Jump to content
IGNORED

Stanje nacije, suočavanje s prošlošću, lament nad budućnošću


đorđe geprat

Recommended Posts

3 minutes ago, bradilko said:

posto mi se obracata sa Vi pa tako otpisujem.

ovo dole je vec  ispod svakog nivoa.  

jasno sam napisao  sta mi smeta kod bana kingg luija.

To ispod svakod nivoa se odnosi na komentar onaj o Srbima s maljem u glavu i pokrštenim. Pošto je i ovo drugo vid genocida (pogledati pod 5.u definiciji UN)

Na taj način komentarisanje šta je bolje a šta gore postaje relativizacija načina na koji je vršen genocid.

Edited by Svemir Zeka
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Trovane jesu. Trovani smo i mi. Ali samo zato sto ih ne shvatamo, sto je već generacijska stvar nas oko i preko pedesetih, ne znači da su zatrovani i da im nema pomoći. 

da trovani smo, ali početak tog trovanja je preskočio naš formativni period

 

kako kaže njegoš, što se grbo rodi vreme ne ispravi

 

vrlo je moguće da sam u krivu, ali ja zaista i pored sve želje ne vidim da će se to promeniti, pogotovu što te generacije sada već imaju +- četiri banke i oni su uveliko formirani kao ličnosti 

  • +1 6
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

da trovani smo, ali početak tog trovanja je preskočio naš formativni period

 

kako kaže njegoš, što se grbo rodi vreme ne ispravi

 

vrlo je moguće da sam u krivu, ali ja zaista i pored sve želje ne vidim da će se to promeniti, pogotovu što te generacije sada već imaju +- četiri banke i oni su uveliko formirani kao ličnosti 

Valtazar Bogišić :nobles:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da trovani smo, ali početak tog trovanja je preskočio naš formativni period

 

kako kaže njegoš, što se grbo rodi vreme ne ispravi

 

vrlo je moguće da sam u krivu, ali ja zaista i pored sve želje ne vidim da će se to promeniti, pogotovu što te generacije sada već imaju +- četiri banke i oni su uveliko formirani kao ličnosti 

Formirani smo i mi ispravno, ne brini. Ima i starijih od tebe, etički vrlo čisti, i ne osećaju kolektivnu krivicu imputiranu u individualnu, a o čemu ti pišeš.

Prilično je ružno što nas nešto mlađe posmatrate kao treća lica, koja su ovde maltene sažaljevana kao oštećena.

 

I to mlađe nekoliko godina. Da ste stariji 20 godina, nego....svašta

Edited by Svemir Zeka
  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da trovani smo, ali početak tog trovanja je preskočio naš formativni period

 

kako kaže njegoš, što se grbo rodi vreme ne ispravi

 

vrlo je moguće da sam u krivu, ali ja zaista i pored sve želje ne vidim da će se to promeniti, pogotovu što te generacije sada već imaju +- četiri banke i oni su uveliko formirani kao ličnosti 

 

Juce mi je dete doslo iz skole i kaze "Albanci nas mrze"

 

A raste pored mene i supruge koji smo autoshovinisti.

 

"Gde si to cula" kaze "od drugarice" (drugarica divno dete, andjeo, kucno vaspitanje - roditelji normalni, znam ih povrsno)

 

Deset godina, cetvrti razred.

Edited by Caligula
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Brzopleta generalizacija predstavlja neformalnu logičku grešku koja podrazumeva donošenje zaključka ili stvaranje generalizacije na osnovu veoma malog uzorka. U statistici se ova greška odnosi na uopštene zaključke zasnovane na istraživanju malog uzorka koji neuspešno reprezentuje populaciju. Dokazi zasnovani na veoma malom uzorku mogu da budu prihvatljivi i relevantni, međutim greška se javlja ukoliko se zaključak iznese na osnovu nedovoljnog broja dokaza.

Često je veoma teško odrediti koji je dovoljan broj dokaza kako bi se izneo određeni zaključak. Dovoljnost uzorka delimično je determinisana kontekstom istraživanja, ali ne treba pretpostavljati da povećavanje uzorka dovodi do veće pouzdanosti tvrdnje koju oni dokazuju, jer postoji granica iza koje povećanje uzorka ima zanemarljive uticaje na dovoljnost dokaza.

 

Aleksandar Tomašević

 

 

 

esid: ježim se od ljudi koji binarno razmišljaju

 

 

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Juce mi je dete doslo iz skole i kaze "Albanci nas mrze"

 

A raste pored mene i supruge koji smo autoshovinisti.

 

"Gde si to cula" kaze "od drugarice" (drugarica divno dete, andjeo, kucno vaspitanje - roditelji normalni, znam ih povrsno)

 

Jel mrze Srbi Albance, onako vecinski, ne pitam za tebe i tvoju zenu?

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Juce mi je dete doslo iz skole i kaze "Albanci nas mrze"

 

Nije se desilo, valjda bi rekla "Šiptari nas mrze" da je čula od drugarice. :fantom:

  • Haha 2
Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da trovani smo, ali početak tog trovanja je preskočio naš formativni period

 

kako kaže njegoš, što se grbo rodi vreme ne ispravi

 

vrlo je moguće da sam u krivu, ali ja zaista i pored sve želje ne vidim da će se to promeniti, pogotovu što te generacije sada već imaju +- četiri banke i oni su uveliko formirani kao ličnosti 

 

U vreme kad sam ja isao u skolu (devedesete) Hrvati, Albanci i Bosnjaci su bili nepostojeci topic. Ne secam se da sam ikad ikog od vrsnjaka cuo da prica o ratovima, sukobima i drugim nacijama. Pricali smo o svemu i svacemu a to nam nije bilo na kraj pameti.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, JozoMujica said:

 

Nije se desilo, valjda bi rekla "Šiptari nas mrze" da je čula od drugarice. :fantom:

 

Nema šanse da je to pokupila u školi, u pitanju je kućna indoktrinacija

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...