Jump to content
IGNORED

Stanje nacije, suočavanje s prošlošću, lament nad budućnošću


đorđe geprat

Recommended Posts

pišem ovde jer se baratalo sa "autošovinizmom". premestite gde treba, ako mislite da je negde drugo bolje mesto. izraz je protekao od šljama šovinista koji ne mogu da odustanu od izraza "šiptar", "balija", "ustaša".........tako da mogu da se osećam počastvovanim kada ga, eventualno, upute i meni.

 

upravo sam pročitao đurinu ispovest od pre 10 godina i, potom, i tekstove o deci pobijenoj u ribnikaru i onome što se dešava sada u vezi s tom tragedijom. kada tome dodam šta čujem u svom okruženju, ovde u selu i u gradu, zaista mislim da smo opoganjen narod. i, da ima neki procenat onih koji su se održali. lično, nekih desetak u familiji i s kojima sam u kontaktu i onih desetak s kojima se viđam s vremena na vreme subotom uveče. sve više mi je najlepše kada sam ovde sam sa sobom i paščadi.

 

ja razumem kaligulu. nekako smo na sličnoj talasnoj dužini.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, đorđe geprat said:

pišem ovde jer se baratalo sa "autošovinizmom". premestite gde treba, ako mislite da je negde drugo bolje mesto. izraz je protekao od šljama šovinista koji ne mogu da odustanu od izraza "šiptar", "balija", "ustaša".........tako da mogu da se osećam počastvovanim kada ga, eventualno, upute i meni.

 

upravo sam pročitao đurinu ispovest od pre 10 godina i, potom, i tekstove o deci pobijenoj u ribnikaru i onome što se dešava sada u vezi s tom tragedijom. kada tome dodam šta čujem u svom okruženju, ovde u selu i u gradu, zaista mislim da smo opoganjen narod. i, da ima neki procenat onih koji su se održali. lično, nekih desetak u familiji i s kojima sam u kontaktu i onih desetak s kojima se viđam s vremena na vreme subotom uveče. sve više mi je najlepše kada sam ovde sam sa sobom i paščadi.

 

ja razumem kaligulu. nekako smo na sličnoj talasnoj dužini.

 

Care ti si glasao za SNS dok sam ja neuspeshno pokushavala da bilo koga odvratim od toga.

Link to comment
37 minutes ago, đorđe geprat said:

ja razumem kaligulu. nekako smo na sličnoj talasnoj dužini.

 

offtopic,

 

Mozda je do godina proizvodnje :fantom:

 

Secam se naroda koji je ziveo u Paracinu, Cupriji, Nisu i Beogradu do devedesetih, to nije ovaj isti narod. U sledecih trideset i pet godina mogao je jasno da se vidi mracnjacki talibanski inzinjering, sa kratkom pauzom posle 2000te. Fabrika zombija. Zavrsili smo sa nekom decom u crnim majicama i tupim izrazom na licu koja drze baklje iznad glave. Radikali su odlicno uradili svoj posao.

 

@Milošica ne kapiram sta je smesno, ali valjda je i to do godine proizvodnje.

 

Edited by Caligula
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Pretenciozno mi je to o narodu

 

Da slušaš nekog desničara, on bi rekao da se izgubio taj "duh patriotizma"(čime on smatra "patriotizam" naravno).

 

Slušam juče Pavla i Milicu, optužuju jedno drugog ko radi za Vučića. 

 

Dakle smešna mi je pretencioznost u većini tvojih postova i generalno kod ljudi, mada u isto vreme cenim neki žar koji imaš, bez sarkazma ti kažem ovo.

 

Ne bih da deluje da glumim nekog iznad situacije, u ovom periodu života za sada i dalje mislim da je politički najbolje za nas imati proevropsku politiku, celo njihovo licemerje na stranu. Politika jbg.

Edited by Milošica
  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, Milošica said:

Pretenciozno mi je to o narodu

I mi smo deo naroda. 

I ljudi oko nas. 

