Jump to content
IGNORED

Pronađi me/Amber Alert


Zaboravan

Recommended Posts

Реконструкција 27.11.2023 (Според изјави објавени на медиумите)

-7:27 часот – Вања излегла од домот.

-7:28 часот – Киднаперите ја фатиле во приземје, и ги врзале рацете и ја ставиле во вреќа за спиење.

-7:29 часот – Ја ставиле во колата „Цитроен“ која била украдена од Велес од втората жртва.

-7:30 часот – Тргнале, пред возилото Цитроен се движело возило „Рено канго“ и се упатуваат кон „Партизанска“.

-7:35 часот – Исклучен е телефонот на Вања на потегот Силбо-Броз на булеварот „Партизански одреди“

-7:40 часот – Мајката излегува од зградата

-8:00 часот – Конвојот со киднапираната Вања (Рено и Цитроен) се упатува кон периферијата на Скопје

-8:20 часот – Од училиштето и се јавуваат на мајката дека Вања не дошла на школо

-8:35 часот – Мајката го пријавува исчезнувањето на Вања во МВР

-8:40 часот – Киднаперите со Вања влегуваат во Општина Чучер Сандево, каде прво е селото Бразда

-8:40-10:00 часот – Вања ја држат врзана и затворена во вреќа

-10:00 часот – Вања е убиена

-10:00 часот -? – Телото на Вања е закопано, а автомобилот Цитроен е запален

-11:00 часот – Таткото го пријавува исчезнувањето

-12:08 часот – Мајката објави на ФБ дека се сомнева во киднапирање

-15:40 часот – Полицијата го најде запалениот автомобил.

 

 

Link to comment

@cedo

Koliko daleko je Vanja pronađena od mesta kidnapovanja?

Kako su našli telo ? Jel ih do nje odveo neko od kidnapera?

A telo tog frizera jel isto bilo zakopano

 

 

 

Link to comment

@cedo Je l iko igde napisao o kojim parama se ovde radi? Videla sam da pominju da majka ima neke stanove koje je dobila od oca u nasledstvo i da je skoro prodala jedan. Razmišljam juče ceo dan jbt koje su to pare zbog kojih uradiš ovo svom detetu… mada ne znam ni koje su to pare da ovo uradiš tuđem/bilo kom detetu al’ ajd’.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Fakundo Sava said:

@cedo

Koliko daleko je Vanja pronađena od mesta kidnapovanja?

Kako su našli telo ? Jel ih do nje odveo neko od kidnapera?

A telo tog frizera jel isto bilo zakopano

 

 

 

 

google mi kaze da treba 25 minuta do tamo kolima (imas u mom prethodnom postu video gde je oteta i odvezena). oteta je u gradu, Debar Maalo, a ubijena i zakopana u selu Brazda, opstina Cucer Sandevo

mediji pisu sat vremena

tuzilac (Bubevski) je rekao da su telo nasli po iskazu osumnjicenih. bila je zakopana

frizer je ubijen u okolini Velesa, telo nadjeno u rupi 3m dubokoj

 

1 hour ago, Patty Lee said:

@cedo Je l iko igde napisao o kojim parama se ovde radi? Videla sam da pominju da majka ima neke stanove koje je dobila od oca u nasledstvo i da je skoro prodala jedan. Razmišljam juče ceo dan jbt koje su to pare zbog kojih uradiš ovo svom detetu… mada ne znam ni koje su to pare da ovo uradiš tuđem/bilo kom detetu al’ ajd’.

 

to je. ne postoje pare koje mogu da opravdaju ubistvo nevine osobe

a ono sto kazu jeste da su u pitanju pare od prodaje jednog stana. i ubibobi je ovde dao isti info licnim kanalima

 

cekaju se rezultati obdukcije

interesantna stvar: pored sela brazda (tu mu(palcevskom) je vikendica od roditelja koliko sam ukapirao) se nalazi selo gluvo. kazu da je ovaj palcevski rodom odatle. tamo su pre nekog vremena ubijeni i muceni dvoje a u svrhu otimanja novca. cini mi se da su nekoga uhapsili za to. ne bi me cudilo da je ovaj i serijski ubica. njegovo ponasanje na socijalnim mrezama posle 27. i ubistva deteta ne pokazuje da je imao ikakvih problema sa tim cinom. 

evo nadjoh tekst o tome

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Patty Lee said:

@cedo Je l iko igde napisao o kojim parama se ovde radi? Videla sam da pominju da majka ima neke stanove koje je dobila od oca u nasledstvo i da je skoro prodala jedan. Razmišljam juče ceo dan jbt koje su to pare zbog kojih uradiš ovo svom detetu… mada ne znam ni koje su to pare da ovo uradiš tuđem/bilo kom detetu al’ ajd’.

