Jump to content
IGNORED

His GOATness Novak's Green Green Grass Of Home - Ed. 2023


Ros

Recommended Posts

Ovde mnogi gledaju Novaka ko penzosi slagalicu. Probaju da sklope sto duzu rec od cak 5-6 slova, onda prate rezultat do kraja navijajuci za crvenog i tek se ukljuce na drugu asocijaciju - puz, pas, domacin - kolona B zivotinja. I svedu ceo ciklus na 1 odgovor.

Fakat je da je nacija tesko podnela ovaj poraz + upekla zvezda... Sta je trece?

Link to comment
1 minute ago, hefaca said:

Ovde mnogi gledaju Novaka ko penzosi slagalicu. Probaju da sklope sto duzu rec od cak 5-6 slova, onda prate rezultat do kraja navijajuci za crvenog i tek se ukljuce na drugu asocijaciju - puz, pas, domacin - kolona B zivotinja. I svedu ceo ciklus na 1 odgovor.

Fakat je da je nacija tesko podnela ovaj poraz + upekla zvezda... Sta je trece?

 

Horoskop

  • Haha 1
Link to comment

Nije mu se ništa vratilo, popustio je dva puta pod pritiskom i to ga je manje više koštalo meča. 

 

Možemo samo čestitati Alkarazu na tome što je pored onakvog raspada u finalu RG izašao ovde i bio mentalno spremniji od Novaka sa svega 20 godina i to posle samo mesec dana.

  • +1 7
Link to comment
3 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ako me šta nervira to su ovi besmisleni tejkovi. Jebeni mlohavi konjočuvar je najbolji igrač sveta u košarci, ali ovaj car se usuđuje da prognozira šta će se dešavati u sportu u narednih 100 godina. Ovako nas je isto jahao na PL topiku da je Kristijano najbolji igrač lige sa svojih 36 godina. Čoveče moraš da shvatiš da je telo sportiste potrošna roba, i da neminovno dolaze mlađi, brži, snažniji.

Ili se nisam dobro izrazio, ili si pogresno protumacio moje postove u ovoj temi, pa evo da sumiram u par kljucnih tacaka:

 

1) Ne kazem ja da ce Djokovic od sada da dere Alkaraza na svakom mecu, verovatno ce i zavrsiti karijeru u negativnom skoru sa njim, ali treba da ga savrseno boli k... za to zato sto ce ga i dobijati, i uzece preko njega ili preko nekog drugog koji ce pre toga da resi Alkaraza, jos slemova. 1, 2, 3 .... nebitno zato sto

2) Ostavljam prostor da gresim, ali za zivota naseg, pa tako i Djokovica, cvrsto verujem da se nece pojaviti igrac koji ce osvojiti vise od 25 slemova, zato sto smo prisustvovali, nazalost eri koja se priblizava kraju, gde imas 3 tenisera najboljih u istoriji koji guraju jedne druge. U bilo kojoj drugacijoj postavi, oni bi verovatno imali po 10ak slemova, ali su izrasli u zivotinje. A verovatnoca da imas 3 najbolja tenisera u dugackom periodu gde su sva trojica aktivni je jako niska, pa ce se to ponovo desiti verovatno tek za 100 godina. To znaci da

3) Djokovic uopste ne treba da brine o rekordima i porazima, nego da gura svoju igru, a protiv Alkaraza je imao dve sanse da resi mec. Sledeci put, ili onaj tamo put, ce otici na njegovu stranu. 

  • +1 2
Link to comment

Uvek se raspadne kada ganja neki rekord. Slusajete mene i ne sekirajte se, osvaja US Open  bez vecih problema , samo treba da izbegne medjeda tamo.

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Micko8 said:

Uvek se raspadne kada ganja neki rekord. Slusajete mene i ne sekirajte se, osvaja US Open  bez vecih problema , samo treba da izbegne medjeda tamo.

I kada igra Serbia Open :s_u:

Link to comment
57 minutes ago, JohnnyD said:

 

2) Ostavljam prostor da gresim, ali za zivota naseg, pa tako i Djokovica, cvrsto verujem da se nece pojaviti igrac koji ce osvojiti vise od 25 slemova, zato sto smo prisustvovali, nazalost eri koja se priblizava kraju, gde imas 3 tenisera najboljih u istoriji koji guraju jedne druge. U bilo kojoj drugacijoj postavi, oni bi verovatno imali po 10ak slemova, ali su izrasli u zivotinje. A verovatnoca da imas 3 najbolja tenisera u dugackom periodu gde su sva trojica aktivni je jako niska, pa ce se to ponovo desiti verovatno tek za 100 godina. To znaci da

 

 

Ima donekle logike, ali isto tako ako se pojavi neko dominantan i osvoji nekoliko slemova, može kao motivaciju da koristi Novakov rekord, ne treba mu konkurencija. Recimo neki psiho ludak, kao Ronaldo u fudbalu, koji juri čisto brojke. 

