December 10, 2025Dec 10 Дни затмения / А. Сокуров, 1988.Познавая белый свет / К. Муратова, 1978.Lola Montes / Max Ophuls, 1955.Reconstruction / C. Boe, 2003.Danas, ne obavezno tim redom i sutra, preksutra.. mož se promeni.
December 10, 2025Dec 10 1 hour ago, Sludge Factory said:Potpis. Meni je taj film sinonim za vrhunsko pripovedanje. Kao da sedis u dedinom krilu i slusas pricu iz njegove mladosti/detinjstva koja ne mora biti njegova licna, nego eto, o nekom tamo coveku. Iako film, ide savrseno uz knjizevne klasike poput Dime, Maja, Verna, Dojla... ne volim nadu kao koncept, ali film Bekstvo iz Sosenka je jedino mesto gde mi nada ima smisla.Ja sam umalo stavio shawshank umesto DLZ, DLZ je nekako epsko, monumentalno delo sa jednim od najboljih soundtrack-kova i imho najbolje uklopljenim soundtrackom u film, prosto, savršenstvo + Leoneove bravure sa kamerom, kadriranje i sl.Shawshank sam relativno skoro gledao ponovo sa 4K diska i naravno, i dalje je isti, fenomenalan utisak, no muzika me ovog puta posebno dojmila. Faktor koji dobije težinu tek na nekom ozbiljnijem surround sistemu. Shawshank je jedan od svega par filmova ikada za koje bih se usudio da kažem da su savršeni.
December 10, 2025Dec 10 7 minutes ago, Stela said:Ju kakva tema. Gde nadjose bas 4.LetterboxD je aplikacija za evidenciju odgledanih filmova, i sl, povezivanje sa prijateljima praćenje šta ko gleda i sl.Edit: takođe na soc mrežama iam milion klipova gde pitaju selebe glumce i režisere za ta 4 filma. Edited December 10, 2025Dec 10 by Mil@n
December 10, 2025Dec 10 @Mil@n Hvala, znam sta je, nego ne znam sto bas 4 filma, a ne 5 ili 6..mada jeste logicnije suziti izbor i brzo odgovoriti.
December 10, 2025Dec 10 11 minutes ago, Mil@n said:Ja sam umalo stavio shawshank umesto DLZ, DLZ je nekako epsko, monumentalno delo sa jednim od najboljih soundtrack-kova i imho najbolje uklopljenim soundtrackom u film, prosto, savršenstvo + Leoneove bravure sa kamerom, kadriranje i sl.Nesporno sve, ali kako vreme odmice Bilo jednom na divljem zapadu kod mene preuzima primat (mislim, preuzeo je odavno). Licna stvar, naravno, ali taj film je meni nesto posebno, posebnije cak i od DLZ. NPR, reci cu samo to da tu imas najkul facu svemira svih vremena (Bronson) i onda nekom mahinacijom univerzuma neko tu uspe da bude vise kul (Dzejson Robards). Strava. 11 minutes ago, Mil@n said:Shawshank sam relativno skoro gledao ponovo sa 4K diska i naravno, i dalje je isti, fenomenalan utisak, no muzika me ovog puta posebno dojmila. Faktor koji dobije težinu tek na nekom ozbiljnijem surround sistemu. Shawshank je jedan od svega par filmova ikada za koje bih se usudio da kažem da su savršeni.U poslednje vreme vrlo cesto u raznim intervjuim sa filmskim radnicima u Holivudu nailazim na to da taj skor mnogi smatraju jednim od najboljih ikad i isticu kao uzor. Tomas Njuman je radio toliko toga, covek ima portfolio skoro kao Dzon Vilijams jbt. Slazem se sa poslednjom recenicom. Opasno se je blizu savrsenstva.
December 10, 2025Dec 10 -Indagine su un cittadino al di sopra di ogni sospetto 1970-Bob le flambeur 1956-Gummo 1997-La mala educación 2004
December 11, 2025Dec 11 pulp fictionla battaglia di algeri8 1/2boyhoodfrances ha, high fidelity kao rezerve i 20 drugih kojih bih se sjetila da sam popila kafu Edited December 11, 2025Dec 11 by morgana
December 11, 2025Dec 11 Author 14 hours ago, kud u maglu Simoviću said:ja da dodam zlatnu rezervubreaknig pointodlican film
December 11, 2025Dec 11 15 minutes ago, Lancia said:odlican film Hajde ne osuđuj odmah, možda je ovo:https://m.imdb.com/title/tt5678732/
December 11, 2025Dec 11 Ja zaboravih da dodam ovaj kultni. IMDbThe Terror of Tiny Town (1938) ⭐ 3.9 | Comedy, Family, We...1h 2m | Approved
December 11, 2025Dec 11 the mother and the whoretropical maladyAIje, tu, il, ellebtw, letterboxd je jedno od najtoksicnijih mesta na internetima. ta lakoca sa kojom pravednici pisu komentare poput "kakvo govno, jbt" je jeziva, a ne postoji report dugme (jos uvek)
December 11, 2025Dec 11 1 hour ago, Lancia said:odlican film 1 hour ago, Milošica said:Hajde ne osuđuj odmah, možda je ovo:https://m.imdb.com/title/tt5678732/da me ne sprdaju ova dvokica
December 11, 2025Dec 11 14 minutes ago, Tsai said:the mother and the whoretropical maladyAIje, tu, il, ellebtw, letterboxd je jedno od najtoksicnijih mesta na internetima. ta lakoca sa kojom pravednici pisu komentare poput "kakvo govno, jbt" je jeziva, a ne postoji report dugme (jos uvek)Piši upravi . Ne, stvarno - drugar koji ima film se žalio ljudima jer je jedna budala krenula da piše gluposti o njemu u komentarima, i ovi banovali budalu.
December 11, 2025Dec 11 3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:da me ne sprdaju ova dvokica1 pitanjce, zašto izdvajaš posebno ovaj film? Gledao sam ga x puta, pa me zanima...
Create an account or sign in to comment