Jump to content
IGNORED

His GOATness Novak's Green Green Grass Of Home - Ed. 2023


Ros

Recommended Posts

 

 

5 minutes ago, kralj said:

 

😆

 

Džordan je imao verovatno za prosečnu četvrtinu imao više hecklera nego Đoković za karijeru. Istina, i on je umeo da odgovori. Retko, ali je umeo. 

 

Imao si i svežije primere Nedovića, Avramovića, Petruševa, Lesora... Njima se opštilo horski sa familijom, pa su ćutali i igrali. Da ne govorim o gađanjima, laserima i ostalim vidovima ometanja. Mogu misliti kako bi se ovaj prenemagao da ga tako nešto snađe. 

 

Zamisli samo, navijaju protiv njega. 

Sve što si rekao važi za klupske navijače i klupske igrače. 

Tenis je individualan sport koji nadilazi nacije. Imamo čitave multinacionalne armije navijača koji su sledbenici Federera, Nadala , Đokovića.

Publika na Vimbldonu ne navija za Čelzi, Arsenal ili Boku Juniors, več isključivo za određeno ime. A to ime nije nikada bilo Novak Đoković.

 

  • +1 2
Link to comment

Možda, kažem, samo možda,  postoji neki razlog, ako ne postoji onda to implicira da su posjetioci teniskih mečeva stoka jedna beslovesna 

 

 

Link to comment
18 minutes ago, gone fishing said:

Normalno je da je novax najomrazeniji teniser u istoriji, pa 90% publike na gs su navijaci 2 i 3 najboljeg svih vremena, to su ljudi koji su investirali 15+ godina u pracenju svojih miljenika, da bi im ove godine on oteo status koze. Prosto nije imao srece sa tajmingom igranja, njegov je problem sto cak ni u ovoj kasnoj fazi karijere nije sazreo da prihvati status negativca :happy: u ovom show-u

 

Mogao je on da izbegne ulogu negativca. To je poenta, to ja isto mislim godinama. Sto se tice ere igranja, necijih 50 slemova nece vredeti isto kao njegovih, 25 recimo, zbog te konkurencije. Izvukli su Nadal i Rodzer goata iz njega. To bi trebalo da bude dovoljno da se mane publike. Posto je samo covek onda ne ide tako jednostavno, sta znam, kao sto ce ljudi u drugim vremenima zaboraviti kako su ova trojica igrala i koliko je bilo dobro sve ove godine. Tako to ide, zato mora uzeti jos dva/tri gslema. Mali je juce bio vise gladan pobede plus je nabudzen Nadalovom skolom igranja vrv, kada vraca sve onako. Ko zna koliko ih ima tamo.

 

Link to comment

Nije mi nikad bilo jasno to opsesivno traženje razloga zašto publika uglavnom navija protiv Novaka sa sve upiranjem da se pokaže kako ne postoje validni razlozi za tako nešto jer Nolo je jedan super tip. Navijačka opredeljenost nije racionalna stvar.

 

Ne mora da znači da su stoka sve i da navijaju protiv njega samo zato što je srbin. Navijam i ja uvek protiv španaca u svakom sportu, a volim i španiju i špance van sporta. 

 

Navijaju protiv njega, pa šta? I to još u tenisu u kome je skandal ako neko iz publike glasno uzdihne dok se ovaj sprema da servira. 

  • +1 9
Link to comment

Meni je bilo komičnije ono "he he, Federer se javioda čestita na tviteru samo jednom rečenicom, ala mu je muka", jbt koga boli kurac tek za to

Link to comment
6 minutes ago, Heaviside said:

Nije mi nikad bilo jasno to opsesivno traženje razloga zašto publika uglavnom navija protiv Novaka sa sve upiranjem da se pokaže kako ne postoje validni razlozi za tako nešto jer Nolo je jedan super tip. Navijačka opredeljenost nije racionalna stvar.

 

Ne mora da znači da su stoka sve i da navijaju protiv njega samo zato što je srbin. Navijam i ja uvek protiv španaca u svakom sportu, a volim i španiju i špance van sporta. 

 

Navijaju protiv njega, pa šta? I to još u tenisu u kome je skandal ako neko iz publike glasno uzdihne dok se ovaj sprema da servira. 

 

Mene ne zanima odakle su protivnici, nisam ni znao da je mali Spanac, mogao je biti iz Argentine. Mene nervira jer je dobar

 

Ocekivao sam pad u petom, stavio bih pare na to..

Edited by villiem
Link to comment

davno je kljako resio to sa "voljen od publike". ono na sta on pizdi, i to apsolutno opravdano, je radovanje na servis gresci, ometanje pri servisu, dobacivanje. to je vec bezobrazluk i nema veze sa tenisom. doslo je vreme da zavrsnice grand slamova vise gledaju oni sto imaju pare nego oni koji vole i poznaju tenis.