Imamo svi negde način da utičemo na ovaj ili onaj način na ono što se zove mentalitet. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene zanima kad tako smatrate o opoganjenom narodu, jel  svrstavate i sebe u tu pogan, ili s3be smatrate čistim&pravovernim?

 

Naravno da ne  :nobles:

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

Mene zanima kad tako smatrate o opoganjenom narodu, jel  svrstavate i sebe u tu pogan, ili s3be smatrate čistim&pravovernim?

ja npr osećam deo krivice za srebrenicu


ako si na to mislio

  • +1 2
Link to comment
57 minutes ago, Caligula said:

 

Radikali su odlicno uradili svoj posao.

 

 

 

Malo kada se zamislim zasto imam ovakvu teskobu kontam da je zbog onog cetvrtka, osecaja slobode koji sam osetio i koji je bio nesto najbolje sto postoji, van licnog(a i licno je isprepletano svima na mnoge nacine)..

I onda dodje sve ovo posle, dugi niz godina prolazi kao jedno veliko svakodnevno neverovanje. Nesto kao cudan humor svevisnjeg na ono nase -  valjda nece

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Imamo svi negde način da utičemo na ovaj ili onaj način na ono što se zove mentalitet. 

imamo, naravno

 

za početak tako što ćemo prevazilaziti etičke standarde sredine iz koje smo potekli

  • +1 7
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Mene zanima kad tako smatrate o opoganjenom narodu, jel  svrstavate i sebe u tu pogan, ili s3be smatrate čistim&pravovernim?

 

Ako zivis u septickoj jami nedelju dana, ne verujem da ces ostati cist i mirisan. Sto puta sam vec ponovio da ovde zdravih nema.

 

Ali ajde da ucitavamo, sto rece onaj Zaboravan "sve po agendi"

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ja npr osećam deo krivice za srebrenicu


ako si na to mislio

stvarno, zašto si ti odgovoran za Srebrenicu?

 

edit. pardon KRIV , jer kažeš da osećaš krivicu

 

5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imamo, naravno

 

za početak tako što ćemo prevazilaziti etičke standarde sredine iz koje smo potekli

po forumima ili u svakodnevici? tako što ćemo da dajemo pozitivan primer ili da se zgražavamo nad drugima?

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
55 minutes ago, Milošica said:

Pretenciozno mi je to o narodu

 

Da slušaš nekog desničara, on bi rekao da se izgubio taj "duh patriotizma"(čime on smatra "patriotizam" naravno).

 

Slušam juče Pavla i Milicu, optužuju jedno drugog ko radi za Vučića. 

 

Dakle smešna mi je pretencioznost u većini tvojih postova i generalno kod ljudi, mada u isto vreme cenim neki žar koji imaš, bez sarkazma ti kažem ovo.

 

Ne bih da deluje da glumim nekog iznad situacije, u ovom periodu života za sada i dalje mislim da je politički najbolje za nas imati proevropsku politiku, celo njihovo licemerje na stranu. Politika jbg.

Ko su Pavle i Milica Milošice?

Link to comment
2 hours ago, Svemir Zeka said:

Vi niste normalni :lolol:

 

 

Definition

Convention on the Prevention and Punishment of the Crime of Genocide

Article II

In the present Convention, genocide means any of the following acts committed with intent to destroy, in whole or in part, a national, ethnical, racial or religious group, as such:

  1. Killing members of the group;
  2. Causing serious bodily or mental harm to members of the group;
  3. Deliberately inflicting on the group conditions of life calculated to bring about its physical destruction in whole or in part;
  4. Imposing measures intended to prevent births within the group;
  5. Forcibly transferring children of the group to another group. 

 

Još jednom: vi niste normalni.....

ovo je samo nesto sto vi  ne razumete..

a dijagnoze delite po vasoj kuci..

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, bradilko said:

ovo je samo nesto sto vi  ne razumete..

a dijagnoze delite po vasoj kuci..

 

 

 

koji mi?

 

 

bolje što je neki Jeverj u logoru bio kapo i čuvar, bar je preživeo, nego da ga je neko ugušio ciklonom B

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...