Jump to content
IGNORED

The White Lotus


Mil@n

Recommended Posts

4 hours ago, Mos said:

Odlična je druga sezona, ali jako sporo počinje. Posle druge epizode sam hteo da batalim i drago mi je što nisam. 

 

upravo tako, ja sam jedva pregurao prve tri epziode druge sezone ali poslednje dve epizode vade stvar.

 

 

Link to comment

Aj u spojler ipak jer možda neko nije gledao, mada je @Mil@n već opisao većinu :D

 

Spoiler

Mnogo mi je jaka scena kada pokazuje Odri Plazi fotku privatnog fitnes trenera sa kojim provodi najviše vremena, a ono fotka klinaca. I onda skontaš celu njenu motivaciju i da bi izgubila tu decu kad ne bi igrala ulogu zaludne ženice. Tako se piše fakin skript.

 

Link to comment
40 minutes ago, Mos said:

Aj u spojler ipak jer možda neko nije gledao, mada je @Mil@n već opisao većinu :D

 

  Hide contents

Mnogo mi je jaka scena kada pokazuje Odri Plazi fotku privatnog fitnes trenera sa kojim provodi najviše vremena, a ono fotka klinaca. I onda skontaš celu njenu motivaciju i da bi izgubila tu decu kad ne bi igrala ulogu zaludne ženice. Tako se piše fakin skript.

 

Spoiler

Mislim da je poenta te scene bila u tome da deca nisu Kamerunova... Pričala ja ako se dobro sećam kako je plav i ima plave oči, a deca su plava... Ima scena na kraju kada ga ona zove da priča sa decom preko video poziva, a on izlzi iz kupatila tek pošto složi facu u fazonu smor. Možda i on zna... Just a theory.

 

  • +1 2
Link to comment
On 14.12.2022. at 19:20, mraki said:

Meni je najslabija karika u smislu kastinga Porša. Ove dve nisu loše, lepo predstavljaju autentične lokalne devojke.

 

U seriju se jesu dobro uklopile ali autenticnost 2 lokalne prostitutke na Siciliji koje pricaju ovakav engleski je pravi WTF, kao kad bi snimali seriju u Srbiji i na neki amricki lik na proputovanju svrati u neki Donji Pickovac kraj Surdulice i naleti na dvojicu lokalnih matoraca sa flajkom koji pricaju isti engleski kao ove 2 ribe. Taj detalj mi je najvise parao oci i usi. Ostatak je sve za desetku.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Mos said:

Skoro svaki muški lik pita Luciju kako priča tako dobar engleski i nijednom ne odgovori. Mislim da su je pitali i deda i sin i unuk. 

 

Pa msm da nije odgovorila, da ne bi odgovorila, "moram da znam zbog posla kojim se bavim". :)

 

Nije mi uopšte čudno tj nezamislivo da parlaju, nije to neki pičkovac već Sicilija, svetska destinacija, a Lučija nije neka ćurka već očigledno skupa zabava.

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa msm da nije odgovorila, da ne bi odgovorila, "moram da znam zbog posla kojim se bavim". :)

 

Nije mi uopšte čudno tj nezamislivo da parlaju, nije to neki pičkovac već Sicilija, svetska destinacija, a Lučija nije neka ćurka već očigledno skupa zabava.

:lolol:

Ti ocigledno ne poznajes nivo poznavanja engleskog medj zabarima. Taj nivo engleskog ne prica ni vecina top menadzera. Na Siciliji vecina ne prica ni korektan italijanski. Neke seljancice bez kinte jednostavno nemaju nikakvu mogucnost da nauce strani jezik na tom nivou. Plus je na tv i bioskopu sve sinhronizovano na italijanski pa matorci iz Pickovca imaju vise kontakta sa engleskim nego neki random italijan iz recimo Palerma sa mnogo vecim obrazovanjem.

Edited by Poludziber
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Poludziber said:

:lolol:

Ti ocigledno ne poznajes nivo poznavanja engleskog medj zabarima. Taj nivo engleskog ne prica ni vecina top menadzera. Na Siciliji vecina ne prica ni korektan italijanski. Neke seljancice bez kinte jednostavno nemaju nikakvu mogucnost da nauce strani jezik na tom nivou. Plus je na tv i bioskopu sve sinhronizovano na italijanski pa matorci iz Pickovca imaju vise kontakta sa engleskim nego neki random italijan iz recimo Palerma sa mnogo vecim obrazovanjem.

 

Pa dobro, malo je naivno uzeti neki prosek bilo čega i kroz njega sve posmatrati bez prava na bilo kakav izuzetak... 

 

Ona nije neka seljančica već je očigledno skupa prostitutka a još bitnije i dobar prevarant koja je pravu priliku dobro primetila i dobro unovčila. Možda nije "mnogo verovatno" da ima takav engleski, ali svakako mi nije ni nemoguće, pogotovu ne da mi to nešto upada u oči i kvari zabavu. :) 

Link to comment
Just now, bags said:

 

Nisam stekao takav utisak prema njenom izgledu i tarifama.

 

Meni je izgled sasvim ok, a 2, 3 soma e kontam da nije baš jeftino.

 

Mada, sve što znam o cenama prostitutki je 50e kod Makija, i to ne na sopstvenom iskustvu, tako da možda ja grešim. :)

  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

 

 

Nije mi uopšte čudno tj nezamislivo da parlaju, nije to neki pičkovac već Sicilija, svetska destinacija, a Lučija nije neka ćurka već očigledno skupa zabava.

Bila sam na Siciliji, nema 3 meseca, sve što su prikazali u seriji, obišla sam. Od lokalnog življa zaposlenog u turizmu i uslugama, samo je 1 devojka, konobarica u Savoki, govorila engleski da zna šta priča i da zna da izrazi misao. Svi ostali su duduci za engleski, plus italijanski koji govore je sa nekim izrazitim akcentom koji se ne čuje u seriji.

Link to comment

Odgledao sam prve 4 epizode S01 i meni malo dosadno....
Ajde recite mi da ide na bolje[emoji58]
@Poludziber
To za znanje engleskog među italijanima meni žena (koja je studirala italijanski) stalno "zvoca" rečima:
Ljudi imaju percepciju da italijani pričaju engleski kao amerikanci poreklom iz italije. Ništa nije dalje od istine!



....shiit has hit the fan.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...