7 hours ago7 hr @Weenie Pooh Pa evo ja sam postavila pitanje o zdravstvenim posledicama o kojima postoji 3000 lekarskih izveštaja, liči na nekakav dokaz Edited 7 hours ago7 hr by Leia
7 hours ago7 hr 8 minutes ago, Weenie Pooh said:Nesuvislo je zato tvoje objašnjenje koje glasi "nije LRAD nego neka vrsta soničnog oružja". To ne objašnjava ama baš ništa..Namerno koristim formulaciju neka vrsta soničnog oružja da bih izbrgao rapsravu da li je LRAD ili nije, kada se ne razumem u materiju, kao što se i ti ne razumeš , ali kategorički tvrdiš da nije. SAmo ne znam na osnovu čega tvrdiš da nije kad 1 LRAD u životu nisi video, niti čuo.Na kraju ispada da jeste bio LRAD.
7 hours ago7 hr DAkle, imamo fotku LRADa iza Skupštine, imamo video snimke na kojima se čuje zvuk i vide ljudi koji se razmiču, imamo izjavu neposrednog učesnika odbrane Ćacilenda. Ali sve to nije dovoljno.Pa nek svako veruje u ono što hoće, samo me nemoj ubeđivati kako nije bilo zvučnog napada, pošto sam bio tamo i tada.
7 hours ago7 hr 41 minutes ago, Weenie Pooh said:Nesuvislo je zato tvoje objašnjenje koje glasi "nije LRAD nego neka vrsta soničnog oružja". To ne objašnjava ama baš ništa.Prvo, sam LRAD uređaj ima više modova rada.Zašto ti je neverovatno da je sa njega (ili nekog skrivenog razglasa, zašto da ne) pušten iznenada izuzetno jak zvuk npr. avionskih motora (zvuk koji se čuje na snimcima meni najviše na to liči) koji je napravio efekat koji se desio?
7 hours ago7 hr 15 minutes ago, Filozof manijak said:Gospodin je kriminalac insajder koji je bi angažovan od strane OKG da brane Ćacilend 15.marta, ali je u međuvremenu pao u nemilost.Ne moraš verovati, ali eto jedno od vrlo verovatnih objašnjenja zvuka koji se čuo je da se operator zvučnog oružja malo poigrao sa frekvencijom i intenzitetom emitovanog zvučnog topa.Sve ukazuje da zvučnog oružja bilo, polako isplivavaju svedočenja njihovih ljudi.10 minutes ago, Filozof manijak said:Namerno koristim formulaciju neka vrsta soničnog oružja da bih izbrgao rapsravu da li je LRAD ili nije, kada se ne razumem u materiju, kao što se i ti ne razumeš , ali kategorički tvrdiš da nije. SAmo ne znam na osnovu čega tvrdiš da nije kad 1 LRAD u životu nisi video, niti čuo.Ali jesam Kačio sam bezbroj snimaka da ga čuješ i ti, pa da uporediš da tim što si čuo 15. marta.Ako ti liči, aferim, ali do sada nikom nije ličilo. Zato se odmah i beži u "pa dobro, možda je neko drugo, do sada nepoznato oružje". Motte-and-bailey igranka bez prestanka. Krene se od "bio je LRAD kojim policija raspolaže"; kad se objasni da definitivno nije to onda bude "otkud znaš da nije infrazvučni vortex gun u faradej kišobranu"; kad se objasni da to ne postoji, vraćamo se na "bio je LRAD kojim policija raspolaže", i tako dok nekom ne dosadi.Meni još nije dosadilo, jebiga. Iskreno cenim što i tebi nije, veruj mi.10 minutes ago, Filozof manijak said:Na kraju ispada da jeste bio LRAD.Kako sad ispada, brother in Christ, na osnovu čega ispada? Rekao kriminalac da mu rekao policajac da je definitivno bilo Jeremija pali zvučnog topa?Prelistaj temu unazad, pa pročitaj analize forumaša fizičara (čiji sam nick zaboravio, izvinjavam se) koji objašnjava bolje od mene kako se prostira zvuk na visokim a kako na niskim frekvencijama.Just now, Filozof manijak said:DAkle, imamo fotku LRADa iza Skupštine, imamo video snimke na kojima se čuje zvuk i vide ljudi koji se razmiču, imamo izjavu neposrednog učesnika odbrane Ćacilenda.Ali sve to nije dovoljno.Pa nek svako veruje u ono što hoće, samo me nemoj ubeđivati kako nije bilo zvučnog napada, pošto sam bio tamo i tada.Imamo fotku LRAD za koji se zna godinama unazad da policija njim raspolaže.Imamo snimke na kojima se ne čuje zvuk kakav LRAD proizvodi, i ne vide ljudi kako pokrivaju uši.Imamo izjavu nekog meni nepoznatog lika koji kaže da mu je neki drugi lik kasnije rekao da su koristili ZT.Imamo (@Leia) TV intervjue u kojima advokati pričaju o 3,000 lekarskih izveštaja i očekuju da mi laički zaključimo "ma mora da je bio ZT", ne znajući ni kakve su povrede konstatovane ni koji su im mogući uzroci.Drugim rečima, nemate ništa konkretno.
