Jump to content
IGNORED

Stanje nacije, suočavanje s prošlošću, lament nad budućnošću


đorđe geprat

Recommended Posts

10 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa ti kumse deli minuse, mašiš žestoko. 

Al to je jednoj ekipi stejtment...samodefinicija da ne bude se pogrešno razumen.

Mene nije frka, imam jasan i nedvosmislen stav prema svim genocidima, pa tako i Srebrenici. Ali nisam kriva za nju.

biti kriv i osećati krivicu nisu iste stvari

  • +1 6
Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Veliki deo forumasha ovde je pre deset godina prichalo o kaznjavanju DSa, nekakvoj reformi na koju ce ih taj njihov trzisni potez primorati po trzishnim principima trzishta, i ostalo podjednako interesantno, samo meni slabo logichno a vrlo opasno.

Kad je SNS formirao vladu, prichalo se vidi, Doshao Toma i - nishta! hi hi hi

Sad se pricha na slichan kratkovid i besmislen nachin o ovome sa Kosovom. A ja koja sam od starta govorila da cemo kao zemlja pojesti govno i da ovi nece moci da se oteraju izborima, ja sam Vuchicevac.

I ja sam bezobrazna.

O-K. Well noted, samo nastavite.

nisam rekao da si vucicevac nego da je to sto si napisala bezobrazluk. ne znas za koga je covek glasao (osim ako nisi bila s njim u kabini) sto ce reci izmisljas da bi ga uvredila. postoje i drugi nacini komunikacije s neistomisljenicima, sumnjam da to ne znas. pre ce biti da je cilj uvreda. 

 

a sto se tice ostalog, jebiga tako ti pao grah. vama najpametnijima sto sve znate unapred je uvek najteze.

 

svako nosi svoje breme. 

Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

biti kriv i osećati krivicu nisu iste stvari

Krivac ne mora osećati krivicu.

Ali, da bi osečao krivicu, moraš biti krivac.

 

Dakle, promeni pojam

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Ne kategorizujem ljude po nacionalnosti (ionako proizvoljna kategorija) nego prema sadrzaju u glavi. Oko ovoga cemo se, siguran sam, svi sloziti: narod u Srbiji ima tu nesrecu da mu je elita najnizeg moguceg kvaliteta, a elita je ta koja kreira i oblikuje stvarnost, ali ne samo stvarnost vec i sadrzaje u glavama ljudi, i to vrlo planski i ciljano. Ljudi kao ljudi bilo gde na svetu zavise od svoje elite, mi nazalost imamo ovakvu. 

 

Kako sebe vidim u tom okruzenju? Ono sto znam je da ne verujem u iste stvari kao vecina ljudi, da ne cenim iste stvari, da mi se ne svidjaju iste stvari, da drugacije mislim o proslosti i buducnosti, da zelim drugacije drustvo sa drugacijim vrednostima nego vecina ljudi.

 

Ne osecam se odgovornim apsolutno ni za sta osim za ono o cemu sam mogao da odlucujem u zivotu. Oni koji su zaista pravili sranja nemaju cak ni savest, a dobri ljudi kao KUMS osecaju grizu savesti umesto njih. Mislim da to nije pravedno.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

kada kažem da rts treba srušiti, pa preorati, pa posoliti, pa opet preorati na ovo mislim

 

generacije koje su “jele pačija govna” devedesetih(pa na dalje) su trajno zatrovane i tu nema nikakve pomoći, na žalost

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

@MeazzaŠto automatski šalje još poruka koje mi se ne sviđaju. Dvo vidiš sad ovaj post. Generacije koje su bile klinci (na ovom topiku zna se ko su) su loši jer ne osećJu krivicu. Zatrovani. 

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kada kažem da rts treba srušiti, pa preorati, pa posoliti, pa opet preorati na ovo mislim

 

generacije koje su “jele pačija govna” devedesetih(pa na dalje) su trajno zatrovane i tu nema nikakve pomoći, na žalost

Trovane jesu. Trovani smo i mi. Ali samo zato sto ih ne shvatamo, sto je već generacijska stvar nas oko i preko pedesetih, ne znači da su zatrovani i da im nema pomoći. 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, adam said:

nisam rekao da si vucicevac nego da je to sto si napisala bezobrazluk. ne znas za koga je covek glasao (osim ako nisi bila s njim u kabini) sto ce reci izmisljas da bi ga uvredila. postoje i drugi nacini komunikacije s neistomisljenicima, sumnjam da to ne znas. pre ce biti da je cilj uvreda. 

 

a sto se tice ostalog, jebiga tako ti pao grah. vama najpametnijima sto sve znate unapred je uvek najteze.

 

svako nosi svoje breme. 

 

Chovek je sam ovde pre deset godina pisao da ce glasati za odlazak DSa, ako me secanje vrlo ne vara.

Link to comment
46 minutes ago, Svemir Zeka said:

koji mi?

 

 

bolje što je neki Jeverj u logoru bio kapo i čuvar, bar je preživeo, nego da ga je neko ugušio ciklonom B

posto mi se obracata sa Vi pa tako otpisujem.

ovo dole je vec  ispod svakog nivoa.  

jasno sam napisao  sta mi smeta kod bana kingg luija.

Edited by bradilko
Link to comment

  

37 minutes ago, Svemir Zeka said:

koji mi?

 

 

bolje što je neki Jeverj u logoru bio kapo i čuvar, bar je preživeo, nego da ga je neko ugušio ciklonom B

 

ups

 

ako je neki random covek protiv svoje volje ili prirodom posla™ bio kapo ili cuvar u logoru gde su ljudi ubijani ciklonom B taj ceo zivot zivot imati nece

ako je pak cuvar bio netko tko to zeli i voli onda je steta sto takav covek uopste postoji

 

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...