  • +1 6
Link to comment
Just now, villiem said:

 

Mene ne zanima odakle su protivnici, nisam ni znao da je mali Spanac, mogao je biti iz Argentine. Mene nervira jer je dobar

pa to, tako i novak nervira mnoge jer je dobar i ugrozava njihove favorite plus jos milion razloga zasto bi on mogao nekoga da nervira.

mene Karlitos ni ne nervira uopste, ok mi je decko skroz ali navijam protiv njega.

 

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Arkadija said:

 

 

Sve što si rekao važi za klupske navijače i klupske igrače. 

Tenis je individualan sport koji nadilazi nacije. Imamo čitave multinacionalne armije navijača koji su sledbenici Federera, Nadala , Đokovića.

Publika na Vimbldonu ne navija za Čelzi, Arsenal ili Boku Juniors, več isključivo za određeno ime. A to ime nije nikada bilo Novak Đoković.

 

 

 

Pa neka navija, imaju neke svoje kriterijume. I u Beogradu bi navijala za Đokovića. Nije to nikakva anomalija, anomalija je da oni njemu siguran sam, ne izgovaraju reči koje on njima izgovara. To je presedan u sportu. 

 

Sumnjam da pratiš mnogo sport, pa verovatno ne znaš da, kako kažeš multinacionalne armije navijača imaju i Mančester Junajted i Barselona, i Mesi i Ronaldo. Samo što je to benigno simpatisanje globalnog brenda koje tek malo više emotivno involvira od recimo izlaska novog albuma omiljenog benda. Ovi drugi navijači, bukvalno su u stanju da ubiju zbog autogola na Svetskom prvenstvu. Nemam ja sumnje da bi i Đoković bio manji od makovog zrna na košarkaškom i fudbalskom terenu, ali to ga čini još patetičnijim.

 

Ovo njegovo prenemaganje je isključivo posledica enormnog (a uzaludnog) truda da se svima dopadne. Neće nikome dlaka faliti sa glave od njegovog kočijaštva, samo je fenomenološki interesantno.

 

 

 

 

 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

pa to, tako i novak nervira mnoge jer je dobar i ugrozava njihove favorite plus jos milion razloga zasto bi on mogao nekoga da nervira.

mene Karlitos ni ne nervira uopste, ok mi je decko skroz ali navijam protiv njega.

 

 

Pa da, hteo sam da okrenem na tih milion razloga jer se kaleme na ovaj primarni, na njih je Novak mogao uticati

Edited by villiem
Link to comment

Pa i ti klubovi, košarkaški, fudbalski igraju pola utakmica pred domaćom publikom, a pola u gostima.

I bukvalno svaki klub ima mnogo bolje rezultate kad igra kod kuće nego kad igra u gostima.

 

NĐ stalno igra u gostima (jedino za ATP kup 2020, Sinsi 2018 i RG 2016 može da se kaže da je imao koliko toliko "domaću" publiku).

  • +1 1
Link to comment

Priča o publici je dosta promašena od onog trenutka kad smo shvatili da mu je to vrlo bitan motiv u mečevima. Jednom je ceo stadion navijao za njega i nije mogao da se sastavi šta mu se dešava. To je više ovako za nas kod kuće što gledamo jer zaista nervira kad na servis upozorenje skoče svi da urlaju. 

 

 

 

Edited by Mos
Link to comment
43 minutes ago, kralj said:

 

 

Pa neka navija, imaju neke svoje kriterijume. I u Beogradu bi navijala za Đokovića. Nije to nikakva anomalija, anomalija je da oni njemu siguran sam, ne izgovaraju reči koje on njima izgovara. To je presedan u sportu. 

 

Sumnjam da pratiš mnogo sport, pa verovatno ne znaš da, kako kažeš multinacionalne armije navijača imaju i Mančester Junajted i Barselona, i Mesi i Ronaldo. Samo što je to benigno simpatisanje globalnog brenda koje tek malo više emotivno involvira od recimo izlaska novog albuma omiljenog benda. Ovi drugi navijači, bukvalno su u stanju da ubiju zbog autogola na Svetskom prvenstvu. Nemam ja sumnje da bi i Đoković bio manji od makovog zrna na košarkaškom i fudbalskom terenu, ali to ga čini još patetičnijim.

 

Ovo njegovo prenemaganje je isključivo posledica enormnog (a uzaludnog) truda da se svima dopadne. Neće nikome dlaka faliti sa glave od njegovog kočijaštva, samo je fenomenološki interesantno.

 

 

 

 

 

Ovo je verovatno zato što sam žensko? Ili što ne pišem po sportskim temama?

 

  • +1 2
Link to comment

Ne navijaju za njega, ali nema ni tretman koji je dobila Martina Hingis u finalu RG '99. Nije crowd favourite, jbg, ni prvi ni poslednji.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...