7 hours ago7 hr Author zestoka odbrana vucica i (nadam se) poslednji dani by weenie &krosekiz Radara:Prema specifikaciji uređaj LRAD 450 ima domet do 500 metara kada se koristi u pojačanoj buci od oko 90 decibela, ali kada se koristi u tišini njegovo dejstvo dostiže i 1.700 metara na pravcu usmerenog snopa zvuka. Njegovo dejstvo u Beogradu osetili su građani kod hotela Hilton, pa čak i oni na Slaviji, nekih 1.000 metara od Starog dvora, što može biti interpretirano inicijalnim dejstvom u skoro potpunoj tišini, da bi se buka kasnije povećala pošto su ljudi počeli da viču i beže.
7 hours ago7 hr Hronologija onog skidanja prsluka na početku D. Jovanovića i istrčavanja iz nje na K.Milana suviše koincidira sa vremenom koje je označeno kao "pucanj" iz topa. Prosto, uzročno-posledična veza. I gde bi uopšte bio taj top? Videli smo montirane na difenderima, znači trebao bi da bude snimljen neki pandurski džip na potezu od Dragoslava Jovanovića do Terazija, tačno na beloj liniji da ispali onako savršen usmereni hitac koji će podeliti masu dole.. Bila je i teorija da je s Albanije, koja pada u vodu jer deo mase kreće da trči od Dragoslava Jovanovića u smeru Albanije. Sigurno nisu trčali ka izvoru neprijatnosti, niti su bili izgutani rejveri kojima to prija.. I da je s Albanije, kako se čuo tek od D.Jovanovića.. Ili tek ona suluda ideja da je s terase Predsedništva...u pitanju je verovatno najfotkaniji dan u istoriji Beograda, na snazi je najtiših 15 minuta, i niko nije primetio grupu zaverenika kako nišani iz neke skalamerije. Imamo i ove likove koji ostaju bukvalno na beloj liniji i šire ruke prema ljudima u panici, u fazonu, "koji vam je?" . Ako se ne radi o udruženju gluvonemih (i nisu otvorili kišobrane marke Faradej ) biće da je reč o likovima koji možda imaju neko uličarsko iskustvo... Krajnje logično, šuplja tviter teorija.. Ali ne mislim da treba da se odustane od nje.
7 hours ago7 hr 4 minutes ago, JozoMujica said:Prvo, sam LRAD uređaj ima više modova rada.Zašto ti je neverovatno da je sa njega (ili nekog skrivenog razglasa, zašto da ne) pušten iznenada izuzetno jak zvuk npr. avionskih motora (zvuk koji se čuje na snimcima meni najviše na to liči) koji je napravio efekat koji se desio?Ima više modova rada, može da pušta i muziku kao sa razglasa ako hoćeš. Ali samo je jedan mod rada u kom ima efekat razbijanja demonstracija o kom se ovde govori - u pitanju je izuzetno prodoran, izuzetno visok zvuk koji se u uskom snopu prostire stotinama metara. To jednostavno nigde nije bilo zabeleženo, a snimaka je bezbroj.Dakle, sasvim je moguće da je LRAD proizvodio neki drugi zvuk, snimak avionskih motora ili snimak Vučićevih prdeža. Moguće je i da nekakav zvuk puštan sa zvučnika drona u proletu, što je meni u startu zvučalo kao mnogo verovatnija varijanta. Ali nije moguće da taj zvuk rasteruje demonstrante sa ulica, fizički nije moguće. To radi samo gorepomenuta specifična vrsta zvuka.Jedna stvar je glasnim zvukom naplašiti ljude, to bi i rafal iz automatskog oružja ispaljen u vazduh dobro odradio. Ali sonično oružje jednostavno nije tome namenjeno.Stoga je glupo povlačiti liniju od "čuo sam nešto glasno" do "žrtva sam zvučnog topa".
