ludnica s vatrometom, svecem kojeg vodaju po svim ulicama mesta i kace evre. Ludnica s muzikom, plesom, klopom do kasno u noc, bio sam 2009. Samo mesto je inace karakteristicno i kirsti se cesto u italijanskim filmovima. Evo snimak s prosle godine na jucubuhttp://www.youtube.com/watch?v=_x9DmPamI5w&feature=related

Edited by lo zingaro

hvala za info o s.sebastiano festivalu - deluje 'da non perdere', prema snimku;) [mahacu: La festa sarà trasmessa in diretta su Internet,nel sito web www.sansebastiano.org e sul sito webwww.paraparlando.com]ono sto sam pronasla za kataniu u periodu prve dekade avgusta je gasto-festival - sagra del polpo a za postavljaca teme (ako je tad u palermu - breskvice i njoke:Dtaormina - tretiracu je kao i duccaps - u vezi sa prodotti tipici siciliani - sem morskih plodova meni to sve prema opisu deluje neprimamljivo. npr arancini. canelloni. slana rikota? nadu mi uliva da dosta proizvoda sadrzi pistaci

Edited by InvisibleLight

hvala za info o s.sebastiano festivalu - deluje 'da non perdere', prema snimku;) [mahacu: La festa sarà trasmessa in diretta su Internet,nel sito web www.sansebastiano.org e sul sito webwww.paraparlando.com]ono sto sam pronasla za kataniu u periodu prve dekade avgusta je gasto-festival - sagra del polpo a za postavljaca teme (ako je tad u palermu - breskvice i njoke:Dtaormina - tretiracu je kao i duccaps - u vezi sa prodotti tipici siciliani - sem morskih plodova meni to sve prema opisu deluje neprimamljivo. npr arancini. canelloni. slana rikota? nadu mi uliva da dosta proizvoda sadrzi pistaci
Arancine ni ja ne volim ali su mi zato cannelloni :wub: . Nista onda ti se drzi morskih plodova i to je to :D , mada pronjuskaj malo okolo, svako mesto ima neki svoj specijalitet.Vidim da trazis dobre plaze, ova je najbolja u blizini Siracuse, prirodni rezervat Vendicarihttp://www.youtube.com/watch?v=CE09d6OW55Y

Edited by lo zingaro

nemaci pojma, arancini su super hrana, narocito po vrucini :Pa ima i sa pistacima. ne volim jedino one sa graskom.

Arancine ni ja ne volim ali su mi zato cannelloni :wub: . Nista onda ti se drzi morskih plodova i to je to :D , mada pronjuskaj malo okolo, svako mesto ima neki svoj specijalitet.Vidim da trazis dobre plaze, ova je najbolja u blizini Siracuse, prirodni rezervat Vendicarihttp://www.youtube.com/watch?v=CE09d6OW55Y
Gde je tacno ova plaza? Je l' to ovo selo San Lorenco 20 km od Nota, skoro dole na "spicu" Sicilije?

>Dodjes do Marina di Noto, prodjes putem pored mora do kraja mesta gde pu skrece desno dalje od mora. Ispred imas neki veliki parking ispred par hotela, prodjes dalje kroz parking gde pocinje neki divlji kamenjarski put (moze se autom polako). Ides 5km/h nekih 600m i dodjes iznad prve pescane plaze kao na ovom snimku. Ako produzis dalje imas jos nekoliko slicnih plaza. Plaze su bez ikakvih sadrzaja, lezaljki, kafica, sladoledzija i sl, samo ljudi (malobrojni) i more, osecaj je kao na nekom pustom ostrvu (za ljubitelje). Ko je gladan i zedan moze istim putem za 5-10min da se vrati u turisticku Marina di Noto...

Edited by lo zingaro

Hazarde, tebi je najbliza ova plaza (od onih koje se smatraju najlepse na Siciliji), San Vito lo Capo, cirka 100 km od palerma. Inace u ovoj okolini imas jos dosta plaza, a hrana u restoranima i trattoriama je odlicna i jako jeftina.http://www.youtube.com/watch?v=HPfRJkK8-nI

pffff..videh sve - pesak, pesak, plicak, goluzdravost :(velika je sreca sto nam je hrvatska obala tako blizu, gde god odem samo dobijem potvrdu da je majka hrvatska najlepsa

pffff..videh sve - pesak, pesak, plicak, goluzdravost :(velika je sreca sto nam je hrvatska obala tako blizu, gde god odem samo dobijem potvrdu da je majka hrvatska najlepsa
Pa nije bas tako, pescane se najvise cene u Italiji, ali pored obe ove plaze koje sam stavio imas i plaze sa stenama i kamenjarom......po volji ;)
Pa nije bas tako, pescane se najvise cene u Italiji, ali pored obe ove plaze koje sam stavio imas i plaze sa stenama i kamenjarom......po volji ;)
aj daj te sa stenchugama, ne bilo ti zapovedjeno, nesto mi slabo polazi za googlerukom da ih nadjem :)
mada ova ti nije bas blizu
pa podseca na pamukale, al 'di turchi' u nazivu verovatno nije zbog toga :Dlepo na oko, ne znam kakvo je za 'konzumaciju'nije ni preterano daleko, hvala za info, mogucnost uvrstavanja u itinerer 85% ;)al.. Ilaria i Sara se bas zabavljaju..
al.. Ilaria i Sara se bas zabavljaju..
:lol: :lol: :lol: Ime "dei turchi" dobilo zbog turskih i arapskih gusara koji su se tu skrivali.Nego ovo evociranje sicilijanskih mi uspomena mi proizvelo zestoku nostalgiju :wub: :wub: :wub: Ali vec sam uplatio Sardiniju :P

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.