Jump to content
IGNORED

The White Lotus


Mil@n

Recommended Posts

prvi put sam gledao 15 minuta i batalio, ubedi me drug da pokusam ponovo pa sam gledao jos 20 minuta i skinuo sa liste, dva puta nisam mogao da izdrzim ni do kraja prve epizode. citam ovaj topik prosle nedelje pa se ubedim nekako da izdrzim do kraja prve epizode, zavrsio sam prvu sezonu....not bad :D

Link to comment

nije brt, s02 je klasa i identitet koliko i s01 samo sto su citanje fanona i lakana zamijenili stilovi pompejskog zidnog slikarstva na kostimu i enterijeru kao mjera aspiracija i/ili statusa

  • +1 1
Link to comment

karikiram naravno malo i zajebavam, svakako su tematski bliske sezone. ali meni je bolje leglo kako se te teme obrađuju u prvoj sezoni i bili su mi zanimljiviji likovi. daleko od toga da je druga sezona loša, samo moje lične preferencije.

 

bio sam inače spreman da ne volim jer koliko može biti dobro ako ceo ppp voli, ali stvarno je odlična serija i verovatno najbolje hvata aktuelni momenat od svega što sam gledao ove godine.

  • +1 3
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

odgledo prvu ep smorio se ko kuvana noga, ne kapiram sta je ovde izuzetno, reko bih serija za domacice

 

 

  o jbt:

On 27.12.2022. at 12:10, Pokojni Ruxin said:

karikiram naravno malo i zajebavam, svakako su tematski bliske sezone. ali meni je bolje leglo kako se te teme obrađuju u prvoj sezoni i bili su mi zanimljiviji likovi. daleko od toga da je druga sezona loša, samo moje lične preferencije.

 

bio sam inače spreman da ne volim jer koliko može biti dobro ako ceo ppp voli, ali stvarno je odlična serija i verovatno najbolje hvata aktuelni momenat od svega što sam gledao ove godine.

 

 

trebalo mi biti jasno

Edited by ToniAdams
  • +1 1
Link to comment
On 15.12.2022. at 14:09, Mos said:

Aj u spojler ipak jer možda neko nije gledao

 

  Hide contents

Mnogo mi je jaka scena kada pokazuje Odri Plazi fotku privatnog fitnes trenera sa kojim provodi najviše vremena, a ono fotka klinaca. I onda skontaš celu njenu motivaciju i da bi izgubila tu decu kad ne bi igrala ulogu zaludne ženice. Tako se piše fakin skript.

 

 

 

I ja sam na ovoj liniji, ali bih čak i zaoštrila, ta omaška podvlači težinu i razmere njenog deniala i lutkina kuća položaja, a ona mi je jedan od najtragičnijih likova tu, svakako. I jebe majku kako glumi, zapravo, sasvim suptilno i bez preteranog roptanja i histerije.

 

I sve ove dijagnostika brakova i partnerskih odnosa priče imaju dovoljno slojeva i fine dramaturgije da su sasvim zadovoljavajuće i u nekim momentima uspevaju da dosegnu "Širom zatvorenih očiju" razlistavanje suštine modernog partnerstva, (ako nije namerna referenca). 

 

Super serija. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, ToniAdams said:

posle jos dve pogledane, e pa nije ovo skroz rdjavo, pocinje da biva na momente jako neprijatno za gledanje, in a good way

 

 

On 15.12.2022. at 8:36, Mos said:

Odlična je druga sezona, ali jako sporo počinje. Posle druge epizode sam hteo da batalim i drago mi je što nisam. 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...
On 15.12.2022. at 12:38, Mil@n said:

Edit: nisam zadovoljan kako se rasplela priča parova. Očekivao sam da Etan dobije potvrdu da se Harper pojebala sa Kamerunom, da ih sve napuši i ode. Harper je kukala na ove od prvog dana da su lažni, ali se posle 5 dana pretvorila u njih. 

 


Pa i Etan se pretvorio u Kamerona i Hapreprica u ženu, iako oboje to mrze i ne podnose, grade srećan brak u poricanju i usputnom fircanju sa strane. Odličan rasplet, u duhu WL.

 

On 15.12.2022. at 14:53, Mil@n said:

 

  Reveal hidden contents

Mislim da je poenta te scene bila u tome da deca nisu Kamerunova... Pričala ja ako se dobro sećam kako je plav i ima plave oči, a deca su plava... Ima scena na kraju kada ga ona zove da priča sa decom preko video poziva, a on izlzi iz kupatila tek pošto složi facu u fazonu smor. Možda i on zna... Just a theory.

 

 

Ja sam isto to tako skapirao, deca nisu njegova (bar ovo starije nije), i on to verovatno zna, ali šarena laža tera život dalje. Mnogo je dobro odradjeno to što je sve ovo suptilno nagovešteno, nisu crtali za gledaoce, čak ni Haprer nije skapirala.

 

Odlična serija, slowburn i slojevita, lično s2 bolji od s1, možda i najvećim delom jer Stifler’s mom neopisivo smara u prvoj, a kida u drugoj sezoni, a u obe ima baš puno vremena na ekranu.

Link to comment
  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...