Jump to content
IGNORED

His GOATness Novak's Green Green Grass Of Home - Ed. 2023


Ros

Recommended Posts

I ja sam se baš.smorila :cry:.

 

Nisam gledala većinu meča, ali ono što sam gledala od Novaka, nije bilo za osvajanje slema, barem ne sa ovakvim Alkarazom.

I te greške u ključnim momentima govore o nečemu.

I što neko spomenu, iako su rezultati bili ubedljivi, mučio se on i do finala.

 

Ali, idemo dalje, biće tu još svega.

 

 

Link to comment

Odgledao sam poslednja 2 seta posle sto godina apstiniranja od tenisa. Da Novak nije u ovim godinama, rekao bih da baš dramite. Izgubio je jedva, uprkos igri koja je bila čak i ispodprosečna. Imam utisak da je trenutno prilično bolji igrač od Alkaraza kad se sve sabere. Ipak, moguće je da ste u pravu, ovo je ličilo na neke istorijske mečeve koji su pokretali nove ere. 

 

Sa druge strane, Novak se ponaša nepodnošljivo. Čitam i ovde kako kukate na publiku, a Đoković je verovatno unikatni primer kada je sportista nekulturniji prema publici nego ona prema njemu. Svaki drugi krupan kadar na njemu je kao replika Antonija Montane. Bedno. 

 

Ipak, najveći utisak mi je nivo na koji su urnisali travnatu podlogu i sve što ona nosi. Naparavili su još jedan šljakatorski poligon za fliper, negde sam pročitao da je Beker pobedio Edberga sa pretrčanih manje od 2 km - manje nego Alkaraz samo u drugom setu. I osvojena 4 servis gema uz 2 vinera i 0 aseva. To na klasik Vimbiju nije moglo tako. 

 

  • +1 3
Link to comment

Đoković - Federer, finale Vimbldona 2015. (3-1: 7–6, 6–7, 6–4, 6–3)
Pređeno rastojanje po poenu u metrima:
Đoković 10,4
Federer 11,1

https://www.tennisplanet.me/blog/2015/07/stats-djokovic-vs-federer-2015-wimbledon-final-distance-covered-more-for-federer.html

 

Đoković - Federer, finale Vimbldona 2019. (3-2: 7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12)
Pređeno rastojanje po poenu u metrima:
Đoković 13,3
Federer 13,8

https://www.perfect-tennis.com/djokovic-thwarts-federer-to-take-fifth-wimbledon-title/

 

Alkaraz - Đoković, finale Vimbldona 2023. (3-2: 1-6, 7–6, 6–1, 3–6, 6–4)
Pređeno rastojanje po poenu u metrima:
Alkaraz 19,8
Đoković 18,5

https://www.wimbledon.com/en_GB/scores/index.html

  • +1 1
  • Hvala 7
Link to comment

Jbg sve duže se igra na Vimbldonu, pa i na CC, servis volej igrači su odumrli. Ne postoji ta trava koja će da izdrži 6-12 sati proklizavanja dnevno zaredom 14 dana.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Narednih 6 godina Alkaraz osvaja sve slemove, osim dva RG, na kojima će da pusti Rafu. Goati su dva Španca. Novak se vraća iz penzije, mentalno jači nego ikada i piše novu istoriju.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
50 minutes ago, kralj said:

Sa druge strane, Novak se ponaša nepodnošljivo. Čitam i ovde kako kukate na publiku, a Đoković je verovatno unikatni primer kada je sportista nekulturniji prema publici nego ona prema njemu. Svaki drugi krupan kadar na njemu je kao replika Antonija Montane. Bedno. 

 

 

Daj jbt, Novak je verovatno unikatni primer velikog šampiona protiv koga publika kontinuirano navija već godinama na svim najvećim turnirima, pa i kamen bi popizdeo do sada. Zamisli da su Džordanu masovno zviždali na svaki dodir sa loptom, pa ovaj bi tačno sa bejzbolkom išao da se objašnjava sa publikom koliko je bio sujetan lik.

  • +1 5
Link to comment
12 minutes ago, Ayatollah said:

 

Daj jbt, Novak je verovatno unikatni primer velikog šampiona protiv koga publika kontinuirano navija već godinama na svim najvećim turnirima, pa i kamen bi popizdeo do sada. Zamisli da su Džordanu masovno zviždali na svaki dodir sa loptom, pa ovaj bi tačno sa bejzbolkom išao da se objašnjava sa publikom koliko je bio sujetan lik.

 

😆

 

Džordan je imao verovatno za prosečnu četvrtinu imao više hecklera nego Đoković za karijeru. Istina, i on je umeo da odgovori. Retko, ali je umeo. 

 

Imao si i svežije primere Nedovića, Avramovića, Petruševa, Lesora... Njima se opštilo horski sa familijom, pa su ćutali i igrali. Da ne govorim o gađanjima, laserima i ostalim vidovima ometanja. Mogu misliti kako bi se ovaj prenemagao da ga tako nešto snađe. 

 

Zamisli samo, navijaju protiv njega. 

Link to comment

Normalno je da je novax najomrazeniji teniser u istoriji, pa 90% publike na gs su navijaci 2 i 3 najboljeg svih vremena, to su ljudi koji su investirali 15+ godina u pracenju svojih miljenika, da bi im ove godine on oteo status koze. Prosto nije imao srece sa tajmingom igranja, njegov je problem sto cak ni u ovoj kasnoj fazi karijere nije sazreo da prihvati status negativca :happy: u ovom show-u

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...