Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

On 14. 3. 2024. at 15:39, Djuro said:

teska prica


Onaj koji je ocekivao

saosecanje, poniznost i dostojanstvo,

umesto

bahatosti i samozivosti,

taj se zajeb’o.

 

Ocekivao sam od rukovodstva drzave..od ljudi koji nemaju mozda roditeljsko iskustvo (ne da mislim da su po defaultu neosetljivi nego je mene roditeljstvo smanjilo toliko da sam sebe ne mogu da prepoznam i uporedim sa covekom koji sam bio pre pet godina)..Od nekih nezajazljivih kad je cash u pitanju..Od onih koji vazda misle "Ma meni to ne moze da se desi"..

 

Ovo me zatice moram da priznam..Ja bih i sad nekako uz izvestan osecaj krivice skrenuo pogled od ljudi cija su deca ubijena jer eto..moje dete je sa mnom..Kako ovi, cija su deca cula pucnje, koja su se druzila i poznavala nekog sopstvenih godina kome je nasilno prekinut zivot..kako mogu ovako..

 

Jebo ih Ribnikar i pitaj Boga cime utemeljena udrkanost. Profesori sa Harvarda da dodju i zaposle se tu, Ribnikar vise nikad nece biti pojam dobre skole nego samo mesta stradanja.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, SNARC said:

Ovo me zatice moram da priznam..Ja bih i sad nekako uz izvestan osecaj krivice skrenuo pogled od ljudi cija su deca ubijena jer eto..moje dete je sa mnom..Kako ovi, cija su deca cula pucnje, koja su se druzila i poznavala nekog sopstvenih godina kome je nasilno prekinut zivot..kako mogu ovako..

Ovog vikenda sam pokušala sebi da to isteram iz uma. Ne znam koliko sam uspela, raspada mi se glava već tri-četiri dana. U suštini, mučim krivicu preživelog i borim se s kognicijom (pozadinskom mišlju) "kako mogu ovako"...ne vodi nikuda. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nazalost, slicna tragedija se danas desila u Finskoj, ali broj zrtava ipak puno manji - 1 ubijeno dete i 2 ozbiljno ranjeno. Ono sto svakako podseca na Ribnikar je sto ubica ima 12 godina, a izleda i da su svi isli u isti razred.

Edited by Kampokei
  • Tužno 3
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Ali Finska, drzava koja slovi za najmirniju i sa najboljim obrazovnim sistemom. 

 

Imaju puno dostupnog oruzja, kao i Srbija.

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Ali Finska, drzava koja slovi za najmirniju i sa najboljim obrazovnim sistemom. 

Kakve veze ima.

Ne znači da u toj i takvoj finskoj nema xy patoloških porodica u kojima se kuva ko zna šta.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Kakve veze ima.

Ne znači da u toj i takvoj finskoj nema xy patoloških porodica u kojima se kuva ko zna šta.

Ako tako rezonujemo, onda da pričamo o jednofaktorskom uslovljavanju ponašanja K.K.

Međutim, topik ne zvuči tako.

Link to comment
11 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ako tako rezonujemo, onda da pričamo o jednofaktorskom uslovljavanju ponašanja K.K.

Međutim, topik ne zvuči tako.

Ne, iz tog rezona ne sledi to što impliciraš, kao što iz činjenice da je Finska sto puta sređenija država od Srbije ne sledi da se u njoj ne može dogoditi neki Ribnikar. Pitanje je naravno, obima, učestalosti, vida, načina i dr.,  mogućnost je pak neupitna.

Edited by dùda
Link to comment

Pa sad, ako baš ulazim u analizu. 

Psihopatologije recimo da staitistički ima svuda. Ali jesmo li se složli da u slučaju teme topika nije samo to u pitanju, zar ne?

Na početku je bio dominantan sentiment jebem ti Srbiju, jebem ti ovu vlast, jebem ti ovakvo obrazovanje. Što i jeste delom sticaj okolnosti koji je dao mogućnost za to. 

 

  • +1 1
Link to comment

Sve se slažem.

Ali bio je i jedan Brejvik u Norveškoj. 

Svet je globalno selo, itd

 

ed.

Nigde nisam rekla da je samo porodična psihoatologija u pitanju, ali je preduslov svakako

 

Edited by dùda
Link to comment

Mene zanima kako ovakva deca prođu ispod radara školskih psihologa, tj.da li postoje neki znaci koji ukazuju na psihopatologiju dvanaetogodišnjeg deteta?

Ili joß gore, šta ako ovo dete nije psihopata/sociopata uopšte?

 

 

Esid: po meni, Brejvik uopšte ne spada u ovu kategoriju

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...