Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Ovaj dokumentarac na rts je bas uznemirujuc, posebno ovaj finalni deo kad roditelji pricaju o njima i  idu snimci i slike dece :sad2:

 

 

  • +1 4
Link to comment

I Insajder je uradio dobar dokumentarac, poprilično detaljan, ne znam da li je neko kačio.

  • +1 3
Link to comment

E jeste, taj je mozda i bolji, sa sve dramatizacijom i fact checking-om, a ovaj rts-ov je bas težak za gledanje 

Link to comment
Posted (edited)

Zena gledala i juce i jutros, cujem je kako place. Nacuo sam ponesto od dokumentarca, bio sam u drugoj sobi.

 

Nemam stomak za to, samo bih se otrovao od besa.

Edited by Caligula
Link to comment

kada se desila tragedija, koju sam pratio toliko da bukvalno pre dva dana nisam mogao da se setim kako se zove dete ubica, palo mi je na pamet da će radikali koristiti njegovu porodicu za iživljavanje jer je popularno kod mase nabijene emocijama i željom za osvetom. sadistima je malo šta slađe nego da se ostrve na one za koje je gotovo neprimerno pustiti suzu.

s tim u vezi zanimljivo je čuti prvih 20 minuta intervjua gde borović iznosi sumnju da vrhuška vlasti stoji iza progona roditelja  
 

 

Link to comment

Sa nepunih 14 godina za dve minute iz pistolja ubio desetoro ljudi, u svakoga ispalio vise metaka. A do tad je tri puta u zivotu drzao pistolj u ruci, ukljucujuci i vazdusni? 

Link to comment
58 minutes ago, Paul Gompitz said:

Sa nepunih 14 godina za dve minute iz pistolja ubio desetoro ljudi, u svakoga ispalio vise metaka. A do tad je tri puta u zivotu drzao pistolj u ruci, ukljucujuci i vazdusni? 

To koliko je on zaista bio treniran znamo na osnovu priča ljudi kojima ide u prilog da se to smanji, recimo njegovog oca i direktora streljane. A deo treninga može da bude i npr. višesatno igranje Counter strike-a od 5. godine.

 

Kad smo već kod malog ludaka, dokle se stiglo sa veštačenjem? Tj, zna li se šta mu je pregorelo u glavi i zašto?

  • +1 1
Link to comment

deo iz borovićeve priče koja mi najviše para uši je o čuvanju pištolja. ako je toliko dobro čuvan kako je dete uspelo da ga se dočepa? meni je smislenije i bliže istini priznati da je tu nešto zakazalo jer je zakazivanju bilo sklono nego uslove čuvanja porediti sa švajcarskom bankom. isto koliko je uobičajno da se klinac od 12-13 godina vodi u streljanu na obuku vatrenim oružjem? je l ima deset njegovih vršnjaka u celom beogradu sa takvim iskustvom? nisam siguran koliko je to relevantno pitanje za bilo kakve zaključke, više me zanima kao kuriozitet, jer i da je dete usamljeni primer daleko je to od zaključka da su od malog aktivno pravili psihopatu.   

 

alarm da se radikali useravaju u život porodici deteta ubice ide iz priče da su porodicu ostavili bez novca, razgrabili im automobile, a pre svega da na silu pokušavaju da optuže majku deteta ubice. ne znam detalje više od ovoga što je borović napričao, i ne bih da ulazim u njih, možda borović prodaje priču za sve pare al eto insiktivno sam na strani ljudi na kojim se iživljava ekipica usmeravana vučićem.  

oko motiva deteta ubice možda je odgovor u onom "da bi napravio pitu od jabuka moraš prvo da napraviš kosmos". da bi se razumelo šta mu se motalo po glavi mora prvo do kraja da se razume kako radi mozak. a to niko ne zna. ili jednostavno, mozak mu je tih dana, što zbog genetike, što zbog okruženja koje ne oblikuje samo porodica, bio na toj frekvenciji i desilo se šta se desilo. sumnjam da će od toga doći konkretnije a smislenije objašnjenje.

  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, utilitarist said:

alarm da se radikali useravaju u život porodici deteta ubice ide iz priče da su porodicu ostavili bez novca, razgrabili im automobile, a pre svega da na silu pokušavaju da optuže majku deteta ubice. ne znam detalje više od ovoga što je borović napričao, i ne bih da ulazim u njih, možda borović prodaje priču za sve pare al eto insiktivno sam na strani ljudi na kojim se iživljava ekipica usmeravana vučićem.  

 

Nije to instikt vec pogledi iz licnog babla.

Link to comment
6 hours ago, bejzbolka said:

Tek sad vidim da su roditelji ubijene dece angažovali Zoru Dobričanin. Majko mila.

Mislim da je ona jedna od advokata, ali je medijski najprisutnija. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...