 

1 hour ago, JohnnyD said:

3) Djokovic uopste ne treba da brine o rekordima i porazima, nego da gura svoju igru, a protiv Alkaraza je imao dve sanse da resi mec. Sledeci put, ili onaj tamo put, ce otici na njegovu stranu. 

 

Upravo ovo i jeste razlog zašto tzv "mračim". Protiv klinje koji nema nikakvo iskustvo na travi, Novak  imao jednu ili dve šanse da "reši meč" (i to je na dugačkom štapu, jer i da je ubo te poene, ne bi se Alkaraz sam pobedio). Na terenu koji je njegov presto bukvalno, bih očekivao da ne dozvoli da zavisi od par lopti da li će otići na ovu ili onu stranu. Zato i kaem pribojavam se drugih podloga koje verovatno čak i više pogoduju Karlosu. Živi bili pa vidjeli, ja bih bio prezadovoljan da uzme još 2 slema i OI.

 

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Upravo ovo i jeste razlog zašto tzv "mračim". Protiv klinje koji nema nikakvo iskustvo na travi, Novak  imao jednu ili dve šanse da "reši meč" (i to je na dugačkom štapu, jer i da je ubo te poene, ne bi se Alkaraz sam pobedio). Na terenu koji je njegov presto bukvalno, bih očekivao da ne dozvoli da zavisi od par lopti da li će otići na ovu ili onu stranu. Zato i kaem pribojavam se drugih podloga koje verovatno čak i više pogoduju Karlosu. Živi bili pa vidjeli, ja bih bio prezadovoljan da uzme još 2 slema i OI.

 

Covece, mora da izgubi negde :D Nije morao bas u finalu Vimbldona, ali mora i neki Grend Slem da se prospe, kao sto je radio protiv Vavrinke i Mareja. Sad je to uradio protiv Alkaraza. Ne postoji teniser koji nije gubio izuzetno bitne meceve, od Samprasa i Agasija... do Djokovica i Federera. To je takav sport. U nekom drugom sportu, npr. boksu, ti mozes da zavrsis karijeru i da nikad ne izgubis. U tenisu ne moze.

Link to comment

@Mindaugas Žukauskas

 

Ne može (više) NĐ da osvoji slem ako mu ne radi prvi servis (ne mora da su asovi ili servis vineri, dovoljno je da protivnik ne vrati dobar ritern). To je tako zadnjih dosta godina. Nije bzvz još 2013. uzet Beker za trenera (a posle Goran), nakon dve sezone u kojima je skor u finalima slemova bio dve pobede u 6 mečeva.

 

Po meni, uzrok za loš prvi servis je bio i vetar koji je uvek jbvo NĐa.

---

Još dva slema i OI zlato...

NĐ je već osvojio dva slema i igrao još jedno finale ove godine, dovoljno, USO ako uzme - mašala.

OI su mi totalno nebitne, navijam da opet ne uzme ni medalju, onda će sigurno da igra do 2028.

Sve dok ima volju i motivaciju da trenira, isteže se, meditira, NĐ je jedan od favorita na bilo kom slemu koji bude igrao do kraja karijere.

 

Ali ako ga neće prvi servis, teško da će neki i da osvoji.

 

  • +1 3
Link to comment

Sam Novak je još na terenu najpre govorio o Alkarazovom servisu, a posebno u bitnim momentima kao jednom od ključeva pobede.

 

Evo i potvrde od strane Craig O'Shannessyja: How Alcaraz's Scintillating Serve Toppled Djokovic's Return In The Wimbledon Final | ATP Tour | Tennis

 

Ukratko:

  • pozicija i varijacije - Alkaraz je pored servisa u stranu gotovo podjednako koristio i servis u telo
  • brzina servisa - znatno podignuta u finalu u odnosu na ostale mečeve na turniru
  • visoki procenti ubačenog i vsoki procenti realizacije
  • posebno, izvanredno serviranje u 5. setu (i brzina i procenti...) 

Fascinantna statistika!

Edited by Ras
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Odličan je bio Alkaraz, nije mi žao od njega ovakvog da izgubi. Mislim teško mi je palo, ali sam brzo prihvatio :). Može se lako ispostaviti da će mu mladac (na našu radost) dodatno produžiti karijeru - posle Federera i Nadala konačno pravi ložački izazov. Eto šanse da pre penzije usavrši smeč, ovi bojažljivi neće ič da mu rade protiv Alkaraza.

 

Biće super krljanje na USO, njih dvojica + Meda i ostali usual suspects, jedva čekam. @Ros, ka'će ta tema više? 

  • +1 3
Link to comment

Nadalu je Mesec u Biku. Novaku je Mesec u Ovnu.

 

Zato uvek pršti kad igraju.

 

Federer naizgled nije tako eksplozivan kao oni, ali Mesec u Škorpiji je tiha voda breg roni. Zna @Mos o čemu pričam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...