Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

@Carolostadien, sve stoji što si napisao, nisu jasne te procedure nama laicima, ali očigledno su legitimne, čim su dozvoljene

 

to za roditelje monstruma se slažem, ne zna se ovde šta je gore, zapravo eto, mogi bi ljudi napravili izbor kao i ti i ne samo ti

 

sa druge strane, onaj advokat optuženih (mlad, zaboravih kako se zove) je izjavio nešto u stilu da nije iznenađen ponašanjem optuženog (oca) i da je tako nešto i očekivao obzirom na sve okolnosti. iz tona sam ja razumela da je to ponašanje oca bilo (u najmanju ruku), bahato, sad nisam sigurna da li sam ja to dobro razumela, bilo je uvijeno

Link to comment

Pa nisu pobogu tim ljudima tog jutra podeljene karte, pa kome je zapao dželat, a kome žrtva.

Taj idiot je u teoriji, u najmanju ruku mogao i morao da proceni da nešto nije u redu i da se time bavi, a ovaj idiot konkretno je drilovao malog regruta za ovako nešto. Najbolje da ću da osećam empatiju prema njemu.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, kralj said:

Pa nisu pobogu tim ljudima tog jutra podeljene karte, pa kome je zapao dželat, a kome žrtva.

Taj idiot je u teoriji, u najmanju ruku mogao i morao da proceni da nešto nije u redu i da se time bavi, a ovaj idiot konkretno je drilovao malog regruta za ovako nešto. Najbolje da ću da osećam empatiju prema njemu.

istina, naravno, nego polazimo od pretpostavke da mnogo toga ne znamo

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da ne ostane bez epiloga:

rezultat istrage dogadjaja sa nozem u ribnikaru je da je noz podmetnut u skoli od strane drugog ucenika.

 

Vec neko vreme se u lokalnoj zajednici zna za to, a bilo je danas i u medijima od strane Slavice Dj D.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Friend said:

Da ne ostane bez epiloga:

rezultat istrage dogadjaja sa nozem u ribnikaru je da je noz podmetnut u skoli od strane drugog ucenika.

 

Vec neko vreme se u lokalnoj zajednici zna za to, a bilo je danas i u medijima od strane Slavice Dj D.

Jel Glavonjin mali?

Link to comment

Za pravne posledice ne znam, ali znam da je decak kome je podmetnuto poprilicna psiholoska zrtva.. I socijalno i pedagoski

  • Tužno 3
Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

Jel Glavonjin mali?

 

Uopšte ne bih bio iznenađen s obzirom o kakvom se malom nevaspitanom bumbaru radi.

 

 

 

Link to comment

Glavonja je u februaru tvrdio da će se to desiti, tj. da se ministarstvo prosvete upinje da zataška slučaj.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

Kako god, nož je bez problema u školu doneo ili taj klinac ili neki drugi ko mu ga je podmetnuo.

Edited by vememah
Link to comment

Stvar je takva, da koliko god bilo realno da ministarstvo želi da zataška taj slučaj, ja ću pre da verujem ovde Friendu (o kome ne znam ništa), nego jebenom glavonji, dokazanoj attention whore i baronu.

 

 

  • +1 7
Link to comment

Nije zataskavanje u pitanju.

Kako se lokalno prica, utvrdjene su sve cinjenice, ko, sa kim i kako.

Edited by Friend
  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...