Jump to content
IGNORED

Stanje nacije, suočavanje s prošlošću, lament nad budućnošću


đorđe geprat

Recommended Posts

9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imamo, naravno

 

za početak tako što ćemo prevazilaziti etičke standarde sredine iz koje smo potekli

 

To moze drzava da resi za nekoliko meseci, ili da bar naglo pokrene. Ne da radi kontra

Ona za to izmedju ostalog i sluzi, da nas pomera na gore

Treba nam pomoc

Edited by villiem
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Care ti si glasao za SNS dok sam ja neuspeshno pokushavala da bilo koga odvratim od toga.

vidim, ovaj bezobrazluk ladno prolazi ispod radara. 

 

pitam se sta je sledece.... 

  • +1 8
Link to comment
53 minutes ago, Caligula said:

to nije ovaj isti narod. U sledecih trideset i pet godina mogao je jasno da se vidi mracnjacki talibanski inzinjering, sa kratkom pauzom posle 2000te. Fabrika zombija. Zavrsili smo sa nekom decom u crnim majicama i tupim izrazom na licu koja drze baklje iznad glave. Radikali su odlicno uradili svoj posao.

 

To je to.

Završili su Miloševićev posao i viziju nacionalne homogenizacije s Gazimestana.

A deluje da će i Svi Srbi u jednoj državi uskoro da zaokruži proces.

 

U vezi onog da li se osećam... zapravo ne.  Nisam bacao cveće na tenkove koji su išli na Vukovar, ni sad nisam deo Kad se vojska na Kosovo vrati narativa. (da ne idem u sve ono što se između toga, za ovih 30 i kusur godina ispodešavalo).

Sa druge strane, ovde sam, radim ovde, plaćam porez ovde, dakle, deo sam sistema, i tako nečim i doprinosim istom - od mog rada se - jasno je - ovaj otrov i razvija, svestan sam toga, dakle, ne, nisam čist, to je bar jasno.  I odavno sam kontakte sveo na babl koji slično razmišlja, kad ne moram, zaista ne želim da sam u blizini Kuriroinformerocske Pinkhepi populacije. Ne želim više ni da diskutujem niti da utičem na njih, niti da pokušam da nešto promenim.  Više me nije briga, samo da odradim ovo što mi je još ostalo, dete da pošaljem napolje i to je to.

Na svoj način eto i ja doprinosim nacionalnoj homogenizaciji, i negde mi je drago zbog toga.

Tomorrow belongs to them.

 

  • +1 4
Link to comment
17 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imamo, naravno

 

za početak tako što ćemo prevazilaziti etičke standarde sredine iz koje smo potekli

JA se osećam odgovornim i za progon Bogumila u 12.veku i za progon dunavskih Švaba iz Vojvodine.

Osećam se odgovornim i za zločine Vlada Tepeša nad Turcima, jer mi je majka Vlajna.

 

Definiši mi te etičke standarde okoline?

Edited by Filozof manijak
  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, Svemir Zeka said:

stvarno, zašto si ti odgovoran za Srebrenicu?

 

edit. pardon KRIV , jer kažeš da osećaš krivicu

 

po forumima ili u svakodnevici? tako što ćemo da dajemo pozitivan primer ili da se zgražavamo nad drugima?

1. zato što je neko činio u moje ime

 

2. mahom u svakodnevnici, kad imam živaca ukazivaćutm kad nemam zgražavaću se, ali ću se uvek truditi da primerom pokažem

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, adam said:

pitam se sta je sledece.... 

 

Zvanični zahtev za listom IP adresa sa kojih stižu disonantni tonovi? 

 

Zezam se, ali puno stvari prolazi i ispod i iznad žita i ne naziva se pravim imenom...  mada realno sve je teže razdvojiti zlu nameru od čiste, nepatvorene gluposti.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, bradilko said:

ovo je samo nesto sto vi  ne razumete..

a dijagnoze delite po vasoj kuci..

 

 

brte bradilko ti si dobar čovek, ne valja ti ova rabota...

Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

1. zato što je neko činio u moje ime

 

2. mahom u svakodnevnici, kad imam živaca ukazivaćutm kad nemam zgražavaću se, ali ću se uvek truditi da primerom pokažem

U tvoje ime? U moje ime nije. 

 

O Srebrenici sam slušala skoro pa iz prve ruke, i da te obavestim, niko nije činio u tvoje ime. Osim ako nisi bio tamo i učestvovao, to nema veze s tobom. Ti se svojim određenjem spram čina izuzimaš iz krivice, ne razumem čemu dalje.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 5
  • -1 2
Link to comment
8 minutes ago, adam said:

vidim, ovaj bezobrazluk ladno prolazi ispod radara. 

 

pitam se sta je sledece.... 

 

Veliki deo forumasha ovde je pre deset godina prichalo o kaznjavanju DSa, nekakvoj reformi na koju ce ih taj njihov trzisni potez primorati po trzishnim principima trzishta, i ostalo podjednako interesantno, samo meni slabo logichno a vrlo opasno.

Kad je SNS formirao vladu, prichalo se vidi, Doshao Toma i - nishta! hi hi hi

Sad se pricha na slichan kratkovid i besmislen nachin o ovome sa Kosovom. A ja koja sam od starta govorila da cemo kao zemlja pojesti govno i da ovi nece moci da se oteraju izborima, ja sam Vuchicevac.

I ja sam bezobrazna.

O-K. Well noted, samo nastavite.

Link to comment
7 minutes ago, Filozof manijak said:

JA se osećam odgovornim i za progon Bogumila u 12.veku i za progon dunavskih Švaba iz Vojvodine.

Osećam se odgovornim i za zločine Vlada Tepeša nad Turcima, jer mi je majka Vlajna.

 

Definiši mi te etičke standarde okoline?

prva dva pasusa te diskvalifikuju za davanje bilo kakvog odgovora na drugo pitanje

:grozan:

  • +1 3
Link to comment

Pa ti kumse deli minuse, mašiš žestoko. 

Al to je jednoj ekipi stejtment...samodefinicija da ne bude se pogrešno razumen.

Mene nije frka, imam jasan i nedvosmislen stav prema svim genocidima, pa tako i Srebrenici. Ali nisam kriva za nju.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

1. zato što je neko činio u moje ime

 

2. mahom u svakodnevnici, kad imam živaca ukazivaćutm kad nemam zgražavaću se, ali ću se uvek truditi da primerom pokažem

 

Da bi neko radio u moje ime, mora da me pita. Ako me ne pita, onda radi u svoje ime.

  • +1 8
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

prva dva pasusa te diskvalifikuju za davanje bilo kakvog odgovora na drugo pitanje

:grozan:

 

 

prvim pasusom samo ukazujem koliko je besmisleno prihvatanje kolektivne krivica za stvari u kojima lično nismo učestvovali niti imamo ikakve veze.

Ja ne osećam nikakvu krivicu za zločine koji su počinili drugi, plus sam tada imao 14 godina i jeo pačija govna u pesku.

 

Niko ne može da radi ništa u moje ime osim mene samog.

 

 

  • +1 3
Link to comment

To prihvatanje krivice (za genocide predstavnika naroda u kom si se našao sticajem okolnosti, trenutka i prostora) je važan stejtment za razlikovanje od šovinista i negatora Srebrenice. Ja to tako vidim. Kad se bojiš da te ne pomešaju slučajno. 

 

 

Nego bradilko, koji smo to mi?

 

 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...