7 hours ago7 hr 8 minutes ago, Vasilij Zajcev said:Hronologija onog skidanja prsluka na početku D. Jovanovića i istrčavanja iz nje na K.Milana suviše koincidira sa vremenom koje je označeno kao "pucanj" iz topa. Prosto, uzročno-posledična veza. I gde bi uopšte bio taj top? Videli smo montirane na difenderima, znači trebao bi da bude snimljen neki pandurski džip na potezu od Dragoslava Jovanovića do Terazija, tačno na beloj liniji da ispali onako savršen usmereni hitac koji će podeliti masu dole.. Bila je i teorija da je s Albanije, koja pada u vodu jer deo mase kreće da trči od Dragoslava Jovanovića u smeru Albanije. Sigurno nisu trčali ka izvoru neprijatnosti, niti su bili izgutani rejveri kojima to prija.. I da je s Albanije, kako se čuo tek od D.Jovanovića.. Ili tek ona suluda ideja da je s terase Predsedništva...u pitanju je verovatno najfotkaniji dan u istoriji Beograda, na snazi je najtiših 15 minuta, i niko nije primetio grupu zaverenika kako nišani iz neke skalamerije.Imamo i ove likove koji ostaju bukvalno na beloj liniji i šire ruke prema ljudima u panici, u fazonu, "koji vam je?" . Ako se ne radi o udruženju gluvonemih (i nisu otvorili kišobrane marke Faradej ) biće da je reč o likovima koji možda imaju neko uličarsko iskustvo...Krajnje logično, šuplja tviter teorija.. Ali ne mislim da treba da se odustane od nje.Ček, šta tačno pokušavaš da kažeš, da li se nešto desilo ili nije?
7 hours ago7 hr 5 minutes ago, 3opge said:zestoka odbrana vucica i (nadam se) poslednji dani by weenie &krosekiz Radara:Prema specifikaciji uređaj LRAD 450 ima domet do 500 metara kada se koristi u pojačanoj buci od oko 90 decibela, ali kada se koristi u tišini njegovo dejstvo dostiže i 1.700 metara na pravcu usmerenog snopa zvuka. Njegovo dejstvo u Beogradu osetili su građani kod hotela Hilton, pa čak i oni na Slaviji, nekih 1.000 metara od Starog dvora, što može biti interpretirano inicijalnim dejstvom u skoro potpunoj tišini, da bi se buka kasnije povećala pošto su ljudi počeli da viču i beže.Kako te ne mrzi da po stoti put prolazimo kroz iste stvari? LRAD 500X, model kakav se montira na policijske džipove, ima domet do 2,000 metara za slanje glasovnih poruka i domet od 250-300 metara za crowd dispersal efekte. Domet nikad nije bio sporan. Sporno je to što su crowd dispersal efekti, izuzetno karakteristična vrsta zvuka, ostali nezabeleženi na snimcima.
7 hours ago7 hr Ja sam bukvalno čuo čudan zvuk, a bio sam u Nemanjinoj, na obodu samog kružnog toka. Nije me pogodilo, ali se nešto čulo i posle toga je usledilo komešanje i panika u Kralja Milana.Ali sigurno sam izmislio taj zvuk.
7 hours ago7 hr 1 minute ago, copkillah said:Ček, šta tačno pokušavaš da kažeš, da li se nešto desilo ili nije?Kaže da se nije desilo ali treba da nastavite da se pravite da se jeste desilo.Delio se ovde isti stav u danima posle 15. marta, ljudi pisali "pa šta i ako nije bio ZT, treba forsirati da jeste".Po meni duboko pogrešan stav, prvo zato što širi defetizam (jaooo, ubi nas Vučić kao zečeve) a drugo zato što je laž izuzetno neubedljiva (Europa duradi nešto apeli ostali neutešeni).
7 hours ago7 hr 3 minutes ago, copkillah said:Ček, šta tačno pokušavaš da kažeš, da li se nešto desilo ili nije?Desilo se, ima i snimljeno - iz Dragoslava Jovanovića istrčavaju uspaničeni redari i ljudi instiktivno kreću da trče ka Terazijama i ka Beograđanki.
7 hours ago7 hr 4 minutes ago, copkillah said:Ja sam bukvalno čuo čudan zvuk, a bio sam u Nemanjinoj, na obodu samog kružnog toka. Nije me pogodilo, ali se nešto čulo i posle toga je usledilo komešanje i panika u Kralja Milana.Ali sigurno sam izmislio taj zvuk.Ja ti ne osporavam da si čuo nešto, samo osporavam da si čuo ovako nešto (jer bi moralo negde da bude zabeleženo):
6 hours ago6 hr 1 minute ago, copkillah said:Ja sam bukvalno čuo čudan zvuk, a bio sam u Nemanjinoj, na obodu samog kružnog toka. Nije me pogodilo, ali se nešto čulo i posle toga je usledilo komešanje i panika u Kralja Milana.Ali sigurno sam izmislio taj zvuk.Ja sam bio nasuprot tebe - u parku kod Beogradske, i čuo se i tu - huk i vriska ljudi iz pravca Beograđanke. Što se čuje i na snimku. Kad si u apsolutnoj tišini, paniku par hiljada ljudi 500m od tebe prosto čuješ kao neki zvuk. I ljudi su se okrenuli ka toj buci, i pošto je prestala (bilo je i par povika "Tišina!") okrenuli nazad ka bini i završili još 2-3min tišine.
Create an account or sign in to comment