 

Pogledaj Killer Joe (V.Fridkin, sa Mekonahijem i Džuno Templ), nije baš ubistvo deteta

  • Hvala 1
Link to comment

karate je plemenita vestina koja izgradjuje karakter kod coveka. i sam sam dugo u mladosti trenirao. time mi je zalosnije da procitam da je karate trener ucestvovao u ovako necemu

 

Spoiler

Уапсениот Видевски на своите профили на социјалните мрежи има фотографии од децата кои ги тренирал во боречки вештини. Коментарите под фотографиите сведочат дека осомничениот бил карате мајстор и дека учениците и нивните родители го обожавале.

Засега не се знае каква била неговата улога во киднапирањето, а властите вчера на прес-конференција соопштија дека осомничените признале што направиле во случајот што го шокираше Балканот.

 

Link to comment
14 minutes ago, ragasto said:

I ovde je morala da se oglasi Zora Dobričanin i da nagađa o motivima, da konstatuje kako je ceo svet otišao u katastrofalnu dekadenciju...:puke:


:puke:

Edited by Moonwalker
Link to comment

U spojleru je prepričano gostovanje sa TV Prve, ovo sam kopirao sa Kurirovog sajta:

Spoiler

Tog 27. novembra nestala je devojčica Vanja Đorčevska (14) u Skoplju. Cela Makedonija kao i region bili su uključeni u potragu, a posle osam dana pronađeno je njeno telo, kao i telo frizera iz Velesa Panče Žežovskog (74). Utvrđeno je da su oboje ubijeni, a govorila advokatica Zora Dobričanin govorila o ovom strašnom slučaju koji je potresao Balkan.

 

Kako je rečeno u emisiji, postoje informacije da dete nije došlo u školu i da je škola kontaktirala majku, advokatica je prokomentarisala da je to jedna od dobrih stvari u celoj situaciji, jer je škola sve pokušala da spreči ovakav ishod.

 

"Ceo region je zanemeo, a mi polako počinjemo da oguglavamo na ovakve stvari jer su to sve češće pojave. Sad sam čula da je škola obavestila majku što je dobra vest. Da je škola ta koja je zabrinuta za situaciju kad se dete ne pojavi u školi, što znači da su oni pokušali sve da se to spreči. Ali zlo je ušlo u ljude i ne postoje više nikakve mere. Više ne možete da predvidite šta može neko da uradi i ko može da uradi. Ja neću ništa da prejudiciram i hoću da poštujem pretpostavku nevinosti", počela je Zora Dobričanin za TV Prva.

 

"Ja sam zgrožena pri samoj pomisli da postoje indicije da je otac umešan u to i da je motiv za to novac, to je više nego grozno i gnusno. Mi smo svesni da se i kod nas dešava da su ljudi posle razvoda spremni na sve i svašta i da najviše stradaju deca. Zbog imovine najviše gde su glavni povod nerazrešeni odnosi. Ovo je prevazišlo sve, ona je dete od 14 godina. To je cvetić koji se nije ni razvio.

 

Iskreno reći će neko da je Zora u teorijama zavere. Ne znam da li se sumnjiče isti izvršioci za ubistvo. To može da bude i organizovana kriminalna grupa, ali postoji mogućnost da je u pitanju neka trgovina organima. Posebno zbog priče da je to zbog nekog duga. Vrlo često ljudi koji nestanu završe kao žrtve kao trgovine organima i više se nikad ne pojave. Nažalost organi sa naših podneblja su na visokoj ceni", rekla je Dobričanin i opet pomenula da je strašno ako se ispostavi da je otac umešan u zločin.

 

"Jedino što je sada važno je da te devojčice nema i da tog čoveka nema, a motivi su bitni za organe gonjenja, a za nas je bitno da se desilo nešto strašno što zdrav razum ne može da prihvati. Ceo svet je otišao u katastrofalnu dekadenciju. Ako postoji promil istine u tome da neko svoje dete otima zbog novca, to je previše opasna igra. Uopšte neću da verujem u to da postoji neki takav um, da svoje dete ispreseca, isprepada i ubije zbog para. Izvršioce tamo čeka kazna doživotnog zatvora zbog ovakvog zločina", dodala je Zora Dobričanin.

 

"Sve informacije mogu da daju samo izvođači, a to da su se uspaničili je informacija koja može da dođe samo iznutra. Ako se to stvarno desilo to znači da je postojala jedna slaba karika i da nisu bili tako organizovani. Ako je bio cilj da je prodaju majci, onda to nema smisla. Ja ipak mislim da je u pitanju ili plaćeno ubistvo ili trgovina organima. Tokom obdukcije utvrdiće se da li je to tačno ili nije, da li neki od organa nedostaje ili ne. Među kolegama smo pričali, pa nam je to bilo najsumnjivije, ali to će se lako videti.

 

Ne bih se ja olako priklonila stavu da je otac umešan bez više dokaza, možda mu se neko svetio. Ja ne mogu da nađem nikakav logičan razlog za ubistvo te devojčice ako je oteta zbog novca. Koliko god da krene po zlu, svi su svesni da je za ubistvo zaprećena ozbiljna kazna. Kako su utvrdili to da je otac dojavio, da li je to neko rekao, ili su veštačili neke telefone..."

 

Meni ovo izgleda kao razmišljanje naglas, uz suptilno predstavljanje moguće linije odbrane. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...