Jump to content
IGNORED

Stanje nacije, suočavanje s prošlošću, lament nad budućnošću


đorđe geprat

Recommended Posts

kad smo kod stanja nacije:

Quote

Ako je Srbija drzava, ja sam leteci tanjir i to je tako. Danas mi je stigla presuda da sam, u ime naroda, kriva jer sam (zajedno sa Jelenom Jacimaovic) jajima gadjala zidni prikaz osudjenom ratnom zlocincu (ko je zaboravio- za genocid, dakle, najtezi ratni zlocin!!!) Ratku Mladicu, te na ime kazne, treba da platim 100 hiljadarki dinara. U ovoj kaznionici i kazamatu, jer je to Srbija postala za vreme vlasti Aleksandra Vucica, ubice, kriminalci, ratni zlocinci, olos svake vrste..

aida ćorović

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Najsveziji primer nedostatka suocavanja - Ribnikar i Mladenovac.

 

Ako se negde vidi radikalski medijski inzinjering, tu se vidi. Ubica je tabloidizovan, gotovo glorifikovan paznjom medija - zrtava nema nigde, zapravo nema ih tamo gde radikali kontrolisu medije.

 

Da bi videli pricu o (jednoj) zrtvi, mi moramo da idemo na HRT.

 

Ako posle zlocina koji su cinjeni u nase ima nije jasno koliko je stetno to gurnuti pod tepih (pa se onda radikal vrati kao bumerang 2012te) valjda je jasno kod ovog primera s pocetka maja.

 

@Djordje,

Spoiler

Aida Corovic je dokazani autoshovinista po Cirjakovicu (ili nije - ona je muslimanka, dakle nije auto nego shovinista... e jbg)

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Caligula said:

 

 

Zasto suocavanje - zato sto je to jedini put ozdravljenja. Mi moramo prvo da shvatimo ko smo, gde smo, sta zelimo kao drustvo. I ovo je toliko puta ponovljeno da se pretvorilo u praznu frazetinu a zapravo sve jeste u samospoznaji. Bez revizionizma, lazne istorije, mitomanije. Zato se meni svidjao Djindjic jbg, imao je hrabrosti da stane ispred te srpske septicke jame i krene u demistifikovanje.  

 

 

Bez jasnog poraza jednog kriminalnog i toksicnog rezima i ozbiljne lustracije ucesnika svih njegovih poluga je nemoguce pokrenuti proces suocavanja. Nemoguce jer taj isti rezim, nasminakan i preobucen ne priznaje nikakve poraze. A porazi su mnogobrojni i konstantni. One poraze koje ne mogu sakriti, svojim toksicnim alhemijskim natapanjem pretvara u mit sopstvene univerzalne zrtve zlog i nakaradnog novog svetskog poretka. Jedna gadna i duga metastaza kojoj se ne nazire kraj. Ustvari kraj se nazire i znamo koje su posledice duge i ozbiljne metastaze.

Za eventualno suocavanje je nazalost potreban totalni katastrofalni poraz rezim s posledicnim potresom ikataklizmom koju bi drogirana populacija ozbiljno osetila na sopstvenoj kozi. Nakon toga brzinska ozbiljna i medijski ozbiljno ispracena lustracija. Pre nego me naskoce ovdasnji patrioti, naglasavam de ne zelim katastrofu sopstvenoj drzavi vec samo glasno razmisljam. 

  • +1 8
Link to comment
7 minutes ago, Poludziber said:

Za eventualno suocavanje je nazalost potreban totalni katastrofalni poraz rezim s posledicnim potresom ikataklizmom koju bi drogirana populacija ozbiljno osetila na sopstvenoj kozi. Nakon toga brzinska ozbiljna i medijski ozbiljno ispracena lustracija. Pre nego me naskoce ovdasnji patrioti, naglasavam de ne zelim katastrofu sopstvenoj drzavi vec samo glasno razmisljam. 

 

... na zalost, ovo je tacno.

 

Sto se tvoje ograde od "patriota" tice, mislim da je lekovito utvrditi da li onaj koji zeli ozdravljenje mrzi svoje telo ili ne. Takodje, onaj koji ne zeli da cuje dijagnozu voli svoje telo ili ne. Taman da se sa Cirjakovicem raskrsti.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Sve te ekipe sastavljene od najgorih ljudi gledaju mracno na svet posto su sami takvi. Na kraju, kada krenu da propadaju najveca zelja im je da na dno povuku sve ostale. Treba se plasiti

  • +1 8
Link to comment
6 minutes ago, villiem said:

Sve te ekipe sastavljene od najgorih ljudi gledaju mracno na svet posto su sami takvi. Na kraju, kada krenu da propadaju najveca zelja im je da na dno povuku sve ostale. Treba se plasiti

 

Ovo je 100% tachno, nazalost.

Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

  Hide contents

Aida Corovic je dokazani autoshovinista po Cirjakovicu (ili nije - ona je muslimanka, dakle nije auto nego shovinista... e jbg)

 

jesi razmišljao o bojkotu te reči?

Link to comment

trivija je da je ćirajković pre no je skovao termin bio upravo to što opisuje, skoro se vrteo neki teskt iz njuzvika s početka dvehiljaditih kako u inostranstvu  govori da je bugarin jer ga je sramota što je srbin. btw, neologizam je ušao u upotrebu u celom regionu (albanci, hrvati, bošnjaci mislim da sam videla i kod nekih makedonaca) tako da je borba protiv termina uzaludna.

 

problem sa ćirjakovićem je (sem što je bolestan) i to što je bio deo struktura sa kojima se sad svađa do 2008. ako sam dobro ispratila sukob je počeo feljtonom o latinki perović u nin-a 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, svashtabezneshto said:

trivija je da je ćirajković pre no je skovao termin bio upravo to što opisuje, skoro se vrteo neki teskt iz njuzvika s početka dvehiljaditih kako u inostranstvu  govori da je bugarin jer ga je sramota što je srbin. btw, neologizam je ušao u upotrebu u celom regionu (albanci, hrvati, bošnjaci mislim da sam videla i kod nekih makedonaca) tako da je borba protiv termina uzaludna.

 

problem sa ćirjakovićem je (sem što je bolestan) i to što je bio deo struktura sa kojima se sad svađa do 2008. ako sam dobro ispratila sukob je počeo feljtonom o latinki perović u nin-a 

 

Ah znachi Bugarin je skovao termin za neshto shto ne postoji, na osnovu toga shto je lichno proshao kroz to - nepostojece- stanje.

Ok, stvari konachno pochinju da dobijaju smisao.

Link to comment
On 3. 10. 2023. at 16:58, le petit nicolas said:

nikom nisam naudila, niti od bilo koga/cega prljavo zaradila ili unovcila neki angazman. to: licno.

a kao clan kolektiva zvanog srbija:

ja sam se suocila 90/91, citajuci vreme, feral i iduci na proteste. suocavala sam se dok sam s ekipom radila za svoju profesiju nove i dobre stvari, prepravljala nepozeljna zaglavlja u pozivima za kurseve i konferencije da bih dobila odsustvo da odem, ali nisam napredovala, kao "sorosevka" (sto u mom zaostalom selu i danas vazi kao etiketa), dok sam bezala i plakala od suzavca 10 godina.

sve se slazem,  ali bas zato se ne osecam prozvanim i odgovornim kad bilo ko krene kolektivno da nas proziva. znam da nisam ucestvovao. al ne mogu ni poreci da se desilo. 

 

problem je sto nasa vlast i dobar deo gradjana (nazalost) nista ne priznaje ili ako ponesto i prizna, trazi opravdanja po principu a sta su oni nama radili

 

kad vlast, recimo, umesto aide krene da hapsi i kaznjava one koji oslikavaju zidove zlocincima i javno promovisu mrznju prema drugima, onda cemo imati argumente da zahtevamo da nas se kolektivno ne proziva. a do tad je, bojim se, i ova kolektivna prozivka deo paketa govnjivih kurta-murta vlasti pod kojima patimo kao manjina od nesrecne osme sednice do danas. 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment

Sad naleteo na ovo, izlazi mi na zidu svake godine pa ko velim da podelim, cisto kao ilustraciju koga drzimo na vlasti trideset godina kasnije.

 

 

386588714_122120356142035426_2048919568419517633_n.jpg

Edited by Caligula
Link to comment
  • 2 months later...

Ne znam gde bih pa evo ovde, s obzirom na poražavajući podatak da smo drugi u Evropi po broju zavisnika od igara na sreću, da kladionica i kockarnica ima više nego škola, da je među decom sve veći broj navučenih na klađenje i - kao šlag na tortu - što najpopularnija lica u zemlji, sportisti na koje se deca rado ugledaju, reklamiraju kladionice kao nešto ekstra, mesto gde se lagano obogatiš bez cimanja.

 

Da probamo i ovako:

Peticija

  • +1 5
Link to comment
37 minutes ago, Valkyrie said:

Ne znam gde bih pa evo ovde, s obzirom na poražavajući podatak da smo drugi u Evropi po broju zavisnika od igara na sreću, da kladionica i kockarnica ima više nego škola, da je među decom sve veći broj navučenih na klađenje i - kao šlag na tortu - što najpopularnija lica u zemlji, sportisti na koje se deca rado ugledaju, reklamiraju kladionice kao nešto ekstra, mesto gde se lagano obogatiš bez cimanja.

 

Da probamo i ovako:

Peticija

 

Ja sam provela godine u inostranstvu da nisam videla sportsku kladionicu, ovde su na svakom koraku, mozda je do toga. Svakako lukrativni biznis DBa i ostalih, tako da...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...