Jump to content
IGNORED

His GOATness Novak's Green Green Grass Of Home - Ed. 2023


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, Tsai said:

ma ima sanse za jos slemova ali da uzme sva 4 u godini - ne

sledece godine ce napuniti 37

To svakako. Novaku je veci problem njegovo starenje nego napredak Alkaraza ali ako ce neko maksimalno da produzi upotrebljivost svog tela to je Novak. Pa on je upravo odigrao na noz 5 sati finala Vimbldona, to bi se hvalio kao fizicki uspeh za nekog od 25 godina a ne za njegovih 36. Verujem da ce mu sledece godine veliki motiv biti i OI i da ce mozda svesno zrtvovati neki GS ne bi li tu dosao spreman.

 

Federer je uzeo zadnji GS sa 37 godina dok su Novak i Nadal bili u punoj snazi. GS-ove su uzimali jebeni Tiem i Medjed a ovde se prica kao da Novak vise nece moci ni Srpska Open da uzme. 

  • +1 3
Link to comment

Nisam imao osecaj da je Novak bio nemocan protiv Alkaraz osim treceg seta gde je psihicki potonuo zbog ispustenog taj brejka u drugom setu . Odigrao je lose neke vazne poene na mecu , vise je on sam sebe skenjao u tim vaznim momentima nego sto ga je Alkaraz nadigrao.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

To svakako. Novaku je veci problem njegovo starenje nego napredak Alkaraza ali ako ce neko maksimalno da produzi upotrebljivost svog tela to je Novak. Pa on je upravo odigrao na noz 5 sati finala Vimbldona, to bi se hvalio kao fizicki uspeh za nekog od 25 godina a ne za njegovih 36. Verujem da ce mu sledece godine veliki motiv biti i OI i da ce mozda svesno zrtvovati neki GS ne bi li tu dosao spreman.

 

Federer je uzeo zadnji GS sa 37 godina dok su Novak i Nadal bili u punoj snazi. GS-ove su uzimali jebeni Tiem i Medjed a ovde se prica kao da Novak vise nece moci ni Srpska Open da uzme. 

Pa neće jer će ovaj da ga dere stalno

Što je uz'o uz'o je

  • Haha 1
Link to comment

Uopste nema dokaza da ce ovaj da ga dere stalno. Jedva je dobio Novaka danas. Mislim da ga moze Djokovic dobiti na US Openu, ako izbegne Medveda do finala.

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment

Ja sam stekao da je odigrao "losije" te vazne poene prvo sto je imao boljeg protivnika a drugo sto ga je taj protivnik izmorio igrom koja je zahtevala od njega najvisi nivo tokom celog meca. Znao je i on koliko je Alkaraz dobar i zato toliko razmisljanje o propustenim sansama.

 

Ne sumnjam da ce vec veceras da krene plan kako da napravi kontra igru za Alkaraza i da ce biti spremniji sledeci put. 

Link to comment

Četvrti set je bio primer kako treba igrati: bliže liniji, ranije hvatanje lopte, ubrzati igru....

Novakov problem danas, a rekao bih i na čitavom turniru što on sam nije bio spreman da takav nivo održava u dužem periodu. Plus koliko se samo trošio onim majmunisanjem sa publikom, u drugom setu, nema potrebe ni da govorim.

Najbolji Novak je zen Novak, a njega danas nije bilo. 

 

Alkaraz je danas igrao i nadahnuto, prosto je imao svoj dan. Pa on je odigrao toliko spektakularnih, atletskih poena.. Setite se samo voleja kojim je dohvatio Novakov ritern u poslednjem gemu.

 

 

Link to comment

Propast Alkaraza krece vec od ovog US Opena, mark my words, poslednji grend slem ce uzeti sa jos uvek bubuljicavim licem a onda ce da igra golf kao Esli Barti. Ko ne vidi da on nije sklepan za velikog sampiona u smislu godina trajanja  ne zna nista o tenisu.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

I još nešto, svaki passing cross-court mu je uhvatio. Ne znam zašto je tako izbegavao da ga prođe po paraleli. Verovatno bi mali i to dohvatio, ali bar da proba. Impresivno je sa koliko osećaja je igrao te voleje pri punoj istegnutosti tela.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, JohnnyD said:

Propast Alkaraza krece vec od ovog US Opena, mark my words, poslednji grend slem ce uzeti sa jos uvek bubuljicavim licem a onda ce da igra golf kao Esli Barti. Ko ne vidi da on nije sklepan za velikog sampiona u smislu godina trajanja  ne zna nista o tenisu.

 

Potpuno je nebitno da li je šampion velikog roka trajanja. Dovoljno je da bude dominantan naredne dve godine, i sjebe mnoge Novakove potencijalno istorijske rekorde.

Link to comment
8 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Potpuno je nebitno da li je šampion velikog roka trajanja. Dovoljno je da bude dominantan naredne dve godine, i sjebe mnoge Novakove potencijalno istorijske rekorde.

Izuzetno je bitno, jer rekorda ima puno i nije bitno da se svaki drzi, ali najbolji svih vremena je samo jedan

Link to comment
1 minute ago, JohnnyD said:

Izuzetno je bitno, jer rekorda ima puno i nije bitno da se svaki drzi, ali najbolji svih vremena je samo jedan

 

Meni iskreno nije bitno, niti ću da provedem narednih 50 godina strepeći da se ne pojavi neki novi vunderkind koji će uzeti 30 slemova. Želeo sam da Novak gruva koliko može, i osvoji što više GS. Protiv Sinera i ostalih imao bi šanse i sa 38 da se bori, i da uzme još dosta slemova, ali ovaj mali kvari te planove, IMO. I sa tim bih završio na ovu temu.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Meni iskreno nije bitno, niti ću da provedem narednih 50 godina strepeći da se ne pojavi neki novi vunderkind koji će uzeti 30 slemova. Želeo sam da Novak gruva koliko može, i osvoji što više GS. Protiv Sinera i ostalih imao bi šanse i sa 38 da se bori, i da uzme još dosta slemova, ali ovaj mali kvari te planove, IMO. I sa tim bih završio na ovu temu.

Zavrsavamo, i vidimo se dogodine da pricamo ko je bio u pravu.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...