Jump to content
IGNORED

The White Lotus


Mil@n

Recommended Posts

12 minutes ago, gospa buba said:

drzi chas dok pucaju. to jeste shtogod.

 

8 minutes ago, svashtabezneshto said:

lana je prvo kenselovala svoju izdavačku kuću, pa su krenuli kenseli nje, pa im je ona održala čas i beskrajno joj hvala

 

jel ima neki dajdžest to o lani, i jel ljubinka klarić gumi u tom filmu sa bastaćevom

 

 

 

sve mi se izmešalo

  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

jel ima neki dajdžest to o lani, i jel ljubinka klarić gumi u tom filmu sa bastaćevom

 

 

 

sve mi se izmešalo

 lana bastashic je nagradjivana bhs knjizevnica.

 

ljubinka je druga oblast, ona je pak smatrala da je sve u najboljem redu svuda ,na osnovu toga shto je kod nje tako (to mogu i ja, da se razumemo). ali nju vishe jebe shto je arogantna dok smatra.

 

 

ed. sacu nadjem link. mada je ima svuda (lane, ne znam za ljubinku)

Edited by gospa buba
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

jel ima neki dajdžest to o lani, i jel ljubinka klarić gumi u tom filmu sa bastaćevom

 

 

 

sve mi se izmešalo

 

 

mislim da je počelo ovim tekstom za gardijan

 

https://www.theguardian.com/commentisfree/2023/oct/23/bosnia-muslims-germany-gaza-ethnic-cleansing-palestinian

 

I grew up in Bosnia, amid fear and hatred of Muslims. Now I see Germany’s mistakes over Gaza

 

onda je otkazala svojoj nemačkoj izdavačkoj kući

 

Lana Bastašić raskinula ugovor s njemačkim izdavačem zbog 'šutnje o genocidu u Gazi'

Najava spisateljice o raskidu ugovora dolazi tjedan dana nakon pokretanja peticije kojom se poziva na sveopći bojkot njemačkih kulturnih institucija

 

 

 

https://www.masina.rs/lana-bastasic-nemojte-se-prodati/

 

pre par dana je njoj otkazano gostovanje na nekom festivalu u salcburgu i ona je napisala ovo:

 

Danas sam obaveštena da su moj boravak i događaj otkazali Literaturfest Salzburg i Literaturhaus NÖ, koji su potvrđeni 20. januara ove godine. Ovo nisu festivali na koje sam se sama prijavila, već na koje sam pozvana“, navela je Lana Bastašić na svom Instagram profilu.

Ovo otkazivanje i cenzurisanje programa desilo se nakon što je književnica raskinula saradnju sa čuvenom nemačkom izdavačkom kućom „S. Fišer“ kritikujući njihov politički stav o sukobu u pojasu Gaze. Autorka nagrađivanog romana „Uhvati zeca“ koji je osvojio i nagradu EU za najbolji roman, ima dva prevoda objavljena kod ovog izdavača, a u pripremi je bio treći.

Organizatori pomenutih festivala su se u pismu zahvalili književnici na njenom „interesu za gostovanje i čitanje u maju 2024.“ i dodali da su kao i mnogi drugi, „pomno pratili“ raspravu oko njene odluke da napusti izdavačku kuću „S. Fischer“ nakon čega su se i sami uključili u intenzivne rasprave o tome tokom proteklih nekoliko dana i doneli odluku da povuku svoj poziv koji su joj nekoliko meseci ranije uputili:

„Vaš boravak u Literaturhaus NÖ i sudelovanje na Književnom festivalu u Salzburgu neizbežno bi značilo pozicioniranje s naše strane koje ne želimo i koje je u suprotnosti s našom ulogom“, objasili su ispred organizacionog tima, Jozef Kiršner, Ana Wajdenholcer i Mihael Stiler.

Odgovor Lane Bastašić: „Moje je političko i ljudsko mišljenje da decu ne treba bombardovati“

U objavljenom odgovoru festivalskom timu, Bastašić je naglasila da je ta odluka o otkazivanju, ipak, „jasno pozicioniranje“ s njihove strane.

 

„Neka takođe bude jasno da se radi o otkazivanju gostovanja  i događaja koji smo prethodno dogovorili, isključivo na osnovu moje odluke da napustim izdavača. Moje je političko i ljudsko mišljenje da decu ne treba bombardovati i da bi nemačke institucije kulture trebalo bolje da znaju kada je u pitanju genocid“, napisala je.

„Znajte i da ste se sada dodali na dugu i neslavnu listu kulturnih institucija koje otkazuju umetnicima koji odbijaju da ćute kad svet vrišti“, dodala je.

U svom odgovoru, Bastašić koja je i sama proživela ratne traume tokom devedesetih godina na jugoslovenskom prostoru, i koja se u svom književnom radi bavi kompleksnim temama rata i posledicama koje rat ima na decu, objasnila je da za nju književnost pre svega znači „nepokolebljiva ljubav prema čoveku i svetost ljudskog života“.

