Jump to content
IGNORED

Likovi iz odeljenja (o.š. / s.š.)


Glen Livet

Recommended Posts

Ja sam isao u ETS "Nikola Tesla". Dva ortaka s kojima sam bio najbolji su nastavili zajedno sa mnom na faks, pa iako nismo imali slicne obrazovne puteve, na kraju smio zavrsili radeci isti posao. Sada imam kvazi firmu koja se sastoji iz nas trojice. Ide nam do jaja. Strasan je luksuz kada znas da mozes usred nekog posla reci kolegama "Momci, ja palim u Egipat nedelju dana.". Oni kazu - vazi, ali kad se vratis, radis za dvojicu. Nekako mi je lakse tako, na kraju se svi kidamo vise da ne bi ispali picke prema ortacima. A i kad se dele pare, niko nece da trazi veci deo nego sto je radio, sve kontas "Nije OK da capim bas toliko, i ovaj drugi je radio bar nesto...". Nikakvi ugovori niti formalni dogovori nisu neophodni jer se predugo znamo. Kada prodjes s nekim deljenje jednog piva i zickanje za drugo, mozes racunati da cete lakse deliti i vece pare. Bar je kod mene eksperimentalno potvrdjena ova teorija.A i u toj srednjoj skoli smo nekako bili okrenuti jedni drugima. Slusali slicnu muziku, ja i jos jedan smo bli zadrti pankeri, ali smo tolerisali sto je ovaj treci metalac. Delili smo zajednicke neprijatelje olicene u sabanima i onome sto smo posprdno zvali "rokerima". Tada je to bilo najvaznije... To, i koliko mozes piva sabiti u sebe u jedinici vremena. Mogu reci da smo i u toj disiciplini bili sampioni. Tako da mogu odgovoriti na pozitivno na ranije postavljeno pitanje "Kome moze biti dobro u skoli?". Meni je stvarno bilo jebeno dobro.Nedavno sva trojica sedimo u nekom restoranu na poslovnoj veceri sa likom kome smo odradili jedan veliki posao i tamo srecemo lika iz odeljenja s ribom. Svi se obradujemo toliko da su se riba i nas trenutni sef smorili dok smo razglabali o tome gde je ko iz odeljenja zavrsio. Dogovorimo se da se svi vidimo i pokupimo jos bar desetak likova koji su kul, a onda se vise ne javimo jedni drugima. Nije da nam se to ne radi, nego kao da se nikome ne cima da to organizuje. Jebem li ga, valjda i to nesto govori...

Link to comment
  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • slepa živana

    13

  • Miralem

    9

  • pacey defender

    7

  • Milogled Bluff

    7

Из основне, се видим да само једним ликом из одељења и то зато што ми је комшија и са још једним који је из другог одељења, ал смо се дружили.Из средње се виђам са скоро половином, али то зато што други људи преузимају иницијативу, јер сам ја инертан за те ствари. Неке ликове из основне мислим да не бих препознао сада, а ове из средње... па нема никог кога избегавам на улици, али некима ни мејл да пошаљем, а са некима на мали фудбал, караоке, изласци. Нас је у средњој било 22, и нема никога кога не бих желео да видим, има доста оних које желим да видим, али нису ти близу, нису ти успут и ето...

