Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    653

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    176

i1521831_pts.jpgIde gospodin kroz vašarNosi ticu u kavezužutu ticuStoji Papiša na vašaruProdaje kravu mlekuljuDebelu šarenuStade gospodin s kavezomPoče tica da pevaJao nebeski nebeskiDade Papiša dobru kravuDade mlekulju za ticuDade ozbiljnoNasmejaše se svi Cigani trgovciLud si Papiša kao lud konjA do juče si bio karakterĆutite Cigani ćutite ne znateĆerka mi mala voli tičićeA sutra će da umre.
Neverovatno... Neverovatno.
Link to comment

Come With MeInto The Tree'swe'll lay on the grassAnd let the hours passTake My HandCome Back To The LandLet's Get AwayJust for one day.Let Me See YouStripped Down to the boneLet me Hear youSpeaking Just For MeLet me see youStripped Down to the boneLet Me Hear youCrying just for meLet Me Hear youMake decisionsWithout Your TelevisionLet Me hear you speakingjust for me.MetropolisHas Nothing on ThisYou're Breathing in fumesI taste when we kissTake My HandCome Back To The LandWhere Everything's OursFor a Few Hours

Edited by fontis
Link to comment
This has really touched your soul?Fucking amazing...
jebiga mastere, oprosti mi. u svoju odbranu cu reci da je ovo remek delo izraz mog boonta prema trenutnom stanju na planeti, a u najboljoj tradiciji antiutopista, paklene pomorandze, dostojevskog, kafke, kamija, murakamija i olimpijskog veleslaloma mateje svet.
Link to comment
jebiga mastere, oprosti mi. u svoju odbranu cu reci da je ovo remek delo izraz mog boonta prema trenutnom stanju na planeti, a u najboljoj tradiciji antiutopista, paklene pomorandze, dostojevskog, kafke, kamija, murakamija i olimpijskog veleslaloma mateje svet.
:lol: Ok onda.
Link to comment

Chev brakes are snarling as you stumble across the roadBut the day breaks instead so you hurry homeDon't let the sun blast your shadowDon't let the milk float ride your mindYou're so natural - religiously unkind

Link to comment

1.Ide tako čovek ulicom Monparnas, da kupi u radnji iza ugla, kod Inoa, espadrile na rasprodaji, i odjednom shvati da je umro. Neki ga ljudi nešto pitaju i on odgovara. Zašto da ne? što je najdivnije uopšte ga ne hvata panika.2.Jedna plavuša, sa kojom ima zakazano u pola šest, čeka na izlazu iz metroa Edgar Kine. Čovek joj kaže:hajdemo. Odlaze zatim u njegovu grobnicu u ulici žolive 2.3.žena se dugo kupa i upotrebljava tri vrste dezodoranasa. Posle toga odjednom više neće da ode iz njegovog života, jer žene kasno primete ko je već zaista mrtav.4.Čovek se smeška. Govori joj na češkom: ''Maričku Magdonovu'' Petra Bezruča. Kad se stari Madon iz lova vraćao kući... i tako dalje. U novim espadrilama i okupan kao za sahranu, pravi od njene kose venac i stavlja ga na svoj trbuh. Ona to zove: slovenski šarm.5.Pred metroom se rastaju. On kaže: kuće, koje nikada nisu imale neku naročitu potrebu da se pentraju u visine, i nebo, koje je mnogo puta moralo da sagne glavu i da se spusti do tih krovova, to je Pariz, zar ne? Ona ga ljubi u dlan i kaže: razmisliću.6.Čovek opet ostaje sam i polako se privikava na svoju novu, tek upotrebljenu smrt. Umesto da pređe ulicu do groblja, nema ni deset koraka, i da neopaženo bez parade, mirno legne u neku od brojnih grobnica, on produžuje u Bobino.7.I tu, u svojoj sad već prevelikoj smrti, i dalje umire, mrmljajući za Leom Fere nekakav refren takođe umrlog Borisa Vijana, nekakva četiri sad već potpuno besmislena stiha o životu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...