„Ne bih želela da budem deo još jedne institucije koja ne samo da otkazuje umetnicima zbog njihovog aktivizma, već izgleda misli da su ćutanje i cenzura pravi odgovor na genocid.“

U svojoj poslednjoj objavi, Bastašić je zamolila novinare i javnost za razumevanje u svojoj odluci da ne daje intervjue povodom ove teme, budući da smatra pogrešnim da se pažnja usmerava na belu ženu i da se oko nje gradi narativ žrtve.

„Treba se odmaći od koncepta ’herojskih individua’ i dati vidljivost neprivilegovanim zajednicama“, poručila je i obavestila da je rekla sve što je imala na ovu temu.

Podsetimo, odluka književnice o raskidanju saradnje sa nemačkom izdavačkom kućom došla je nedelju dana nakon pokretanja peticije kojom se poziva na bojkot nemačkih kulturnih institucija koje se finansiraju javnim novcem zbog, kako su mediji izvestili, njihove politike koja guši slobodu izražavanja, posebno izražavanja solidarnosti sa Palestinom.

Peticija koju su inicirali anonimni organizatori pod nazivom „Strike Germany“ predstavlja odgovor na kontinuirani brutalni napad Izraela na Gazu u kojem je od 7. oktobra ubijeno više od 24.000 Palestinaca/ki, od kojih je skoro 10.000 dece.

 

https://www.masina.rs/nastavak-politike-cenzure-lani-bastasic-u-austriji-otkazan-poziv-na-knjizevni-festival/

 

edit: dodala link

Edited by svashtabezneshto
  • +1 4
  • Hvala 3
Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pa kenselovanje je u biti business

kada je uključena lova

 

a uključena je u 99% 


nisu ga skartirali zbog njegovih stavova, kao sto on to zeli da predstavi - a svi srbi skocili da njim jebu majku.

 

jednostavno, izracunali su da ce vise zaraditi bez njega.

isto kao sto je i on izracunao, onomad, da ce puno vise zaraditi ako snima smeće po Rusiji. 

 

to su sve racionalne poslovne odluke.

 

 

Link to comment

mene je mnogo vise shokiralo to sto su ga uopste angazovali, imajuci u vidu njegov ruski angazman, nego to sto ga sada kenseluju. mislim, danas se lako proveri gde je bio i sta je radio, ne moze da im laze u siviju™

  • +1 7
Link to comment
Just now, Nikodije said:

mene je mnogo vise shokiralo to sto su ga uopste angazovali, imajuci u vidu njegov ruski angazman, nego to sto ga sada kenseluju. mislim, danas se lako proveri gde je bio i sta je radio, ne moze da im laze u siviju™

Baš to je na tragu ovoga što Đuro kaže. Jebe im se za stavove.

 

S tim što to da je legitimna poslovna odluka ne isključuje da je i govnarska. Toliko smo skloni moralisanju na ovom forumu, zašto ne bi i sa tog aspekta pogledali. 

 

I opet, verovatno bih i ja na njihovom mestu isto postupio, ali baš zato i gledam da što manje morališem na sve teme.

  • -1 2
Link to comment
Just now, Milošica said:

Baš to je na tragu ovoga što Đuro kaže. Jebe im se za stavove.

 

S tim što to da je legitimna poslovna odluka ne isključuje da je i govnarska. Toliko smo skloni moralisanju na ovom forumu, zašto ne bi i sa tog aspekta pogledali. 

 

I opet, verovatno bih i ja na njihovom mestu isto postupio, ali baš zato i gledam da što manje morališem na sve teme.

 

ja na njihovom mestu ne bih ni angazovao bikovica, lako se moglo pretpostaviti da sledi shitstorm. cudi me da oni to nisu mogli da pretpostave.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

 

ja na njihovom mestu ne bih ni angazovao bikovica, lako se moglo pretpostaviti da sledi shitstorm. cudi me da oni to nisu mogli da pretpostave.

 

precenjuješ ljude, svuda ima nekompetentnih debila koji prave ozbiljne propuste

 

  • +1 3
Link to comment

samo je neko od casting agenata napravio propust. sada uz gledanje ekoloških, lgbt, antisemitskih, seksističkih stavova mora da se uključi i odnos prema rus/ukr ratu

 

novo vreme, nova pravila

Link to comment
Just now, copkillah said:

 

precenjuješ ljude, svuda ima nekompetentnih debila koji prave ozbiljne propuste

 

 

to da, al cim ukucas njegovo ime u gugl, verovatno jedna od prvih stvari koja iskace je njegova slika sa putinom, i ono neko odlikovanje sto mu je dao.

Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

 

to da, al cim ukucas njegovo ime u gugl, verovatno jedna od prvih stvari koja iskace je njegova slika sa putinom, i ono neko odlikovanje sto mu je dao.

 

Upravo o tome pričam, o takvim propustima. Mislim, ne znamo tačno kako je došao do te uloge, ali je realna situacija da neko nije ozbiljnije guglao dotičnog.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...