Jump to content
IGNORED

His GOATness Novak's Green Green Grass Of Home - Ed. 2023


Ros

Recommended Posts

1 hour ago, JohnnyD said:

Zasto Djokovic vodi 2:1 u osvojenim slemovima ove godine?

 

Ili mislis, najbolji teniser veceras?

Ja ne znam ko bi dobio na RG da se klinac nije povrijedio, ali sve je ukazivalo da bi to bio on.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Došao je sa dva tri odigrana turnira na travi u životu i u finalu pobedio Đokovića- zar nije dovoljno za mrak?

I dok se mucio s laktom i kad je izgubio od Vavrinke, ovde i svuda se govorilo - Kljako, pemzija! I koja je fora da rusi rekorde tako sto ce svi skidati gace ili cak nece imati ni ko gace da skine. Rekoh pre neko vece, mali je brutalno udarao ceo turnir i jedino je Djokovic mogao da ga pobedi. Ali Djokovic nije briljirao, nije imao dovoljno snage, mucio se i sa slabijima od sebe... Pritom 40 meceva na dorcolu da igras sa Krajinovicima, Djereima, Kecmanovicima, pa.izgubices jedan... No, sve je to nebitno. Alkaraz je klasa iznad Cicipasa, Dominika Tima i ostalih. Svakako je mnogo vaznije sto je Nole osvojio RG. Tad je postao najveci, a i nesto mislim da bi poraz imao vecu tezinu. Ovde je bukvalno jedina zal za balkonom i trac partija sa vojvotkinjom od Velsa, naravno i ucutkavanje ogavne publike. 

Ogavnija je ona u Njujorku, da se vrati za karantin, ucveljenu linijsku sudinicu i NATO bombardovanje. I rispekt za nevakcinisanje (ja sam vakcinisan, svim i svacim, od zute groznice, tetanusa do covida, da se ogradim), ali je lik ostao svoj, rizikovao rekorde, godine (kod Gorislava Papica se nasmesio na konstataciju da ih on nema pred sobom) i posle svega je bio na korak do 24. Sad ne brani nista, moze rastereceno da udara i s maramom preko ociju i mozga ubode jos ponesto.

Milina mi je gledati ga i dok cavrlja sa plavom krvi i dok psuje na cistoj crvenoj. 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, BWA said:

Ja ne znam ko bi dobio na RG da se klinac nije povrijedio, ali sve je ukazivalo da bi to bio on.

Ajde onda da mu pripisemo AO posto bi dobio da nije bio povredjen, i RG posto bi dobio da nije imao grceve.

  • +1 2
Link to comment

Pratio sam meč preko lajv score jerbo sam bio u kombiju u povrtatku sa planine.

 

Nažalost, meč je izgubljen u tom taj brejku, činjenica da ga je dobio Alkaraz posle - koliko beše - Novakovih uzastopnih mu je sigurno dodatno bustovala samopouzdanje, Novaka verovatno malo slomila, očekivao sam poraz posle toga. 

 

Tu propuštenu brejk loptu na 1-0 u petom nisam video niti ću ikada da je pogledam. Prilika da se Novaku vratu sigurnost, Alkaraz dodatno optereti psihološki, i da se možda i meč privede kraju, ali šta je tu je.

 

Ovo što je Džoni napisao potpisujem. Novaka će ovo sigurno trigerovati malo i rasplamsati mu apetit, ta zver u njemu se hrani u ovakvim situacijama, da nije takav, bio bi u penziji verovatno odavno sa manje od 20 GS-ova. Ovo sigurno nije poslednje od njega.

 

Lično, zadovoljio bi se da odigra još 2 sezone i uzme barem još 1 GS u svakoj, i postane prvi po broju osvojenih ATP turnira. 

 

 

  • +1 3
Link to comment
Just now, JohnnyD said:

Ajde onda da mu pripisemo AO posto bi dobio da nije bio povredjen, i RG posto bi dobio da nije imao grceve.

Gledaj to kako hoćeš. Dobio je Novaka na Vimbldonu, vodio i imao ga na RG. Na AO se nisu sastali.

Rezultat 1-1 uz povredu Alkaraza koja je odredila tok i ishod meča na RG.

Link to comment
5 minutes ago, BWA said:

Ja ne znam ko bi dobio na RG da se klinac nije povrijedio, ali sve je ukazivalo da bi to bio on.

 

kako se on to povredio na RG?

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, BWA said:

Gledaj to kako hoćeš. Dobio je Novaka na Vimbldonu, vodio i imao ga na RG.

Djokovic je osvojio vise i gemova i poena u momentima kada se Alkaraz pozalio na grceve. "Imao" je samo da ga uhvati za onu stvar.

  • +1 4
Link to comment

Mnogo se mrači, kao kada čitam NBA tema, čovek bi pomislio da je Denver neka 25-57 ipak koja nikada neće videti plej-of, ili tokom teniskih mečeva. Naravno da će biti ubuduće teško Đokoviću protiv malog, ali nema nikakve garancije da će Alcaraz uvek pobeđivati, čak i posle 2011. znali su Federer i Nadal da se okoriste od Đokovićevih padova, niti je jednostavno dobijati bez prestanka i stalno, tu su povrede, pad forme, zasićene, a sa druge strane stoje vrhunski profesionalci, igrači svetske klase koji vrebaju loš momenat, još ne znamo da li je Alcaraz sposoban da drži formu na ovom nivou neprestano ili skoro neprestano (u samom vrhu je od prve polovine 2022), npr. Međed nije ni senka onog igrača iz 2021, pa sve do AO 2022. Đokara je sujetan lik, što se tiče gubljenja, neće sigurno odustati, izvlačiće pouke, ima po mom mišljenju još dve godine vrhunskog tenisa u sebi, i imaće šanse za još nekoliko GS-a (barem 2-3🤨), imao je i danas dve ogromne šanse da prelomi, TB drugog seta i brejk lopta u petom, nije uspeo, Alcaraz je svoje šanse iskoristio, bio konstantniji i to je to. 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, JohnnyD said:

Djokovic je osvojio vise i gemova i poena u momentima kada se Alkaraz pozalio na grceve. "Imao" je samo da ga uhvati za onu stvar.

 

Iako bizarno da se ovim neko uopšte bavi, ispravio bih da je u momentu grča rezultat u poenima bio 78:77 za Alcaraza. Ne može na PPP baš sve da prođe :fantom:

Link to comment
8 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Iako bizarno da se ovim neko uopšte bavi, ispravio bih da je u momentu grča rezultat u poenima bio 78:77 za Alcaraza. Ne može na PPP baš sve da prođe :fantom:

Zabacio sam udicu posto me mrzelo da se bakcem i da trazim podatak. Hvala ti, sada mi je ta pobeda Djokovica jos draza.

Edited by JohnnyD
Link to comment
23 minutes ago, aram said:

@BWA
Grčevi nisu povreda. Alkaraz nije izgubio RG zbog povrede.

Nije izgubio zbog povrede, samo se nije mogao kretati pola meča i samo vraćao udarce sa osnovne linije.

Link to comment
7 minutes ago, BWA said:

Nije izgubio zbog povrede, samo se nije mogao kretati pola meča i samo vraćao udarce sa osnovne linije.

Trebalo je i Kljako danas tako da uradi, pa da budu 1:1 u nekretanju. Napredavao se on meceva i Karlitovim godinicama, al' mu to bas uzimali kao minus,  a ne kao olaksavajucu okolnos'

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...