Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

...tako su histerici nesumnjivo imaginativni umetnici, ccak i ako svoje fantazije izrazzavaju pretezzno mimeticcki i ne vodecji raccuna o njihovoj razumljivosti za druge ljude; ceremonijali i zabrane opsesivnih neurotika nagone nas da pretpostavimo da su stvorili vlastitu privatnu religiju, a samoobmane paranoika imaju neprijatnu sliccnost i unutarnju srodnost sa sistemima nassih filosofa. nemogucje je izbecji zakljuccak da ovi pacijenti, na asocijalan naccin, ccine upravo one pokussaje ressavanja svojih konflikata i primirivanje svojih pressnih potreba, koji, kad se izvode na naccin koji poseduje obavezujuccju snagu za vecjinu, prolazi pod imenima poezije, religije i filozofije...

Edited by palfoot
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    653

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    176

Now I'm a seasick sailorOn a ship of noiseI got my maps all backwardsAnd my instincts poisonedIn a truth blown gutterFull of wasted yearsLike blown-out speakersRingin' in my earsOh it's nausea, oh nauseaAnd we're goneIt's nausea, oh nauseaAnd we're gone...

Link to comment

Well, sometimes I go out by myselfAnd I look across the waterAnd I think of all the thingsWhat ya doingAnd in my head, I paint a pictureCause since I've come on homeWell, my body's been a messAnd I miss your ginger hairAnd the way you like to dressWon't ya come on overStop making a fool outta meWon't you come on over Valerie Did you have to go to jailPut your house on up for saleDid you get a good lawyerHope you didn't catch a tenHope you found the right manWho'll fix it for yaAre you shopping anywhereChange the color of your hairAre you busyDid you have to pay that fineThat you was dodging all the timeAre you still dizzySince I've come on homeWell, my body's been a messAnd I miss your ginger hairAnd the way you like to dressWon't you come on overStop making a fool outta meWhy don't you come on over ValerieWell, sometimes I go out by myselfAnd I look across the waterAnd I think of all the thingsWhat ya doingAnd in my head, I paint a pictureCause since I've come on homeWell, my body's been a messAnd I miss your ginger hairAnd the way you like to dressWon't ya come on overStop making a fool outta meWon't you come on over Valerie

Edited by A_PACH
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vasko Popa - Zvezdoznančeva smrtMorao je kažu da umreZvezde su mu bile bližeNego sami ljudiPojeli ga kažu mraviUobrazio je da zvezdeRađaju mrave a mravi zvezdePa je kuću mravima napunioDošle mu glave kažuNjegove nebeske pokvareniceI smešne su glasine o bodežuSa ostacima ljudskih prstijuNašao se prosto van sveta kažuPošao je da nađe suncokretU kome se stiču puteviSvakog srca i svake zvezdeMorao je kažu da umre

Link to comment

opet Popa - PutovanjePutujemI drum takodje putujeDrum uzdahneDubokim tamnim uzdahomZa uzdisanje vremena nemamPutujem daljeNe spoticem se viseO usnulo kamenje na drumuPutujem laksiNe zagovara me viseBesposleni vetarKao da me ne primecujePutujem brzeMisli mi kazu da sam ostavioNeki krvav potmuo bolNa dnu ponora za sobomZa razmisljanje vremena nemamPutujem

Edited by Allegra
Link to comment

Rade Serbedzija - STO PUTA PREKO MENEOna sjedi sto puta preko mene i smiješi mi se ili mi se smije ta djevojka s ocima koje pripisujem toplini djetinjstva ona pije pivo i dražesno cijuce beštija mala promukla od prošle noci nemarno crnilo topi joj se s oka uplašena sipa drhtulja pogana ona se pridiže i naginje preko šanka odvec smiono otpuhuje kolutove dima ona je parna lokomotiva tracnice su naši ukršteni pogledi htio bih je tu pred svima lijeva oko vrata desna oko pasa volio bih miris vazelina na njenim usnama i uopce volio bih ona miriše ko junferica a znam da nije vec smo se jednom jebali na nekoj kamenoj plaži pokazivala je tragove na ledjima ona je beštija koja voli polako poslije se hihice i kaže da sam najbolji mora da joj se dopadam vec treci put oblizuje usne palaca jezikom pa šapuce nešto mladicu do sebe slomicu joj kicmu slijedeci put na plaži izabrat cu najoštrije kamenje kurvica mala ona to dobro zna ona je slatka beštija neman mora sipa drhtulja ona u stvari uopce ne postoji ona je nocas moja utvara i dok ispisujem ove rijeci zabrinuto na kraju dodajem i ovo: pogadja li ova djevojka sto puta preko mene ijednu od mojih nemirnih misli i smiješi li se ili mi se smije

Link to comment

Od celoga svetauoči ovu šumu.Od cele šumeuoči ovo stablo.Od celog stablauoči ovu granu.Od cele graneuoči ovaj list.A na tome listušto nije nalik ni na koji drugipromotri ovu kap kišešto nije nalik ni na koju drugu.A u toj jedinoj kapipromotri odrazlišća i granja,celog stabla,šume,celoga sveta, svetlosti zvezdau svetlu dana.

Link to comment
da, evidentno. Ovakvih je tek 3-4 u muzickoj istoriji od zacetaka ljudskog roda pa do ovih poslednjih vremena.....
stvarno, takva lopata za narkotike jos nije vidjena.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...