Jump to content
IGNORED

Stanje nacije, suočavanje s prošlošću, lament nad budućnošću


đorđe geprat

Recommended Posts

3 hours ago, Mel said:

 

Pa ja sam prvo razumela da ipak nije bilo glasa za Tomu, te da sam pogreshno zapamtila i praktichno slagala da jeste.

I ne samo to , pisao je ovde skorije da peče rakiju sa naprednjacima, a ja kad čujem da neko od naših druguje sa naprednjacima, nisam dva dana funkcionalan posle tog saznanja, a jedno četiri meseca ne mogu da dođem sebi od šoka i da nekako svarim sve to. 

Link to comment
4 minutes ago, Zeleni zub said:

I ne samo to , pisao je ovde skorije da peče rakiju sa naprednjacima, a ja kad čujem da neko od naših druguje sa naprednjacima, nisam dva dana funkcionalan posle tog saznanja, a jedno četiri meseca ne mogu da dođem sebi od šoka i da nekako svarim sve to. 

 

 

pardons, ko to

Link to comment
19 minutes ago, Zeleni zub said:

I ne samo to , pisao je ovde skorije da peče rakiju sa naprednjacima, a ja kad čujem da neko od naših druguje sa naprednjacima, nisam dva dana funkcionalan posle tog saznanja, a jedno četiri meseca ne mogu da dođem sebi od šoka i da nekako svarim sve to. 

 

4 minutes ago, Zeleni zub said:

https://parapsihopatologija.com/forums/topic/21779-izbori-2022/page/367/#comment-5329952

 

Mislim, nek peče, ako hoće, ne branim, samo sam se iznenadio da se druži sa njima. 

 

ovde kod mene nema kosmopolite koji pece rakiju, a ja (moju) rakiju volim da popijem uz salatu

taj sto pece rakiju™ je u mnogo slucajeva bolji covek od mnogo kosmopolita, a sa onim naprednjacima od kojih nisi funkcionalan ima vrlo malo slicnosti

Link to comment

Naravno da dramiš. Sigurno se Đorđe ne druži s njima, ali naletiš tu i tamo na nekog, jebiga, ja s njima i da radim moram 🤷

Ne treba samo da im ideš na gajbe, pa da te isteraju iz kuće, pa da kreneš u sred noći kući i pogineš zbog žgadije. 

Link to comment
46 minutes ago, Zeleni zub said:

Možda si pravu, previše dramim. :fantom:  A i taj će, što bi rekli, "u po noći", ustati da ti zameni točak na autu, kad ustreba.

 

u familiji imas ljudi sa razlicitim politickim opcijama. razgovor je opcija

ako ne mozes da razgovaras onda treba da ti se okrece stomak

 

jedno oslobadjanje medija ce da promeni mnogo i bice delotvorno na tvoju funkcionalnost

Edited by cedo
Link to comment
1 hour ago, Zeleni zub said:

I ne samo to , pisao je ovde skorije da peče rakiju sa naprednjacima, a ja kad čujem da neko od naših druguje sa naprednjacima, nisam dva dana funkcionalan posle tog saznanja, a jedno četiri meseca ne mogu da dođem sebi od šoka i da nekako svarim sve to. 

 

4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Naravno da dramiš. Sigurno se Đorđe ne druži s njima, ali naletiš tu i tamo na nekog, jebiga, ja s njima i da radim moram 🤷

Ne treba samo da im ideš na gajbe, pa da te isteraju iz kuće, pa da kreneš u sred noći kući i pogineš zbog žgadije. 

selo malo, oprema za rakiju još manje. a celo selo je menjalo ćurak. od miloševića, preko koštunice, velje selje (BT su preskočili) do Ovoga. s čovekom pečem rakiju (evo sada me zove, ima preko 80, teško mu je da džibu prebaci iz kace u kazan - dobiću ušur - malo li je - prodao sam se za rakiju). idem sve skupa u 4 lokalne kuće. jedni mrze vlast  iz ličnih razloga, drugi kukaju na vlast ali, ko drugi, ovaj je aktivan Njegov, ide na mitinge, o četvrtom neću da ne bi ispalo kao sa TN pre 12 godina. a ovaj moj drugar s kim drugujem 60 godina je tvrdi DSS (miloš je diplomirao na sorboni, srbi treba da se ujedine u jednu državu, kako su to mogli nemci i italijani, kosovo će da bude srpsko kad tad.........) no, 60 godina se ne baca u vetar.

 

ovde u selu kada počnu da me ubeđuju, sjebem ih očas. svi su na MTS pa nemajupojma kako izgledavila milana heroja ™.

 

tako vam je to.

  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, cedo said:

sta se pravdas cika djordje, oteraj u tri lepe (al u sebi :) )

ma ne pravdam se. samo opisujem stranje oko mene.

  • +1 2
Link to comment

volela bih da se, ko jasi, skine s ledja gosn djordju.

verovatno vecina nas ne zivi u kuli, i svakodnevno komuniciramo, radimo... s bagrom. neizbezno je.

u mojoj staroj zgradi, zgradonacelnik je bio misic, sin misica, koji je tek ulaskom u sns video svetlo. bio je korektan zgradonacelnik. u iznenadnu inflaciju njegovih mesta po upravnim odborima nisam ulazila, ne virim ljudima u serpu.

u sadasnjem selu bog i batina je partija demokratski front. to je neka kombinacija spo, sps i srs. to mi glavnokomandujuca, to mi pola saradnika. i, sta sad?

trudim se da saobracaj s njima drzim strogo u okvirima svakodnevnog posla i da odeljenje odvojim iz politickih manifestacija. kad nesto uradimo, to im i odgovara jer cesto kazu: eto, podrzavamo mi i nauku i stare katolicke pisce... ako nesto lici da ce da se sjebe, ne konfrontiram se. trazim napismeno. od mnogo cega odustanu kad vide da ne moze na "dogovorli smo se".

za vise mi ne trebaju, za vise im ne trebam.

 

poz

 

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

krivica, suocavanje. nek se nose u honduras svi koji mi to traze.

nikom nisam naudila, niti od bilo koga/cega prljavo zaradila ili unovcila neki angazman. to: licno.

a kao clan kolektiva zvanog srbija:

ja sam se suocila 90/91, citajuci vreme, feral i iduci na proteste. suocavala sam se dok sam s ekipom radila za svoju profesiju nove i dobre stvari, prepravljala nepozeljna zaglavlja u pozivima za kurseve i konferencije da bih dobila odsustvo da odem, ali nisam napredovala, kao "sorosevka" (sto u mom zaostalom selu i danas vazi kao etiketa), dok sam bezala i plakala od suzavca 10 godina.

nek se suocavaju oni koji su odlucivali o ovom i onom - od mz i najmanje firme, ustanove, do drzave - i ogromna masa koja je zmurila, cutala, nije se zamerala. svi oni koji nisu hteli da se obaveste, da nauce, da se udruze i organizuju, dok su im se firme i ceo sistem zivljenja pred ocima rusili, nego su ko pijani slusali dnevnike i gledali one sisate krestaljke, i po 6 meseci cekali zaostalu platu ili minimalce, pristali na tezge i d'vize i kineze. mrs!

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...