Link to comment
Usce je mnogo bolje. Skrovitije.
Čuj skrovitije... Deveta je tako skrovita bila da je godinama sa jedne strane zgrade preko celog zida pisalo "čmarina", a sa druge "pohotni irvasi" i nikome nije smetalo - toliko je to skrovita lokacija. A Tošin Bunar nadomak ruke - kao meksička granica u kaubojcima za beganje (ako se popneš na najvišu zgradu u komšiluku, vidi se Stara Pazova odatle).
Link to comment
Čuj skrovitije... Deveta je tako skrovita bila da je godinama sa jedne strane zgrade preko celog zida pisalo "čmarina", a sa druge "pohotni irvasi" i nikome nije smetalo - toliko je to skrovita lokacija.
haha, jos se neko seca pohotnih irvasa :lol: ako se ne varam pisalo je to i kod Brankovog mosta nesto pre stepenica od Kosancicevog venca ali nisam bas siguran u svoje pamcenjeja sam inace zavrsio u Drugoj jer sam bio propalitet i u osnovnoj skoli pa nisam uspeo da upisem Devetu ali sam zato gledao svih gimnazijskih godina kako dolaze u Drugu izbeglice iz Devete a koje sam znao iz osnovne skole :lol: mda, prodjoh skoro pored svoje osnovne skole, 25. maja tj. Duska Radovica sada, preko celog bocnog zida sale za fizicko pise kisa pada trava raste ja je susim pa je pusim :lol: kukuuuuu gde sam ja odrastao, nista se nije promenilo :lol:
Link to comment
  • 3 weeks later...

odnosim se sjajno. Onaj sto me najviše kinjio u Sš se pojavi pre neki dan i ja sam mu šef. Malo preterano pokušava da mi stavi do znanja da se promenio ali razumem ga. Uopšte mu nije lako. I neće mu biti.

Link to comment
odnosim se sjajno. Onaj sto me najviše kinjio u Sš se pojavi pre neki dan i ja sam mu šef. Malo preterano pokušava da mi stavi do znanja da se promenio ali razumem ga. Uopšte mu nije lako. I neće mu biti.
:lol: tko bi doli sad je gori
Link to comment

Из основне се дружим са пар људи и то оних што су ми географски најближи... из средње већ нешто више...А мени 10 година мале матуре :)

Edited by nebojsapetkovic
Link to comment
  • 3 weeks later...

a kako da se odnosimjedan je izrezao sliku marije kiri iz udzbenika hemije jer ga je izludjivao njen tugaljivi pogleddrugi je na svesku zalepio sliku borisa jeljcina jer je profesor licio na njegamoz misliti sta danas rade

Link to comment
  • 3 months later...

Glasala sam za izgnorisanje... U ok sam odnosu nekolicinom invidua iz srednje i jednom iz osnovne... Zasto bih se druzila sa nekim koga su mi nametnuli igrom slucaja? Prodje leto dvadeseto...

Edited by Foxy Grandma
Link to comment

Bio u banci onomad, čujem od jedne mušterije priču, kaže sretne nekog lika, nije ga video 2-3 godine, gde si šta radiš, jel si se oženio... Odgovor: oženio sam se i razveo posle godinu dana jer sam shvatio da sam gej. :rolleyes: Posle, kaže ovaj, beše mu baš nezgodno, ne zna šta mu bi, vrlo retko ljude pita za ženidbu, posle toga za svaki slučaj ne pita o bračno-ljubavnom stanju.LM...Ignorišem, ako postoje tehničke mogućnosti (dakle, ne susretnemo se njuška u njušku). Svaki razgovor isti: jel se oženio, posao, šljaka... Idući put kad ih sretnem, opet isto. Vremenom sve kraći razgovor, i na kraju...Ma da je samo sa ovima iz srednje, osnovnu da ne pominjem, ko zna gde su ti likovi, i imena im zaboravljam... Imam pun imenik tih koji me sretnu, razmenimo brojeve i kažu aj da se vidimo neki dan. Važi. Naravno, nikad se ne vidimo. Koj moj da se viđam s njima, lepo sam živeo bez svesti o njihovom postojanju 4-5-6 godina, šta će mi sad. Puste ponekad SMS, tipa "a jel prima tvoja firma nove ljude, moj dečko se interesuje". Čibe, bre! Verujem i da je vice versa. Za koju godinu kad se ženski deo počne razvoditi itd. možemo da pričamo o drugačijem tretmanu. Neko veče prođem pored lika sa kojim sam se družio na prvih par godina faksa. Pre koji mesec bio sa njim i još jednim ortakom na večeri. Vala baš smo nastavili razgovore tamo gde smo stali negde 2003. Jezivo. Nikad više, vala.

Edited by Zabalujev
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...